Hovorí sa: "Nedráždi hada bosou nohou". John Wick (Keanu Reeves) je zabijak na odpočinku, presne ten typ chlapíka, ktorému je lepšie sa vyhnúť. Vlámať sa mu do domu, ukradnúť auto a zabiť milovaného psa, to sa proste nemalo stať. Priemerní zlodejíčkovia to nevedeli, ich bossovia v podsvetí ale áno. A musia konať. Takže zatiaľ čo sa John Wick vydáva na svoju drsnú vendetu, stáva sa zároveň terčom svojich bývalých kolegov - nájomných zabijakov. (TV Markíza)

SirAduard

Dějově sice jednoduchý, ale přesto velice funkční a natřískaný akční film. Přestřelky a bojové sekvence jsou jedny z nejlepších za poslední roky a Keanu Reeves odvádí skvělou práci jakožto nezastavitelná vraždící mašina, budující strach a respekt ve své branži. Vytknu jedině finální vyřešení hlavního záporáka, které pro mě nebylo dostatečně uspokojivé. Jinak obrovská spokojenost. ()

Rebel24

Johnatan Wick je profi zabiják, ktorý ovláda všetky smrtiace chvaty, vie strieľať z akýchkoľvek zbraní a sem-tam využije nôž ci ceruzku. Od čias Matrixu nemal Keanu Reeves tak presne šitú rolu na seba - John Wick toho veľa nenahovorí, ale zmlátiť vie kadekoho. Jeho prvá misia pomsty na dôchodoku je ale príliš obyčajná, to až pokračovania idú reálne svojou cestou a prinášajú inovácie do žánru action films. Avšak intro do sveta, kde majú zabijaci svoj vlastný kódex a pravidlá, prinieslo zároveň aj jedného z najlepších charakterov a profi killerov vo svete filmu ever - Babu Jagu. 68%  ()

Kritickej

7/10 Perfektní akční jízda u které jsem měl ale vždy trochu problémy s motivací hrdiny (tohle všechno kvůli psovi??) a jeho soupeři, kteří působí spíše jako kuželky na střelnici. Chybí tomu naprosto napětí (čestná výjimka je bitka s šéfem ochranky cca 20 minut před koncem), vyvažuje to ale zase skvělá choreografie scén a nápad s paralelním zabijáckým světem. ()

Milo384

Všichni říkali, že prej je to boží. No nevěřil jsem. Dnes jsem si to pustil a musím říct, že je to fakt boží. Reeves je super zabiják, akce parádní a celou dobu to nenudí debilníma hláškama. Dlouho jsem neviděl takto zábavný akční film. Prostě plný počet *. ()

Ondak

Jako akční film super. Moc se toho nenamluví a pořád je nějaká akce. Co by chtěl divák víc? Opravdu mě bavilo sledovat co vše vznikne z "malicherné" zápletky a opravdu jsem se bavil. I souboje vypadají uvěřitelně. Jen bych měl pár výtek, proto snižuji hodnocení, ale stejně pro fanoušky ryze akčních filmů povinnost. ()

Maulincio

Hrozně rád bych napsal něco, co by zhodnotilo toto dílko, ale tuto recenzi píšu jako poslední z všech 4 dílu a tak jsem spíš znechucenej kam se celý děj odebral a jak mě to mrzí. Teda zas tak mě to nemrzí je to film o zabijákovi co kvůli, pro ostatní, maličkosti zabije všechny co v tom mají prsty a nebo jen špičku ohambí. Tak to vememe postaru... děj průměrný a předvídatelný. Co mu, ale přidává na hodnotě jsou interiéry/exteriéry a práce s kamerou. Když si uvědomíme, že ve stejný rok vyšel Equalizer, který ač podobně zabijácký byl co se atmosféry týče mnohem přesvědčivější. No... a co říct dál? Záporů moc nevidím. Jen Vám doporučím odolejte a nedívejte se dál... 2 i 3 a 4 díl s ničím novým nepřídou a jen přidávají třpitky navíc a díky všem těm třpitkám už vlastně není vidět původní kus. ()

kotrlak

"Lidi, třeste se, železnej Wick běhá po lese. Stromy poráží, ženský jako sudy naráží...."  na melodii Black Sabbath - Iron Man. ()

Tomas.Abi

Skvěle přihlouplé akční béčko se stejně přihlouplou béčkovou zápletkou, ale v áčkovém kabátě. John Rambo Wick v obleku, jež není veteránem z Vietnamu, ale veteránem z války východoevropské mafie v USA, vykopává z podlahy svého sklepa zbraně, aby z pomsty zabil syna muže, kterého dostal na vrchol. Proč se chce mstít ? Je v depresi po smrti své ženy a kluk mu ukradl jeho Ford Mustang Shelby a ještě zabil štěně bígla, který byl dárkem od jeho ženy poté, co jí pomalu zabíjela rakovina. Už jen na papíře to zní tak blbě, že víte do čeho jdete. Film má 90 minut a akce je prvotřídní. Nakonec i mafiánský boss řekne v závěru Johnovi s upřímným respektem, že bylo hezké se opět vidět. Nejlepší popcornová akční zábava, která přebírá hrdé žezlo blbých ale zároveň skvělých filmů jako je Komando, Rambo a další. ()

SpiderBoy

Super zážitek, velmi originální a opravdu brutální. Keanu jako vždy úžasný a Dafoe mě taky překvapil. Filmy Davida Leitche miluju a tenhle rozhodně není výjimkou. Velmi doporučuju! ()

MZZ

Headshot, headshot, multi kill... "Mlátička" je pro tenhle film správný výraz :D ...nemám, co vytknout. Now get what you want or die! ()

bublinka21

Jednoduchý filmek s potoky krve a průhlednou zápletkou, který je protkaný vtipnými scénami a emocemi lásky, zlosti a potřeby msty. Tleskám :) ()

Corek

Akční film co měl co říct, ale měl na to říct víc a přidat k tomu ještě víc hlášek a vybroušených scén.A nebo nic říkat neměl a měl jen přidat ty hlášky...... Celkově jako freetime podívanou mohu doporučit a to nejen milovníkům Takena. Tři a půl za úklidovou četu a jejího šéfa ;-) ()

Bednobuch

Po dlouhé době film, kterému jsem dal 5 hvězdiček. Je to klasická střílečka. Nemusíte nad tím přemýšlet, ale i takové filmy se dají dost pokazit. Tento se povedl. Žádné bezedné zásobníky, žádné zabytí dvěma údéry ruky, žádné vystřílení 20 nábojů ze samopalu na jednoho lumpa. Najde se tam i vtipná scénka. A nápad s úklidovou četou a hotelem pro zabijáky je luxusní. Jen mě tedy dost překvapilo, proč v kině jednou byla ruština přeložena do titulků a jednou byla bez titulků. Ale za to film nemůže. ()

ferdomravec

No tak neviem. Samozrejme som rad ze sme sa znova dostali do situacie ze sa do kin dostavaju Rkove zalezitosti. Ked niekto dostane rano do nosa musi mu okrem soplika vytiect aj krv :) Musim to porovnavat s Equalizerom. V oboch filmoch bola kvalitna akcia, pomerne vysoka miera brutality a chladnokrvnost. U Johna Wicka bola vsetkeho niekolkonasobne viac a neviem ci toho u mna uz nebolo az vela. Ku koncu filmu to uz bol len dalsi mrtvy dalsi "hedsot". A Reevesovi som toho zabijaka neveril. Tak 65%. O a skoro som zabudol. Z urciteho uhla mi velmi pripominal Roberta Kalinaka :) ()

domco61

Keanu Reeves je späť !!! Film ktorý je nečakane vtipný, krásne akčné scény očividne pekné bitky bez zbytočných nezmyselných scén, Keanu sa potrápil na bitkárskych scénach a podľa mňa sa mu to vyplatilo. Mimo Matrixu a Constantine som s ním nevidel poriadny film....až doteraz ! :) 5* ()

ShadeHunter

Jedným slovom: Odporúčam. John Wick je veľmi dobre natočený "revenge movie". Nádherné choreografie, minimum chaotických kamier (tzn. viac súvislých záberov) a veľmi zaujímavo vymyslený svet. Nedokážem pochopiť ako je možné, že to nepochádza z komiksu? Ten svet je neskutočne zaujímavo vymyslený a je škoda, že mu vo filme nedali viac priestoru aby sme ho spoznali hlbšie. Automaticky som si to vysvetlil tým, že to je komiks, ale on to je pôvodný námet. Scenár je plný akcie. Zápletka je priam komická, ale zato originálna. Ešte nikto nezabil 95 ľudí aby pomstil svojho psa, ktorého mal 24 hodín. Až na záverečnú bitku, ktorá do filmu fakt nezapadá a je maximálne zbytočná to má dobrý scenár. Teším sa na deň, kedy v produkčných spoločnostiach pochopia, že "napínavý" záverečný súboj netreba.. Liam Neeson určite závidí. ()

rychlej

Nadupaná akční šleha. Temné stíny, ruští zabijáci, silné vozy, palebná síla a stylová práce. Postava JW sedí Keanu R. ulitá, stejně jako to supr kvádro a ani nevadí, že toho až tak moc nenamluví. IT'S PERSONAL!!! ()

Bob Odenkirk znovu v akci

Bob Odenkirk znovu v akci

25.06.2024

Během covidové pandemie se mnoho úspěšných filmů neobjevilo. Každý zářez, který účetním filmových studií přinesl alespoň nějaké dolary, měl cenu zlata. I proto se rázem po premiéře akčního filmu… (viac)

Další Jurský svět natočí David Leitch

Další Jurský svět natočí David Leitch

06.02.2024

Pátý John Wick je v přípravě

Pátý John Wick je v přípravě

26.05.2023

Šéf studia Lionsgate Joe Drake potvrdil, že první debaty ohledně pátého Johna Wicka již proběhly a snímek tak v budoucnu nejspíš opravdu vznikne. Víceméně tak ujistil především akcionáře, kteří by… (viac)