Andrew Neiman je devätnásťročný jazzový bubeník, ktorý sníva o sláve a je rozhodnutý dostať sa až na vrchol. Jeho odhodlanie ešte prehĺbi náhodné stretnutie s dirigentom Terencom Fletcherom, uznávaným, ale aj obávaným kvôli svojmu nemilosrdnému prístupu ku študentom. Fletcher ho vezme pod svoje krídla a to mladému hudobníkovi navždy zmení život... (STV)

sWONDER

Chazelle ukočíroval Whiplash bez problémov a jeho práca si zaslúži absolutórium. Bezpochyby aj ústredná dvojica, obaja sú fantastický a predvádzajú neskutočné divadlo. Simmons rulezz. Perfektný film, no nie pre každého. Ja som sa s ním celkom nestotožnil, ale kvalitu mu uprieť nemôžem. Jedno je však isté, jazz vie byť sakramentská drina. 80% ()

Kukolar

Jeden z ďalších dôkazov, že talent sám o sebe neznamená nič a o opaku ma nik nepresvedčí. Hard work je hard work a to sa oklamať nedá. Simmonsove šialené psychopatické autoritatívne vojenské správanie malo za cieľ dostať z človeka všetko to, čo v sebe ešte nenašiel. Najskôr som si myslel, že má všetko vopred premyslené, ku koncu to bol obyčajný zdochliak , aby som si nakoniec po neskutočnom sóle uvedomil, že to asi naozaj s tým chalaniskom myslel dobre. Nebyť Simmonsa, tak ma ten film asi až tak veľmi neodrovná, jeho výkon bol grandiózny, k čomu skvele zapadol Teller a film si zaslúži za všetkých 107 minút plnú pecku. ()

misar3

Ušlo to... Ne, bylo to faking awesome. Až sadistický dirigent vs. bubeník, to jsme tu ještě neměli. Oscarovka jak se patří. ()

karlospr

Velmi povedený kousek. Herecký výkon hlavního hrdiny je opravdu kvalitní, ale přece jen musím uznat, že J.K. Simmons se mi líbil ještě víc. Opravdu skvělý děj, který mě pohltil, a to přesto, že nejsem nijak velkej fanda klasické hudby. Výborně promyšlené je odlehčování takových těch absurdních drsných scén povedenými komediálními prvky. Další plusbody dávám za překvapení, které tam je zakomponováno. Jednoduše film co má hlavu a patu a ještě pobaví. Jediné co mi trošku vadilo, byl ten přehnaně dlouhý konec, stačila by tak poloviční délka a mělo by to stejný efekt. ()

TSZ

Běduji tak často, ale musím zas: proč se podobné snímky nedají točit u nás? Stačí schopný režisér (v tomto případě dokonce třicetiletý!!!), velmi rozumný rozpočet a talentovaní herci...Whiplash by si zasloužil Oscara, už dlouho jsem to ničemu tak nepřál. ()

Shredder

Nekompromisny Simmons, absolutne netalentovany Teller a pribeh dvoch ambicioznych jedincov. Nedokazem sa prilis stotoznit s posolstvom filmu. Hlavna postava, arogantny, egocentricky, obmedzeny idiot je tak presvedceny o svojej genialnosti, ze je mu ukradnute, vsetko a kazdy okolo neho. Vysmieva sa z uspechov rodiny, lebo "duh nehovori sa o mne". Na druhej strane tu mame ucitela, ktory sa rozumie svojej praci, dokaze motivovat, ale nie bez toho zeby neustale na svojch studentov vrieskal, ze su faggoti, fuckeri, shits a podobne, v podstate vsetko vyjadroval cez svoju uctyhodnu zbierku urazok. A tiez sa dozvedame, ze uz neplati, ze najlepsie hudba je precitena, a pochadza z talentu, ktory sa rozvija, ale taka ktora je na 100% perfektna po technickej stranke. Cele to posobi velmi pekne len vdaka skvelej kamere (pochavala Meirovi), ale v zasade primitivny film, kde sa opakuju dve ci tri skladby dokolecka, pocuvame Simmonsov vreskor a sledujeme nemastneho-neslaneho Tellera, ktory herectvo zredukoval na pootvaranie oci. Velmi slabe 3*. ()

Neuge

Maximálně intenzivní a řádně upocené. Škoda, že nemám rád hudební filmy, ani jazz. Místy jsem si přál, aby už konečně dohráli - to samozřejmě neplatí o finále, které je brilantní. Možná kdyby tam místo trumpet a kontrabasu byly elektrický kytary za doprovodu upřimného blití do mikrofonu na téma rozervaných vnitřností a upalování pan, tak bych tu pátou hvězdu přihodil. ()

MFloyd

Zvláštní to podívaná. Není mi úplně jasný, jestli byla hlavní postava hrdina, nebo antihrdina. Každopádně sympatický mi nepřišel nikdo. Andrew byl spíš takový egoistický hovado, zatímco Fletcher uřvaný idiot. Jenže právě tím, jak mě přišli nesympatický, se alespoň ukázalo, jak dobře to umí zahrát. Atmosféru dobře dokresluje neustálý řev a tekoucí krev. Pokud budu mluvit o hudbě, tak jazz zrovna není můj oblíbený žánr, ale myslím, že filmu přidal právě tu zvláštnost. Taková noblesní hudba v nepřátelském prostředí. ()

Lavinia

Příběh se zúženou perspektivou a klapkami na očích. Existuje jen studentík, "hrozivý" učitel, bubny a jazz. Nevidíme nic ze skutečného chodu školy-konzervatoře, která by si s takhle jednostranně zaměřenou výukou ani konzervatoř říkat nemohla. Soukromý život omezen na pár scén. Komunikace mezi spolužáky téměř žádná. Pouze koncentrace na chudáka žáka a sadistu učitele, bez skutečného závěru, vlastně bez nějaké pointy. Vzbuzuje dojem, že to točili úplní amatéři, co se týče skutečného povolání muzikanta nebo učitele. Další oscarová bublina. ()

J.e.r.e.c

Mám rád nekompromisní filmy, ostré, jako rána bičem. Ty, které mi nic nedarují, a pořádně mi zmalujou prdel. Whiplash je druhý letošní (podle české premiéry, jinak už loňský) pětihvězdičkový nářez a s tím prvním, Birdmanem, ho spojují mimo jiné mraky bubenických pasáží. Zde ovšem nikoliv jen jako hudební doprovod, ale jeden z ústředních motivů celého snímku. Půdorys příběhu chlapce, který si jde za svým snem, už tu byl mnohokrát, ale náplň, ta je úplně jinde. Žádný sraní; s láskou, egem, soucitem... pokud chceš něčeho dosáhnout, dej do toho maximum a na všechno/všechny ostatní se vykašli. Tady se totiž hraje o život. A J.K.Simmons dokáže motivovat takovým způsobem, že by k hranici 300 bpm dotlačil i Ringo Starra. P.S. Každé metalové dítě ví, že „Whiplash“ je legendární vál od Metallicy. Takže název filmu si přímo říkal o lehkou parodii. 90 % ()

syphoon

Herecké výkony daleko převyšují kvalitu zpracování celého filmu. Samotný závěr a asi 10ti minutová "splašená" bubnujicí scéna však stojí za to!!! 65% ()

liberita

Veľmi výnimočný film a zaslúžený Oscar pre Simmonsa za postavu šialeného perfekcionistu. Prekvapivo dobrý výkon však podáva aj Teller, známy doteraz predovšetkým z postáv trápnych blbov z komédií. A záver je skutočne pôsobivý a nečakaný, dostane vás do kolien. ()

celticek

Ale jo, dobré to bylo. Přímočaré, každému je hned jasné, jak to dopadne a že nejtvrdší bývá trenér na ty nejschopnější. Vracet se k filmu ale člověk nemusí, zas úplně na větvi z toho nejsem. ()

GudMen

Dokud se jeden hlouběji nezamyslí nad posláním, které z toho vyplývá, tedy že se vlastně nic moc neděje, když si to sem tam pár kluků hodí, protože teprve když jsme drceni, vydáváme ze sebe to nejlepší, jak by pravil klasik, tak se u toho poměrně dost baví a má potřebu bubnovat, i když to nikdy předtím nedělal. Každopádně oceňuji nasazení despotického Simmonse i živelného Tellera. ()

Maniik88

Film nie pre každého. Komu ale sadne, bude výsostne spokojný. Výborní obaja hlavní predstavitelia a najmä Simmons bol super a zaslúžený Oscar pre neho. Psychologický súboj dvoch posadnutých skvelých umelcov prevláda celý film, keď raz má navrch jeden a inokedy zas druhý. V tomto filme musím ešte raz vyzdvihnúť herecké výkony a záverečné bubenícke vystúpenie muselo dať parádne zabrať vôbec natočiť. Taktiež strih, kamery a režisér zvládli výborne priblížiť stres, hru, napätie, fakt skvelá práca. Originálny počin. ()

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

J. K. Simmons si zahraje komisaře Gordona

08.03.2016

"Sežeňte mi fotky Batmana!" Tuhle větu si v příštích dnech přečtete na kupě memů, nový komisař Gordon totiž bude mít stejnou tvář jako J. Jonah Jameson. Přesně tak, Batmanova spojence, který se… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz