Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

motyka52

Precizně vycizelované do úplného westernového westernova, kamera se kochá, vichřice kouše do tváří, chlapi smrdí potem a tabákem i přes obrazovku a srub paní Minnie působí veskrze útulně. Zároveň je tu od začátku přítomná podvratná atmosféra toho, že prakticky nic není, čím se to zdá být. Tarantino si s divákem hraje a ze své autorské vize není ochoten uhnout ani o píď. Mezi vybroušené dialogy vrší některé památné a kulervoucí scény (Silent night), snaží se překvapovat, pobavit a samozřejmě šokovat. A přestože tohle všechno tam je a funguje to, nezabrání to tomu, aby si člověk nepovšiml kolísavého tempa a občas dokonce neměl pocit, že se to snad dokonce táhne. Vždycky ho pak z toho útlumu sice vytrhne nějaká další prvotřídní scéna, ale fakt je ten, že tady si měl střihač nalít ještě jedno pořádně silné kafe a vykonat svoji práci trochu víc důkladně. ()

IAMAD

Tarantino prostě nikdy nezklame. Návrat k jeho kořenům. Westernová klasika, skvělý děj, zvraty, napětí a úžasná hra s dialogy. ()

Pitman.tom

no 3.5* nebo slabší 4*. do ty pátý dosti schází. Ale žádný krutý zklamání to určitě není. Ten kdo si tohle pustí nebo na to jde do kina tak ví co čekat a ví co chce. A dostane to. zamotanej dlouhej krvavej a dobrej film... prostě Tarantino a hotovo ()

Sylvaaaaaaa

Orgasmus. Dialogy, napětí, krvavá spoušt', nádhera. Ještě lepší než NESPOUTANÝ DJANGO. Revenant je odpad! co se snažil přiblížit, ale digitál může bavit jen děti. 100% ()

renegad

Pre mňa druhý najočakávanejší film roku. Pred ním neochvejne stojí Mad Max. Ale pristúpme v hodnoteniu tohoto ukecaného westernu. Ako sme u Tarantina zvyknutý dialógy sú na slušnej úrovni. Lenže prvá zhruba hodina je pomerne o ničom. Postavy sú nám predstavené a všetky figúrky vstupujú na šachovnicu ale nie a nie aby sa to konečne rozbehlo. A tak sa len čaká kedy už ten prvý mord konečne roztočí ten mlynček na mäso ktorý ako divák očakávam. Pokaľ mám výhrady k postavám tak to neplatí o hercoch. Kurt Russel hrá svojho rasistického, paranoidného, surového lovca ľudí veľmi slušne a v kabáte vyzerá ako starý medveď na vychádzke v zasneženom lese. Všetka česť za to ako som mu to pekne žral aj s navijákom. Ale napokon ho tromfol S. L. Jackson. Jeho Major Warren je inteligentná a pre zlodušskú bandu najnebezpečnejšia postava filmu. V konečnom dôsledku si celý film urval pre seba čo ma trochu mrzelo. Major Warren je vtipný, neľútostný a jeho vyšetrovacie metódy by v pohode mohli konkurovať aj hentomu Holmsovie detektívovi z Baker Street. Tim Roth je v tomto filme tak trochu problém. Jeho postava možno nie je ktoviako výrazná ale pripadalo mi to akoby bola šitá skôr na mieru Christopha Waltza. Popasoval sa s ňou slušne ale do dokonalosti tam chýbal ten Waltzov ksicht a to človeka zabolí ak si predstaví ako by to mohol zahrať práve Waltz. Druhou veľmi podstatnou veličinou filmu je hudba. Majster Morricone síce nedodal kompletne novú hudbu ale aj tak odviedol skvelú prácu. Niekoľko skladieb je z Carpenterovho snímku The Thing a môjmu uchu ulahodili. Čiže sa tu podarilo zrecyklovať staré kúsky od majstra a aj hlavná téma (ktorá bola chválabohu už zložená výhradne pre tento film) je počúvateľná. Ako akčný film tento film nefunguje, ako western však už viac menej áno. Za mňa teda 4* hlavne kvôli hercom a hudbe. K dokonalosti tomu ešte niečo chýba. Problém je že netuším čo. ()

Brain32

Za mě za 5*, ač první půlka je vlastně jen sled dialogů (které ale ani na chvíli nenudí), tak druhá půlka "akční složku" s přehledem vynahradí :D ty 3 hodiny utekli jako voda a ani na chvíli sem se nenudil, Tarantino je tak osobitý režisér, že jeho práce je cítit na každém kroku, kdybych nevěděl, že film točil tarantino, tak to stejně po 5 minutách sto-páže vím. Za mě lepší jak Django a o stupeň dokonce lepší než Revenant vidění před 3 dny. Pokud bych se měl rozhodnout zda si oscar zaslouží Leo, nebo Samuel, tak za mě volím druhé jméno :) ()

mad.dog

Úžasný Tarantino! Pomalý, plíživý, upovídaný western, který se v polovině transformuje do toho nejbrutálněji syrového vyvražďovacího masakru, co jsem letos viděl. 100 minut jsem seděl napjatý, kdy ta hutná atmosféra praskne a rozjede se to tak, jak jsme u Tarantina zvyklí, a jakmile se to rozjelo, byla to bomba. Každá postava byla jedinečná, skvěle napsaná, ale musím vyzdvihnout hlavně Daisy, ta byla napsaná skvěle. A muzika, která tomu všemu dodávala ještě víc atmosféry, mi nedovoluje dát něco míň než 5*. ()

hitmanecek

Tarantino nikdy nezklame. Učebnicová ukázka (téměř) dokonalých dialogů, nečekaných zvratů a hektolitry krve. Úvod je sice trochu zdlouhavý, ale monolog o ptákovi Samuel L. Jacksona je úžasný :-) ()

BEZHLAVY

Tarantino předběhl svůj vlastní stím hned ze startu kariéry a tak jen těžce dosáhnout čehokoli lepšího, než co už tu dávno bylo... A tohle, ač vizuálně dokonalé, bylo roztahané a přežvýkané několikrát a tak místy se to jevilo až nudné...komorní příběh natahovaný jak podmírový kapřík :) ()

Socirel

Až moc ukecané a zdlouhavé i na Tarantina, v podstatě 2/3 filmu tvoří žvatlání o ničem, tak trochu návrat k ukecaným Gaunerům, kde si také Quen vystačil s 2 interiéry, ale v dnešní době je to málo. Django i Pancharti byli komplexnější a líbili se mi mnohem více, ale pořád je to zajímavý film s typickým způsobem Tarantinova vyprávění a masakrem na konci. Casting celkem povedený - 2 vetetáni Samuel L. Jackson a Kurt Russell a ambiciozní Walton Goggins asi nejvýraznější postavy, Ennio Morricone také připravil povedený hudební doprovod. ()

L.O.T.R

Môže ten Tarantino točiť takéto delikátne záležitosti? Naprosto dokonalá Westernovka. Oproti jeho predošlému Djangovi má jednu veľkú výhodu, a to takú že zabaví po celý čas. Čo sa pri troj hodinovom filme zdá takmer nereálne. Ak sme prvú polovicu museli spoznávať charaktery aby sme v druhej polovici poznali celé pozadie, tak to bola najlepšia investícia času akú som zatiaľ vo filme zažil. Nie že by sa prvú polovicu filmu nič nedialo to nie. Tarantino nám ponúkol veľmi zaujímavé postavy ešte s kvalitnejším hereckým obsadením. Okrem vynikajúceho Samuela L. Jacksona a Kurta Russella tu ale nemáme až tak známych hercov ale to je dobre. L. Jackson to výborne ťahá počas celého filmu a Russell ho pekne doplňuje ale za zmienku stojí aj Walton Goggins ktorý si zahral budúceho šerifa, ten so svojim perfektným hlasom chrlil jednu perlu za druhou. Určite musím pochváliť aj krásnu, naozaj krásnu, hudbu od Ennio Morriconeho a vôbec by som sa nečudoval keby dostal nomináciu na Oscara, bol to fakt nášup. Už hneď na začiatku spolu s krásnym vizuálom a vynikajúcou hudbou som si povedal, toto je ten starý dobrý Tarantino akého mám rád. Naprostá dokonalosť a musím povedať že tento rok bol mimoriadne plodný na Western. 100% ()

allthistime

Tarantino je zkrátka ve své jedinečnosti nenahraditelný. Nedokážu si představit nikoho jiného, kdo by dokázal napsat a zrežírovat tříhodinový film, u kterého máte pocit, jako by trval sotva hodinu, který není předvídavý, který nemá jediné hluché místo, protože je tvořen skvělými dialogy a na který jen tak nezapomenete. ()

latimerie

Western podle Tarantina. Skoro by se mohl odehrávat na jevišti. Minimalismus plný krve a kafe. Sice méně akce, ale nudit se nebudete, minimálně musíte počkat do konce, abyste se dozvěděli – "vo co, sakra, de"! ()

MC_nechva

Ne todle fakt ne. Ti kteří na tomto filmu hledají dokonalosti si jen nechtějí přiznat že to je bohužel špatný film. A to mám Tarantina rád. ()

Destroyer06

Celkem Tarantina lituji, nejdříve mu někdo štábu zveřejnil scénář a teď ještě koluje kopie v celkem slušné kvalitě po torrentech po celým světě. No herecké výkony vynikající, stará angličtina super, Samuel L. Jackson a jeho přízvuk no prostě bomba. ()

kecal

Viděl jsem to už dvakrát a je to prostě dobrý. Ty tři hodiny to utáhlo naprosto v pohodě. Ano je to jiný než Gauneří, Pulp Fiction a další jeho ranější filmy, ale on je taky o dost starší a tak je tenhle kousek v některých směrech prostě vyzrálejší. Odšéfoval to mistrně, měl k ruce dobré herce, teda až na Tatuma a samozřejmě hudbu a toho dokonale využil. O Samuelovi tu ani nemá smysl psát, ale třeba Jennifer Jason Leigh jsem zobal z ruky a to na ní mohla mít klidně hovno. O hudbě Enniho se tu rozepisovat nebudu, kdo se snaží mít chytrácke řeči o tom, že to není úplně ono a podobně je samolibej kokot. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz