Ľadové peklo

• Česko Zánik (viac)

Počas evakuácie ľudí do bezpečnej zóny, potom, čo svet postihla zombie apokalypsa, prichádza Jack pri útoku krvilačných beštií o svoju milovanú manželku. Jednými z mála, ktorí prežijú, sú jeho dcéra Lu, ktorá bola v čase ataku bábätkom, a najlepší priateľ Patrick, ktorého následné okolnosti zmenili natoľko, že z ich vzťahu s Jackom sa vytratilo to najcennejšie, dôvera. Aby toho nebolo málo, všetkých preživších zasiahne ďalšia katastrofa. Celá planéta sa pokryje hustým snehom, pričom mrazy dosahujú hlboké mínusové hodnoty. Kto sa nedokáže pred krutou zimou schovať, nedožije sa nasledujúceho dňa. Rovnaký osud okrem ľudí postihne aj krvilačné beštie, to sa však zmení v okamihu, kedy zdanlivo zo dňa na deň nemŕtvi získavajú voči mrazom imunitu. (*CARNIFEX*)

Fr

„MYSLELI JSME SI, ŽE UMÍRAJÍ, ALE ONI SE VYVÍJELI. PŘIZPŮSOBILI SE SVÉMU PROSTŘEDÍ. ZUBY. DRÁPY. PEVNÁ KŮŽE ODOLNÁ CHLADU. TAKOVÝ EVOLUČNÍ ZMĚNY BY TRVALY MILIÓNY LET A TÝHLE VĚCI JICH STAČILO DEVĚT..." /// Venku je mráz jak v Mrazíkovi, dvojice chlápků, malá holka a pes si žijou ve dvou barácích a nemluvěj spolu (ti chlápci), páč k tomu maj důvod. Ta zima - jak v Rusku, je pro ne-Rusáky určitě zajímavá. Všude bílo (to mi připomnělo…), příšery prej už to maj za sebou a najednou – překvapení! Komorní 90ti minutová předehra je takovou dramatickou chlapskou vztahovkou, na kterou naváže 10ti minutová střílečka. Svižně vodvyprávěnej malej příběh (se kterejma se v poslední době roztrhl pytel) a kterej (stejně jako ti vostatní) není úplně debilní. Pravda, můžeme spekulovat, jestli to, či ono, ale to vlastně u všeho. Prostě komorní, dramatickej horůrek, točenej Španělem, s americkejma hercem, v Maďarsku. Víc bych se v tom nešťoural. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Y pese a todo“, kterou v roce 2010 napsal Juan de Dios Garduño Cuenca, číst nebudu. 2.) Těším se na zimu (a nemám starou). 3.) Thx za titule „titulkomat“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

Marceloo

Po tom, čo svet zasiahla Zombie apokalypsa, žije muž so svojou dcérou v opustenej dedine. Jediný, kto na svete okrem nich zostal, je ich sused. Prežívajú zo dňa na deň a veria, že všetky monštrá boli zničené. Jedného dňa sa ale monštrá objavia znova, bystrejšie a silnejšie. Muž s dcérou sa musia spojiť s nenávideným susedom kvôli tomu, aby prežili a taktiež zisťujú, že zrejme na zemi žije viac ludí. - Parádny postapokalyptický Zombie horor, za čo som velmi rád, pretože som tento týždeň videl ďalšie tri a tie sa s týmto nedajú porovnať. Najviac by som chcel vyzdvihnúť herecký výkon dievčatka. Príšery neboli čisto Zombie, ale boli na štýl The Descent, čo je len dobre. Vo filme ich bolo celkom málo, ale v závere sa to vykompenzovalo. Záverečná Home Invasion bola pre mňa najlepšou časťou. Vadil mi len zarastený Matthew Fox. Brada mu nesedela v Lost a nesedí mu ani tu. Pre mňa zatial jeden z top hororov roku 2015. + herec z World War Z ()

heyda

Já měl narozdíl od vás velmi nízké očekávání, o to víc jsem byl překvapený, že sleduju horor, kde herci skutečně hrají a jsou schopni ukázat silné emoce, navíc příšery byly fakt parádně zvládnuté. Samozřejmě, že občasný digitál to kazí a že rodinný trojúhelník působí trochu směšně, ale na druhou stranu skvělá mrazivá atmosféra a velmi schopný kameraman tomu dávají přidanou hodnotu a vzhledem ke zdejší kritice se tohoto filmu naopak zastanu. Doporučuju! ()

ledzepfan

Co si budeme říkat.. V posledních letech vzniklo podobných, nezávislých pseudozombie/mutant postapo projektů hned několik a na první pohled jsou si podobné jako vejce vejci. Všechny žijí z rozpočtu který se pod maskou komorního příběhu snaží z mála vytřískat hodně muziky. Většina sází na známý xicht vyslužilé filmové superstár, nebo lépe, tv stár v kurzu. A drtivá většina krátce po vypuštění na net rychle upadne do zapomnění. Skoro to až vypadá, že tyhle filmy vlastně nemají jiný účel než procvičit mladé režiséry v řemesle.. Tak proč z té hromady šáhnout zrovna po Extinction?.. Jediným důvodem je moc hezky vykreslená vztahovka ústředních třech postav. Akce je slabá (v úvodu až tristní). Děj samotný vcelku šablonovitý a prostý. Né, že by to byla přímo nuda. Jde o fajn survival, monstra jsou relativně hezky vydesignovaná (pokud opomenu, že nemají pohlavní orgány) atd.. ale největším dramatem filmu stejně zůstává otázka jestli si ty tři postavy k sobě nakonec najdou cestu. Tahle složka příběhu opravdu funguje a skrze ní divák k postavám najde jistý vztah, který pak samozřejmě pomáhá zbytku filmu. Takže co? Takže bych Extinction doporučil spíš těm divákům kteří si více užívají survival s funkční psychologií, než kvalitní akci.........“ Tak dlouho jsi se soustředil na to jak přežít, že jsi zapomněl jak žít...“ ()

MM_Ramone

Zombie je jedným z mojich najobľúbenejších horrorových subžánrov. Videl som už mnoho filmov o oživlých mŕtvolách a etše vždy si rád pozrem ďalší. Máloktorý ma však už dokáže niečím prekvapiť. Ale občas sa to predsa len niektorému snímku podarí. Tak tomu bolo i v tomto prípade. Čakal som bežný akčný zombie horror, ale zhliadol som premyslenú, komornú, post-apokalyptickú, horrorovú zombie drámu. Španielsky režisér Miguel Ángel Vivas natočil výborný film. **** ()

• Přestože vládne arktická zima, nikdo si nebere ponožky. (PROCESOR)
  • Natáčelo se v maďarském městě Budapešť. (Terva)
  • U auta, které stálo devět let v té zimě, tak se umyje jen okýnko a jede se. (PROCESOR)

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš

16.02.2014

Španělská kinematografie se v posledních letech díky několika talentovaným tvůrcům s velkými hity stala velkým dodavatelem kvalitních hororů a thrillerů. Tento trend se dále rozvijí s tím, že přední… (viac)