Rezistencia

• Česko Rezistence (viac)

Tris (Shailene Woodley) a Štyri (Theo James) sú na úteku pred besniacou Jeanine (Kate Winslet), po absolútnej moci túžiacou vodkyňou Informovanosti. V zúfalom a zdanlivo bezvýchodiskovom boji s časom ich navyše čaká naozaj neľahká úloha – odhaliť, prečo na nich tak nemilosrdne poľujú a čo za tajomstvo ukrývali Trisini rodičia, že preň bez váhania obetovali vlastné životy! Pre Tris je to o to ťažšie, že musí znášať dôsledky dávnych rozhodnutí a zároveň sa zo všetkých síl snaží chrániť tých, čo miluje – pretože niekedy, teda vlastne temer nonstop, sú to v podstate dve nezlučiteľné veci... Ešteže je po jej boku rovnako na všetko odhodlaný Štyri, s ktorým je aspoň o niečo ľahšie a menej beznádejné čeliť početným úlohám a nebezpečenstvám v snahe rozlúštiť konečne pravdu o minulosti ich sveta a tým vlastne v konečnom dôsledku... Zachrániť budúcnosť! (TV Markíza)

Handle

Příběh je slabší (hlavně mám pocit, že něco podobného už jsem viděl fakt stokrát) a díry v logice občas bijí do očí (hrdinové jsou nezničitelní a občas se chovají prazvláštně), nicméně kdo překousne tento fakt, měl by být snad i spokojený. Podle mého názoru je druhý díl (stejně jako jednička) trošku podhodnocený, přestože odpady jsou úplně mimo. Rezistence se totiž minimálně může opřít o poměrně velké filmařské kvality. V první řadě jsou to herecké výkony (až mě zaskočilo, kolik skvělých herců se v tomto teen sci-fi snímku sešlo - Shailene Woodley, Miles Teller, Kate Winslet, Naomi Watts, Octavia Spencer). Dále se mi velmi líbila režie (super simulace), triky a kamera. Pravdou však zůstává, že potenciál tu byl asi větší, na druhou stranu to i tak odsýpalo a ty dvě hodiny mi fakt utekly. O chlup horší než Divergence, každopádně stále palec nahoru a takových 3,5* určitě jo. ()

M.a.t.t.

Citeľne slabšie ako prvý diel a po takmer všetkých stránkach. Ak som prvému dielu vyčítal hlavne nelogickú premisu, Rezistencia sa chvíľami topí aj v nie úplne logických scénach, či zvratoch. Ani dej sa výrazne neposúva dopredu a ako takou záchranou sú len veľmi dobre osadení herci a úplný záver, ktorý zdá sa mení pravidlá hry. A že ide o záchranu na poslednú chvíľu. Tradičné rozdelenie finále na dva samostatné filmy však už teraz nepôsobí dobrým dojmom. 50% ()

Morholt

Předchozí díl se mi podařilo úspěšně zapomenout, takž jsem chvilku tápal, než jsem se chytil a popravdě nechytil jsem se úplně. Ale i tak se na to dalo koukat. Rezistence je sice opět naivní a nevyhýbá se klišé charakteristickým pro podobné teenagerské záležitosti, ale je to dostatečně akční a zábavné na to, aby tomu člověk nevěnoval výraznější pozornost. Už tak celkem solidní herecký tým bylo posílen o Naomi Watts a mě se tu tak sešly tři herečky z mé topky, tudíž jsem spokojen. Jen té Shailene měly ty vlasy nechat dlouhé, ale tak snad do příště dorostou. 70% ()

castor

Netvrdím, že mi bylo úplně stydno, ovšem sledovat určité fikční světy a v něm jednoho vyvoleného, který překonává mdlé překážky (ach ty zoufalé oslí můstky), není ani zajímavé ani nějak intenzivně natočené. Takový Hunger Games nám předkládá poměrně jasný příběh s jasnými pravidly, tahle série je ovšem rádoby mnohovrstevnatá, ve výsledku ale spíš chaotická. Místy jsem netušil, která bije (první díl jsem viděl před třemi lety), když bych to chtěl přejít, rád bych si užil alespoň akční scény nebo talentovanou Shailene Woodley. Tu sice čeká sakra zajímavá budoucnost, ovšem tady ji mohla hrát kterákoliv herečka, která je zvyklá na průměrné požadavky. Průměrné jsou pak i akční sekvence, které jsou místy příjemně zvládnuté, jindy je to klasické spotřební zboží, které házíme do košíku bez mrknutí oka. ()

Sarkastic

„Uložíš ho nebo mám já?“ Sice jsem čekal úpadek oproti jedničce, ale…nic, samozřejmě přišel. Ovšem pěkně popořádku. Už úvodní ostříhání vlasů mě rozesmálo (to jsou alespoň problémy odbojářek) a naznačilo mi, že podobných scén dostanu (zase) hodně. Jakože Rezistence nabízí tu nejtěžkopádnější červenou knihovnu pro teenagerky, při které dávivý smích nahrazuje zvracení. Pak je člověk vděčný i za to „přetrikované“ efektní pozlátko, hlavně když se nemusí pořád soustředit jen na hormonální erupce hlavní hrdinky, která je takřka neustále na-přes-držku (vede srdceryvné „sérum pravdy“). Nicméně, pořád jsem doufal. V to, že přijde něco podobného tréninku a boji s vlastními strašáky z jedničky, což měla v Rezistenci obstarat Simulace. No, pravda, vrchol filmu to sice byl, ale zároveň jen slabší odvar výše zmíněného. A pak v to, že dojde na grandiózní souboj Naomi vs. Kate…který tvůrci sprostě odflákli. Čímž si u mě definitivně vysloužili krásné 2*, ehm. Nicméně věřím, že mě zvědavost zase přemůže a já (blbec) kouknu i na další díl. ()

• Shailene Woodley odmietla nosiť parochňu po tom, čo si ostrihala vlasy pre rolu Hazel vo filme Na vine sú hviezdy (2014). V knihe si Tris síce ostrihá vlasy, ale nie až tak, ako môžeme vidieť v snímke. (odmocnina)
  • Film nebyl natáčen jako 3D. Až v postprodukci se rozhodlo, že bude převeden i do trojrozměrného formátu. (ČSFD)

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

Kdo se vytáhnul na Super Bowlu?

02.02.2015

Super Bowl je každoročním svátkem nejen pro fanoušky amerického fotbalu, ale také filmu. Studia totiž utrácejí miliony dolarů za to, aby mohla mezi reklamy procpat své půlminutové TV spoty, obvykle… (viac)

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Stmívání odstartovalo fenomén knižních adaptací pro mladistvé, které se pokouší nasbírat divačky přes odvážnou hlavní hrdinku a nadpřirozený koncept. Ve šlépějích Twilight ságy se snažily kráčet… (viac)