Šperky za milióny dolarů ve speciálním voze doprovázeném eskortou jsou na cestě k letišti Bourget. To je začátek rychlé, precizní a efektivní loupeže. Kdo by podezříval velitele konvoje, inspektora Gouviona, že je ve spojení se zločinci? Dělení lupu skončí masakrem. Čím méně přeživších, tím více zůstane pro ostatní. Tato brilantní akce pěkně rozvíří hladiny policejních vod a obzvláště se dotkne superintendanta Josse, který má půl roku před odchodem od kriminální policie do důchodu. Oba jsou totiž staří přátelé ještě z klukovských let. Když je Gouvion nalezen mrtev, Joss nevěří příběhu o nešťastné náhodě a pouští se do vyšetřování na vlastní pěst… (Česká televize)

ostravak30

Pravdou je, že sám Gabin rozhodně natočil lepší kriminálky. Na druhé straně tohle je klasika. Navíc s mistrem hercem. A Francouzi kriminálky uměli. Také mi chybělo lepší vytvoření atmosféry, ovšem napjatým scénám nechybělo napětí a drama, leč bylo ho málo. Gabin tentokrát nehraje svého klasického buldočího detektiva, který by zabíjel pohledem. Tady se i docela rozmluvil. Pořád je to ale jedna z lepších kriminálek, rozhodně mnohem lepších než se točí dnes. ()

Blackadder

Zcela průměrná detektivka, kde jsou hlavním pozitivem hudba a prostředí tehdejší Francie krásně v barvě ať už venku, tak uvnitř. Jinak prostoduchá zápletka a komisař, který nepotřebuje ani přemýšlet a hned vše ví. Chudák Sherlock Holmes. ()

Stanmi

Jean Gabin v tradiční francouzské kriminálce pátrá po lupiči šperků Quinquinovi, který, aby se nemusel dělit zabil všechny své komplice, včetně inspektora Gouviona, který byl přítelem komisaře Josse (Gabin), Joss si dá za úkol dopadnout a zlikvidovat Quinquina. Na počátku zajímavý nápad, ale postupně upadá do stereotypu a průměrnosti, který z Pašy dělá film na jedno odpoledne. Jean Gabin samozřejmě podal standartní kvalitní výkon, ale příběh, zpracování i režie Georgese Lautnera je spíše průměrná. ()

carl.oesch

Už starý Gabin je pořád pašák. Dneska už prostě takoví herci neexistují a poslední vymírající představuje Jean Reno...detektivka je jednoduchá, závěrečná střílečka má válečné parametry, mrtvých je tady spousta, líbí se mi, jak Gabin stojí nad sténajícím vraždícím monstrem na konci a ten se ho ptá, proč ho zabil. A odpověď v tom smyslu, aby taky na vlastní kůži poznal, co dělal druhým je správní, spravedlivá, ale v dnešní době by byl podobný policista odsuzován ze všech stran a pro onoho vraždícího zločince, který chtěl všechno jenom pro sebe by bylo plno pochopení a omluv...inu, jiná doba. Asi lepší (nezažil jsem), než ta dnešní. ()

Nerajohn

Začátek velmi dobrý. Scéna přepadení a likvidace kumpánů je hodně dobrá. V polovině ale film ztrácí tempo, což by nevadilo, ale závěr je hodne zmatečný. Snímek má ale vynikající hudbu, Gabina a Poirého, takže dávám 3,5. ()

Delmondo

Paša je krásnej příklad typický francouzský kriminálky tý doby v hlavní roli s Jeanem Gabinem jako policejním vyšetřovatelem. Ač všechny složky fungují tak jak mají jeden aspekt ční daleko nade všemi a to je hudba. Soundtrack od génia, šílence a úchyla Serge Gainsbourga je ze všeho bezkonkurenčně nejlepší. ()

rekurseman

Klasická francouzská detektivka, která obsahuje jak skvělý děj, tak krásné ženy. Dle mého není moc co vytýkat, prostě stojí za zhlédnutí. ()

zigy

Gabin ( dost dobrý Vejražka) jako naštvaný stárnoucí polda, který už má všeho dost a nejvíc zločinců. Ten film stojí a padá s jeho postavou, jinak samotná kriminální zápletka mi nepřišla moc povedená (hlavně to zpracování je takové odfláknuté). To neplatí o vypiplaném dabingu (Vinklář jako hlavní padouch - všimněte si, jak tento machr dokázal zcela odlišným způsobem ve stejné době namluvit klaďase Freda v Pokladu na Stříbrném jezeře). Hustá píseň o pitomci, která nás provází celým filmem (na začátku zazní přezpívaná Zímou). ()

AlDelon

Prvotřídní, realistický film staré, francouzské, filmové školy. Dobrá kamera, originální a příjemně svižný -hezky přiživující retrospektivní- děj. Pěkný suchý humor. Gabin v jedné ze svých nejlepších rolí, která je mu šitá na míru. Taky perfektní hudba. Ale hlavně zde snad náš NEJLEPŠÍ (rozuměj nejlépe padnoucí, každá postava je jak čech, charakter k hlasu sedí ideálně) dabing filmu, z dob kdy dabingoví herci namlouvali společně u jednoho stolu (a namluvili i text písničky co zní ve filmu). Zkrátka ona povedená, francouzská kriminálka (tyhlety mají mezi fanoušky specifický status) kterou však docela výrazně povyšuje ten náš dabing. O něco lepší trailer: https://www.youtube.com/watch?v=FyCLSGbdV10 ()

charles3

První z Lautnerových kriminálek, které jsme měli možnost vidět na začátku 70.let i v našich kinech, se od další žánrové produkce té doby odlišovala pojetím zločinců, Gabinova komisaře i jeho zavražděného kolegy a v neposlední řadě množstvím úmrtí důležitých postav. Dávám jednu hvězdu za scénář včetně přezdívek protagonistů (nejvíc se mi tam líbil Ječivej Emil), druhou za režii a kameru, třetí za Gabina a čtvrtou za hudbu, píseň a menší roli S.Gainsbourga. Za zvláštní zmínku stojí původní dabing FS Barrandov s přesně vybranými hlasy a dokonce i s dvěma česky přeloženými a přezpívanými písněmi. ()

PTuranyi

Klasická francúzska kriminálka o starom policajnom inšpektorovi, ktorého už nebaví naťahovať sa miestnym podsvetím a potom ako mu zabijú kolegu/priateľa rozhodne sa to riešiť situáciu rázne. Hoci nechýbajú prepadnutia a prestrelky všetko s mierou a rozvahou rovnako ako hlavný hrdina. ()

Petkon

Skvělá kriminálka, ve které se to hemží loupeživými padouchy, kteří nakonec dojdou svému osudu díky důslednému komisaři Jossovi, ztvárněném výtečným Jeanem Gabinem. ()

bystroocko

Musím říct, že žasnun nad těmi komentáři, co jsem si tu po shlédnutí filmu přečetla. Ano, je to klasické dobové drama, ale že ztratilo atmosféru? To se mi rozhodně nezdálo. Myslím, že dojem té ztráty může pocházet ze skutečnosti, že podobných filmů bylo za těch 40 let mezi tímhle filmem a dnešním rokem natočených hodně. Viděli jsme jich skutečně dost, ale víc než polovina z nich nesahá Pašovi ani po podrážky Gabinových policajtských bot. Mně osobně na tom filmu ke konci začínal trochu iritovat ten nekonečný hudební motiv, herci měli po skoro celou dobu filmu protáhnuté vážné obličeje, ale čemu se smát? Nad čím se divit? Spoustu faktů jsem o tom filmu věděla, než jsem se na něj podívala, a tím jsem si samozřejmě vytvořila jisté očekávání. A moje očekávání tenhle dortík s bělovlasou třešničkou nezklamal. ()

moorks

Originální snímek...výtečná kamera, hrátky s barvami, podmanující hudba....a v hlavní roli skvělý Jean Gabin. prostě skvělé. ()

gizi

Gabin v roli, která mu sedí (na rozdíl např. od Zahradníka z Argenteuil). Taková ta správná francouzská krimi s typickými herci té doby. Slušná hudba k tomu. 70%. 30.12.10. Zhlédnuto znovu 28.8.21 a musím přidat - fakt moc dobrá francouzská klasika, 80%. ()

Sao Saoi

Ok. Film za veľa nestál. Ale tá hudba je úžasná... Hlavný motív "ukradla" aj jedna úspečná UK kapela zvana Kasabian, ktorá pred rokom (2011) predstavila hit "Days Are Forgotten"... ()