Wolverine (Hugh Jackman) sa vracia. Tentokrát však nie je v dokonalej kondícii. Jeho schopnosť uzdravovania pomaly vyprcháva a elánom tiež neprekypuje. Naviac je na všetko skoro sám. Z X-Menov prežíva ešte Charles Xavier, známy tiež ako Profesor X (Patrick Stewart), ktorý je ale vážne chorý. Stráca pamäť a trpí nebezpečnými záchvatmi ohrozujúcimi jeho okolie. Spoločne sa ukrývajú v opustenej továrni na americko-mexickej hranici. Ich utajenie skončí, keď sa objaví Laura (Dafne Keen), dievča, ktoré vyniká rovnakými schopnosťami ako Wolverine a v pätách má naviac neľútostných prenasledovateľov, ktorí se jej snažia zmocniť. Vo chvíli, kedy Wolverine a Profesor X prijmú Lauru „do rodiny", stávajú sa z nich štvanci, ktorým ide po krku veľmi brutálny a vytrvalý nepriateľ. Hrdinovia na úteku majú k dispozícii len zvyšky síl starých X-menov a Laurine schopnosti, ktoré však ona sama ťažko zvláda. A tak prichádza čas, aby Wolverine v sebe našiel silu nielen na boj, ale na to, aby Laure odovzdal svoje skúsenosti. (Cinemart SK)

hanzikk

No co více si přát. Prostě úžasné, není vlastně ani co vytýkat. Taková ta situace když po výborném jídle neřeknete ani slovo a jen dáváte veliké spropitné. Tenhle díl je tak říkajíc úplně jiný šálek čaje. Ale jakého čajíčku. Takového kdy si klidně spálím svůj jazyk, protože se jej nemohu nabažit. Tento syrově realistický počin nasadil novou laťku, bez zbytečného obalu ve své nahé kráse. Hodně štěstí s nějakým jiným dílem. ()

Ondrejekj

Řekl bych že jeden z nejlepších, ne-li nejlepší díl dosavadní série X-men, Wolverine atd.. Ačkoli to bylo celkem smutné, tak všechno jednou začíná a jednou končí. Hugh Jackman v téhle sérii předvedl neskutečný výkon. Luxusní film, příběh na 1* vždycky tam je něco co nebudete čekat. Trocha humoru taky nechyběla :) Akčnost filmu je taky na 1* Není nic co bych vytknul, film se mi fakt moc líbil a jestli bude pokračování s Laurou tak se budu jenom těšit. ()

Memoryk

Upřimně po Wolverine (2013) jsem na Logana jít nechtěl. Ale po přečtení recenzí jsem okamžitě zamluvil kino a nelituji. Takhle má vypadat rozloučení s legendou. Nevím ani co víc napsat, poslední scéna mluví za vše. 10/10 P.S. Takhle měl vypadat The Dark Knight Rises (2012). ()

Janek14

Veškerá akce je sakra kvalitní, realistická, přehledně sestřihaná a bez jakýchkoliv logických děr. A když zrovna ustane, nastupuje psychologické rozebrání postav, kterých sice není moc, ale o to hlouběji se jim film věnuje. Vlastně je to v základě westernově syrové drama s akcí navrh, výbornými herci na všech stranách a skvělým (ne moc veselým) zakončením. ()

Ricky.Bobby

Still have time Logan !!! Vrací se na scénu (i když naposled) nejikoničtější postava ze světa X-Men a přichází s tím nejlepším co kdy Marvel natočil. Až je jednomu líto že z minulých sólovek Rosomáka se stává taková hrůza. Jde vidět že když se chce nemusí být komiks jen pro děti, ale může mít i dospělí příběh plný bolesti a emocí. Jackman i Stewart jsou naprosto boží a skvěle jim sekunduje mladičká Dafne Keen. I záporák byl skvělý. Chvílemi jsem si připadal jako bych koukal na The Last of us. A aspoň vím že kdyby to jednou zfilmovali tak chci aby Jackman hrál Joela. Nevím co k tomu takhle závěrem říci, asi snad jenom že obrázek by si měl asi udělat každý po svém protože toto není klasická komiksovka na kterou jsem zvyklý a ne každému by to mohlo vyhovovat. Ale pro mě už je toto jeden z nej filmů za poslední léta a možná bych se nebál říct že to bude pro mě TOP film 2017 !!! Díky Rosomáku 9,5/10. ()

migr

Pohodově drsně(krvavě-akčně) westernově(pustě-"pouštně") láděné, občasně scernáristicky rozvrkočené(drápalík pod dodávkou, genderová rodinka:), celkově vskutku dobré. 81% ()

PavkaHu

Mám ráda "kouzla" X-Menů, tady to byl jen akční film. Ale dobrý, rozhodně o několik tříd výš, než předchozí samostatný film. Laura rules! ()

Bear52023

Konečne sme dostali poriadneho Wolverina tak, ako má byť. Herecké výkony perfektné, vrátane Dafne Keen, čo ma dosť prekvapilo keďže detský herci nie vždy dokážu zahrať, tu však zapracoval talent. Akcia super a aj to R-ko tomu dosť pomohlo, keďže je to nad očakávania krvavé. Nemám k tomu čo dodať, za mňa osobne jeden z najlepších filmov po dlhej dobe. ()

kental63

Opravdu povedený film, který mi v podstatě degradoval většinu předchozích X-men filmů na neskutečné slátaniny. Počínaje nagelovaným Wolverinem v Posledním vzdoru a konče Apokalypsou od Singera. Asi už jsem jako divák starej a tolik mě neberou filmy, kde lítá tucet mutantů v kostýmech v nepřehledné akci. I proto mě Logan potěšil. Vystačí si s minimem postav (krom konce) a o to víc jde do hloubky. A Jackman do této role prostě dozrál. ()

Elanornegra

Velmi atypicky ponaty, surovy, krvavy, depresivny, emocne vypety pocas celej stopaze. Je sice pravda, ze viac ma emocne dostala rozlucka s Profesorom X, ako s Loganom, ale len trosku. Skvelo zvladnuta akcia, ktora sice nebola tak vyrazna ako u beznych marvelovkach, alebo xmenovkach, ale mne stacila. Jedno z naj rozluceni s postavami vobec... 100% ()

Kumbik

Film, který je zasádně určen pro dospělé. Děti si tento počin asi moc neužijí, jelikož by je asi moc nebavilo tolik toho kecání, když chybí plno akce, navíc by asi bulely celé dny a měly by z toho nervy, ale mě tento film opravdu bavil. Wolverine je velice drsný a Hugh Jackman to zahrál nejlépe jak mohl. Wolverin je něco jako Indiana Jones, jelikož si nikdy nedokážu v této roli představit někoho jiného. Fanoušci her musejí být nadšení, jelikož jestli by někdy měl vyjít film Last of Us, tak Hugh Jackman je ten pravý kanditát na roli Joa. Každopádně na konci filmu jsem měl co dělat, aby mi neukápla slza.. :) ()

pekkanik

Niečo sa stalo. Podľa tunajších komentárov som vedel, že to môže byť dobrý film, ale že to bude až také dobré... Všetky možné filmy sledujem už pekných pár desaťročí, ale keď mi pri akčnej scéne vbehli slzy do očí, okamžite som si urobil inventúru, kedy sa mi takéto niečo naposledy stalo. Odpoveď: Ešte nikdy. Ďalší komentár je zbytočný. ()

MajsterJohny

Jednoznačně nejlepší díl Wolverinovi trilogie. Je vidět, že se poučil z chyb předchozích dílů. Rozhodně patří mezi jedny z nejlepších komiksových filmů posledních pár let. To nejlepší však na něm je, že nebýt nadpřirozených schopností postav, tak bychom si ani nevšimli, že jde o komiksový film. Oproti ostatním komiksovým filmům tady totiž máme pár postav a film staví na vztazích mezi nimi a nejde o žádnou záchranu světa. Oblíbíte si i malou dívenku v roli X-23, která toho zrovna moc nenamluví, ale o to víc si zamilujete její všeříkající pohledy. Filmu rozhodně prospěl R-kový rating a nemusel se tedy vůbec držet zpátky. Bylo to důstojné rozloučení s Jackmanem i Stewartem po těch několika letech a snad každému na konci filmu ukápla slza. ()

Robinex

Film co chvili zustane v hlave. A takove mam rad. X-meny docela zeru, videl jsem vsechny a ke kazdemu filmu mam svym zpusobem jiny vztah. V pripade Logana jeste musim potvrdit dalsi projekci ale uz ted vim, ze co do dramatu a citu je to nejsilnejsi film o X-Menech co zatim mame. V pojeti mladezi nepristupno jde navic o opravdovou rezbu, a to doslova. Velmi povedene dilo. ()

dark_globe

32. najlepši film ... are you people out of your mind ?! ... mam rad tuto (dnes už) trilogiu , ale aby som tomu daval 90% a zaradoval to do top 50. filmov vsetkych cias ... to by som musel byt v inom deliriu ... vytriezvenie snad pride a hodnotenie este pojde dole . bolo to strašne natahovane a miestami velmi nudne , akcia bola priemerna , nic co by ma dvyhalo zo sedacky , cakal som od toho ovela viac . (do kina som prichadzal namlsany s velkymi ocakavaniami v domneni , že uvidim najlepši film x-men universa , v dobe ked to tu malo 91% ) ... ano film mal svoje silne chvilky a momenty sentimentu , ale bolo ich malo a boli priliš okate a prvoplanove , na 2+ hodinovy film to bolo fakt malo ...SPOILER ALERT!!! : navyše aj ked je sice pravda , že ludia radi fandia niekomu kto je underdog , ale v tomto filme je to už naozaj zahnane do extremu , nikoho nebavi "zakaslany nad hrobom balancujuci hlavny hrdina" , ktory ledva chodi a potom si da zelenu vodičku , ktora ho na 2 minuty spravi nezranitelnym aby sa potom zas vratil do "tuberkuloznej" podoby a chcipol po tom co jeho super nadupanu adamantiovu neznicelnu kostru prepichne kus zhnileho konara (facepalm)... za sentiment a za hugh jackmana a patricka davam 3 hviezdy , pol hviezdičky za dobry herecky vykon dafne keen ... inak ale velke sklamanie : 3.5 s prižmurenim oboch oči ... ()

Brain32

Nemusím Marvel ani X-many, jediné co mě na Logana nalákalo byla zvědavost díky těm ohlasům, které film všude sbírá. No nemám moc slov, čumím jak péro z gauče. Nekompromisní, surové, smutné, přitom bez zbytečného patosu. Fantastický film a tečka, kterou musí Xmanům závidět snad každá filmová série + obdivuhodný výkon Jackmana. 5 hvězd jak vyšitých! ()

FrankZabak

Po schlednuti komentářů zde a ukazateli 90% jsem čekal opravdu něco,co mi vyrazí dech a bohužel to nepřišlo :-( Film fajn a příběh chválím,ale přišlo mi to trošku pomalý a na Wolverina trošku méně akce :-( Herci hlavně Hugh zahrál bravůrně,ale stále něco mi tam k dokonalosti chybělo :-( Ztím hodnotím 3+ až se na to podívám doma třeba tu hvězdičku přidám :-) ale 90% ? Dle mého zdaleka ne. 78%. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

03.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Scenárista David S. Goyer (Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) čerstvě dělal rozhovor v podcastu Happy Sad Confused a kromě jiného taky potvrdil jednu dlouholetou Star Wars spekulaci. Totiž že v… (viac)

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

Mangold píše Star Wars i Swamp Thing

08.04.2023

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

Hercule Poirot bude řešit zločin v Benátkách

11.10.2022

Kenneth Branagh (Vražda v Orient expresu, Smrt na Nilu) má nejenže hotový scénář ke třetímu filmu z jeho detektivní série na motivy knih Agathy Christie, ale navíc už i plné obsazení. Hercule Poirot… (viac)