Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

tom.nosek

Nekorektní, tvrdá, nefalšovaná akce. Pět hvězd. Až na to, že akce tvoří tak možná půl filmu, když přivřu obě oči. Tři hvězdy. Nekorektní, nadupaný, přesvědčivý scénář. Pět hvězd. Až na to, že někdy se mluví až zbytečně a o ničem. Čtyři hvězdy. Nekorektní záběry ze špinavého Mexika a prostředí jak z reálných drogových kartelů. Pět hvězd. Až na to, že na těch záběrech se spálí mraky čau, kdy se prostě nic neděje. Jen koukáme na vyprahlou krajinku. Jen koukáme na špinavé město. Jen koukáme do díry. To snižuje napětí na úroveň igelitového pytlíku z American Beauty. Tři hvězdy. Kvalitní herci - Emily Blunt, Benicio Del Toro, Josh Brolin. Pět hvězd. Až na to, že všichni chceme vidět, co udělá Benicio, protože na něm ten příběh stojí, ale tvůrci nám pořád předhazují Emily, která nikoho, ale naprosto vůbec nikoho nezajímá. A to, že Emily Benicia z toho pitomého balkónu nezastřelí, bylo jasné už pět minut předtím, než ji to vůbec napadlo. No prostě ten film je dobrý, pokud vysekáme nejlepší části. Jako celek ale stojí za starou belu a mezi "červené" ČSFD filmy bych ho nezařadil. ()

barlow

Skvěle technicky zvládnutý film, kde se s dějem moc nepotkáte. Zjistíte, že naivita některých lidí nezná mezí a účel světí prostředky. V každém případě moc hezky natočené. ()

Junglista

Ten nejprůměrnější průměr... Emily Blunt byla svým chováním na zabití. Ta by v reálu nemohla dělat ani pochůzkáře. Vyváženo skvělým Del Torem. Jo pardon, teď jsem si všiml, že dle jednoho (j)elitního komentáře v topu jsem film nepochopil a napsal jsem hloupý komentář. Tak ať, já si na rádoby experta hrát nepotřebuju. ()

Paldiny

Sicario je typ filmu, ktorý vo vás prebudí psychopata, teda pokiaľ už ním nie ste. Villeneuve zvláda filmárčinu, pozornosť tu drží sakramentsky napínava hudba, drsné uchopenie špinavej látky o špinavom biznise a skvelá kamera vďaka ktorej sledujeme dianie zo satelitu, termokamery, helikoptéry, pohľadu vodiča, spolujazdca.. skrátka zo všetkých možných uhlov a na všetky možné spôsoby, aké nedovolia odtrhnúť zrak od plátna. Do toho sa vítané herecké veličiny Del Toro a Josh Brolin starajú o mráz na chrbte, minimálne Del Tora by som si neprial stretnúť v chladných nočných uličkách a vlastne ani za dňa. Všetko je tak krásne až sa mi nechce vytiahnuť špinu, akú predstavuje dej samotný. Ten som vnímal maximálne trištvrte hodinu, potom mi prišlo zaujímavejšie sledovať režisérove vychytávky a ku koncu mi bol ukradnutý úplne. Obsahové prázdno a neoriginálna zápletka o drogových karteloch a policajtoch s nevyberavými postupmi, akú som videl už toľkokrát je tak jediným, zato zásadným mínusom. Forma tu zvíťazila nad obsahom a využila tak príťažlivé oblbováky, až sa môže dostaviť falošný pocit výnimočnosti. ()

Darth Maul

Prvý kontakt agentky Kate Macer s mestom Juarez je najintenzívnejším momentom filmu a vyvoláva dojem vstupu do pekla. Hoci je Kate silnou ženou, jej morálne hodnoty sa rozpadajú, pretože musí nasledovať ľudí, ktorí sa pri dosahovaní svojich cieľov neštítia ničoho. Pocitovo nie moc príjemný, no dokonale zahraný a bezchybne natočený thriller o krajine vlkov, v ktorej nie je ani kúsok miesta pre spravodlivých. ()

IvoB

Ne tak úplně to, co jsem čekal, přesto však velká spokojenost. U Sicario se na očekávání a otřepaná, 100x viděná rozuzlení zvysoka kašle. Postavy i události nejsou transparentní – všechno působí velmi uvěřitelně a syrově. K tomuto dojmu navíc přispívá velmi působivá kamera, která dodává akčním sekvencím ještě více na intenzitě, a zároveň dokáže působit i velmi esteticky a líbivě v klidnějších pasážích svými celky či vyváženou kompozicí. Film ale bohužel nepatří mezi divácky nejpřívětivější, takže se musím přiznat, že jsem se v příběhu a motivacích postav místy trochu ztrácel. Můj výsledný dojem byl tedy o dost jiný než obvykle – přesto však velmi silný a pozitivní. Velmi slušné 4* ()

DannyBoy80

Cinestar Ostrava 31.10.2015: Hodně slušný triler nehrající si na akci za každou cenu. Herecky zvládnuto hodně slušně, jak od del Tora, Brolina, tak i Blunt. Mělo to napětí, pomalejší tempo, skvělou kameru i hudbu. Přesto, i když mám Villeneuva hodně rád a všechny jeho filmy jsou hodně dobré, tak tady vidím lehký příklon k hollywwodskému mainstemu. Doufam, že se to nebude zhošovat, tím jak jeho hvězda stoupá. ()

Pavkan

Tenhle příběh možná není tak propracovaný, jako bylo Villeneuveovo geniální Zmizení, ale atmosféru má podobně hutnou. Vyšel jsem z kina před pár hodinami, ale stále si ty obrazy přehrávám. Je to silné a není to jen tématem. Absolutní filmový zážitek. ()

angloumene

Největší slabinou Sicaria je trailer - nechybělo moc a vůbec bych se na něj v kině nepodívala (a kdo ví, jestli vůbec). Jde hlavně o to, že tehle film stojí zejména na opravdu hutné a nervy drásající atmosféře, což se do traileru promítne těžko... Kromě hutné atmosféry nabízí silný, netypický příběh o současném vývoji kokainové války v Jižní Americe (jak jsem ráda, že jsem zrovna dokoukala Narcos a tudíž jsem opravdu věděla, o co vlastně jde). Děj je sledován z pohledu idealistické agentky FBI, která ale není vůbec v obraze a tak se celým dějem spíš tak proplácá jako ryba na suchu :) To spolu s opravdu extrémně naturalistickým pojetím (jako třeba v elitní jednotce) dává dohromady opravdu netradiční, hutný zážitek. ()

Itar

Jestli někdo v dnešní době využívá film v plné míře ve všech jeho složkách, je to právě Denis Villeneuve (a Paul Thomas Anderson, ale o tom zase někde jinde). Sicario je pomalý, nepříjemný a neskutečně hutný film, který se nebojí jít proti všem šablonám klasických hollywoodských thrillerů. Herci jsou do jednoho výborní, Deakins vládne, soundtrack už duní ve sluchátkách… a já stále přemýšlím, jak mě tenhle film mohl udržet napjatého v sedačce od začátku do konce tím, co se nestalo. ()

buzzwoody

Vynikající drama s neuvěřitelně hutnou atmosférou, podpořenou perfektními hereckými výkony od Emily Blunt a hlavně Benicia Del Tora (give that man an award). Precizně režírovaný snímek s suverénně kvalitními technickými proporcemi (kamera, hudba!, střih, zvuk ...), který už na začátku nastartuje napětí, dvacet minut vždy dusí publikum, pak ho nechá deset minut oddechnout, načež zase zapne. Jednoznačně jeden z nejlepších filmů letošního roku. ()

bloodcountes

Ačkoli mě téma nijak nezajímá a dějová linka je jednodušší než pohádka o řepě, je to mistrovsky natočené, mistrovsky zahrané, mistrovsky nasmímané a mistrovsky doprovozené vynikající hudbou. Emily si svou roli užívala, přestože hrála naivku a ta mi k ní zase tak moc nejde. Byla prostě výborná, ostatní taky. Zbytečnou boční linii s policajtem se synem ráda prominu a úvodní scénu, scénu na dálnici a scénu procházení tunelem si vychutnám určit ještě několikrát. Mno, možná to dám celý. Bezva film. ()

peetriss

Mexiko, nechvalně proslulé svou kriminální prolezlostí je, a bezesporu bude, vděčným tématem filmařů. Sicario je zástupcem tohoto filmového segmentu, kladoucí značný důraz na atmosféričnost a mrazivost, což beze zbytku plně funguje natolik, že v kombinaci s nezakrytým realistickým zobrazováním drsnosti tohoto světa, se divák mnohokrát cítí velmi nepříjemně, což je samozřejmě úmyslem. Intenzitu zážitku zesiluje ponurá "projížďka" nevlídnými mexickými ulicemi a skličující hudební doprovod (soundtrack patří k tomu nej v roce 2015). Villeneuve opět ukazuje, že patří mezi mistry atmosféry. Bohužel je trochu škoda, že děj nedokáže po celou dobu držet krok, protože hluchým a táhlým místům se nevyhýbá. Při vyvrcholení filmu ale tuhne krev v žilách a určitě patří k nezapomenutelným. V hereckém obsazení hraje prim Benicio Del Toro, zatímco (tradičně dobrá) Emily Blunt je tak trochu v jeho stínu. Kvalitní podívaná, k plné palbě mí však ještě něco chybí. ()

vander19

V poslednej dobe sa mi akosi často podarí naraziť na film alebo dokument z prostredia kartelov. Či už išlo o seriál Narcos alebo tento film. Zo začiatku sa mi javil mierne skeptický, keďže do hlavnej roly filmu bola vsadená žena. To mi podľa obsahu prišlo až príliš uletené. Nakoniec je ale nesmierne podstatným predmetov celého deja práve Emily Blunt. Svojej Roly sa zhostila geniálne a fakt ma presvedčila o pocitoch aké musela prežívať Kate. Benicio Del Toro bol úžasný. Drsný profík, ktorý si ide za svojim cieľom a nič ho nemôže zastaviť. Síce film možno neobsahuje toľko akcie, ako by sa podľa názvu dalo čakať, ale prvá hodina mi brutálne rýchlo uletela. Hltal som scénu za scénou a keď nastalo boom na mexicko-USA hranici tak som bol naprosto unesení do deja. Síce som filmu nedal 5*, lebo niektoré scény, hlavne ako Kate nepochopila, že kto chce s vlkmi žiť musí s nimi vyť ma srali. Až príliš sa na to dívala morálne. Ale keby to tvorcovia aj z jej strany trochu pritvrdili až potom by to bolo 5* bomba. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)