Kráľ Artuš: Legenda o meči

• Česko Král Artuš: Legenda o meči (viac)

Keď mladému Artušovi (Ch. Hunnam) zavraždia otca, vlády a anglickej koruny sa ujme jeho strýko (J. Law). Artuš príde o detstvo i vlastnú identitu, až kým nenarazí na čarovný meč Excalibur. V okamihu, keď ho ako vyvolený vytiahne zo skaly, obráti sa mu život hore nohami. Donútený uznať svoju pravú identitu (následník trónu), musí začať bojovať nielen za seba... (Continental film)

Grran odpad!

Jediná koukatelná věc jsou "temné" proměny, které jsou ve filmu asi dvakrát.. Hudba na přesdržku, střih hroznej, příběh a osazení vymýšleli asi někde v ústavu pro chorobomyslné. Nevím ani proč jsem to dokoukal, ale jsem si jistej, že už tu KOKOTINU nechcu vidět nikdy víc! ()

Listeroman

Finální boje možná až moc připomínaly nějakou videohru, ale jinak je to zábavnej, jednoduchej a rychle se ubíhající příběh, kterej by si zasloužil nějaké to pokračování. ()

Lacike

Mal som z tohto filmu velke obavy. Na jednej strane zaner fantasy, ktory nemusim a mdle trailery. Na druhej môj oblubeny reziser a nadsene ohlasy od ludi ktorych nazor si vazim. Bohuzial zaner nepusti a aj ked ho Ritchie ozvlastnil mnozstvom strhujucich strihovych vychytavok, tak ma to vôbec nebavilo a v polovici som to vypol. Akciu tvoria klasicke sucasne digiorgie, ktore idu mimo mna. Preto film neohodnotim hviezdickami, lebo odpad si to rozhodne nezasluzi a jedna hviezdicka by bola tiez malo. No a viac by som urcite nedal. Proste film, ktory nie je vôbec urceny pre mna, ale svojich divakov si urcite najde. ()

ScarPoul

Ritchie rospoznateľný jedine v štýle a forme rozprávania. Inak je to nezaujímavý počin, ktorý má takmer nulové napätie a nedokáže ničím prekvapiť. Dokonca aj fantasy prvok - ktorý som považoval za veľmi dobré ozvláštnenie je tu trestuhodne nevyužitý. Ritchie síce správne predpokladá, že legendu o Artušovi už počul nejeden človek. To ho ale neospravedlňuje vykašľať sa na atmosféru a nenechať nech rozprávajú vo filme aj emócie. Hunnam je sympaťák, ale asi má v tom filmovom svete fakt smolu. To čo pri Sherlockovi fungovalo( vďaka chémií Sherlock a Watson) tu v rámci jeho druhov, alebo radkyne nefunguje vôbec. Záporák s tvárou Jude Lawa je skôr na smiech a predigitalizované finále berie aj posledné kúsky akejsi originálnosti. CGI by malo film dopĺňať a pomáhať mu. Nie nahradiť filmové rozprávanie počítačovými prvkami. Nefunguje to už len preto, lebo počítačový a virtuálny svet dbá očividne viacej na príbehy ako samotný svet filmový. Napriek tisíckam nápadov je ten film nevýrazný. ()

malylada

Hodně temná, drsná fantasy s typickými Ritchieho prvky, které již divák mohl vidět v Sherlockovi. Začátek naprosto epický, mágové, temné síly a růst mladého Artuše ve střihové sekvenci nemá chybu. Studio plánovalo šestidílný projekt a chápal jsem, proč se střední pasáž docela táhne. Mě osobně to vůbec nevadilo a netradičním podáním si člověk smlsne nad tvůrčími nápady. Hunnam se profiluje jako nová vycházející hvězda a Jude Law je jako záporák naprosto dokonalý. Všichni ostatní jsou trošku tak do počtu a o nějakém poutu k ostatním postavám nemůže být ani řeč. Špinavý vizuál navozuje hutnou atmosféru a filmu to neskutečně prospívá, včetně výborné hudby. Akční scény působí tak trošku z jiného světa, ale místy se objevuje problém s rychlým střihem, zpomalovačkami v každé scéně. Přes vygradovaný závěr mě mrzelo, že tvůrci použili příliš zbytečného digi-bordelu, který mi vadil hlavně v závěrečném souboji. Nádech originality z Krále Artuše přímo čiší a byl jsem schopen akceptovat všechny nedokonalosti. Nakonec jsem dostal mnohem více, než jsem čekal a jen se modlím za vysoké tržby, aby vzniklo pokračování......7/10 ()

Gwaihir

Upoutávky naznačovaly mnohé, stejně jako jméno režisérovo. Nicméně i přesto jsem čekal, že v atmosféře letního kina by tenhle kousek mohl výborně zafungovat. Je na co se dívat, protože takový mišmaš se hned tak nevidí, ale bohužel všechny ty fantaskní výjevy působí poměrně nesourodě a v kombinaci s odvazovou hudbou a slovními potyčkami v gangsterském stylu tvoří spíše klipovitou jízdu než ucelené vyprávění legendy, byť třeba v zábavnějším pojetí. 55 % (Viděno během Filmového víkendu ČSFD 2017) ()

Baxt

"Vypnout si v kině mozek", to je jako bejt mrtvej, jen za to platíte a cpete si při tom nachos do chřtánu. Nejvíc mě těší, že na cliffhanger na konci už nic nenaváže. ;) ()

Litsarch

Osobně mě film dosti bavil. Jak zpracováním, scénářem, tak hereckými výkony, atmosférou, kamerou. Jen jedna scéna byla trochu nelogická, ale čert to vem. Nenudil jsem se po celou stopáž filmu, nijak se nechytal za hlavu, a to je myslím to hlavní. ()

BoPo

Guy Ritchie si strihol svojim spôsobom komiksovku z rytierskeho prostredia. Z klasického príbehu si zobral len to najzákladnejšie, nabúchal do toho svoje videoklipové strihy, nehistorickú hudbu, opakujúcu sa akciu, nezaujímavý casting a postupne ma až unudil. Vraj malo byť celkovo 6 filmov. Britský marvel pokus nevyšiel. ()

Dale

Pri sledovaní tohto filmu som si pripadal, akoby som predtým skonzumoval dávku lisohlávok alebo nejaký podobný oblbovák. Jasné, je to fantasy, nie historický film, ale bolo to tak preplácané a preefektované, že sa na to fakt zle pozeralo. Nebyť celkom vtipných dialógov, tak je to len fantazmagorikcá sračka bez hlavy a päty... Aspoň som sa dozvedel, že Artuš robil v bordeli. :-) ()

Johny_fork

Totální nářez, u kterýho jsem se prostě tetelil blahem. Jasně nemůžete tuhle šílenost brát vážně, ale to by snad ani nikoho nenapadlo. Guy Ritchie je blázen a mě to prostě sedí. Nejlepší střih, jaký jsem za poslední roky viděl. ()

m.krudenc odpad!

Neuvěřitelné - šokující (především po dějové stránce) - slovo slátanina by dostatečně nevystihlo tuh-letu katastrofu. Tomu to filmu nepomůže ani to že má výborné efekty je zajímavě umělecky natočen - dějová linka vše pokazila, je škoda se s tím tak matlat. ()

joehot

To bylo dobře vychutnaný. Sejmi krále a vypadni: Nová naděje vrací úder. Gangy (kromě anglickejch taky "ruské" a čínské), kopa nadsázky a zároveň jedna z nejryzejších epických fantasy od dob Beowulfa. Se skvělým soundtrackem a supersympatickým hereckým obsazením, Ritchiem, který si svou práci užíval do syta, a moc zábavným vyprávěním. Až je mi líto, že další díl neuvidíme. ()

corpsy

KRÁĽ ARTUŠ je prazvláštnym filmom. Idúc ešte ďalej, ako námetovo rovnaký, fantasticky podaný EXCALIBUR. Ide o fantasy chuťovku, ktorú musí prijať každý fanúšik žánru, pretože niečo tak majestátne sa na plátne len tak nevidí. O to horšie padne jeho komerčné fiasko, ktoré predčasne ( verím ) zastavilo niekoľkodielnu ságu. Vyhliadky po tomto spektákli, by boli nádejné. ()

vurhor

Myslím, že zkoušet překonat Boormanův Excalibur je asi stejný, jako jít za deště ven a zkoušet se vyhýbat kapkám. Pokus snímku King Arthur však vydal celkem obstojný výkon. Kdo zná filmy Guye Ritchieho, moc dobře ví, že to je chlapík, co dost miluje divoký, rychlý a "cool" styl režie. Král Artuš není žádnou výjimkou. Z velké části mu tu ale funguje docela dobře. Efektní podívaná, netradiční střih a vynikající bojové sekvence divákovo oko uspokojivě zabaví. A nejen oko, i uši budou blažené, protože soundtrack je tu naprosto BOŽÍ!! (Už ho mám staženej btw). Škoda, že druhá třetina filmu je tak překvapivě nezáživná a dějově nijak moc neposouvající. Plus Ritchie možná umí supr efektní podívanou, ale s charaktery to fakt moc neumí (Viz Artušovo parťáci a některé dialogy). In the end, díky rodičům, kteří mi představili jedinečné kouzlo Excaliburu, koukám na každé artušovké zpracování přísně. Tohle ale ušlo. Vopravdu jo. Slabší 4* ()

ConanVJ

Ale jo, pěkná alternativa k legendě, kterou zná snad každý. Film má velkolepý začátek co se týče efektů a pak se vše trošku umírní. Příběh je tvořený flashbacky, což může dosti lidem, ale za mě v poho. Akce je zde hodně a je i docela pěkně natočená. Film mě nenudil a užil jsem si ho. 80% :) ()

Charlie Hunnam najde psího kámoše

Charlie Hunnam najde psího kámoše

25.05.2020

Málokterý herec by si zasloužil více práce než právě Charlie Hunnam. Hvězda seriálu Sons of Anarchy, nebo snímků Král Artuš: Legenda o meči či Gentlemani za sebou doposud nemá jediný komerční hit, v… (viac)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Sherlock se znovu porve s Avatarem

Sherlock se znovu porve s Avatarem

08.05.2018

Možná už jste na to zapomněli, ale na konci roku 2009 šel proti Avatarovi do kin Sherlock Holmes. Modrásci skončili jako nejvýdělečnější film všech dob a dvojka dorazí 17. prosince 2020 (ano, po… (viac)

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Guy Ritchie se v roce 2009 přesunul od gangsterek k blockbusterům. Po dvou dílech Sherlocka Holmese se vrhnul na Krycí jméno U.N.C.L.E. a loni mu propadnul Král Artuš, na kterého příští rok naváže… (viac)