Hollywoodský herec Nick Lang je sice hvězdou velkolepých dobrodružně romantických velkofilmů ve stylu Indiana Jonese, ve skutečnosti se mu však podobné role hnusí a chtěl by si pro změnu vyzkoušet něco jiného, nejlépe nějaké realistické drama, kde by mohl dokázat, že je opravdu dobrý herec. Náhodou zahlédne v televizi rozhovor s Johnem Mossem, tvrdým a nekompromisním newyorským policajtem, který se právě pokusil v divoké honičce dopadnout brutálního vraha zvaného Zabiják. Nick je nadšen a rozhodne se, že jeho příští film bude drsná realistická krimi, a že materiál pro roli posbírá po Mossově boku. To je ovšem to poslední co by si Moss přál, jenže protesty u policejního šéfa Brixe jsou zbytečné. A tak zanedlouho vyráží do ulic drsný polda a po jeho boku zhýčkaný hollywoodský panák, který nemá o skutečném životě ani páru. Není divu, že zkazí vše do čeho se Moss pustí a ještě navíc ho nesnesitelně rozčiluje hercova urputná snaha napodobovat vše co udělá. Nejhorší je, že se ho přes veškerou snahu nedokáže zbavit, a dotěrný herec ho dostihne dokonce i v pizzerii, kam si polda vyrazil se svou přítelkyní Susan a její dcerkou. Když mu nadřízený vyčte, že se neustále pokouší vyhnout povinnosti doprovázet herce, vezme Moss Nicka do noční akce. Během ní herec zpanikaří a zastřelí muže, o kterém Moss prohlásí, že to byl nevinný člověk. Herec se zhroutí a detektiv slíbí, že vše vezme na sebe a doporučí mu aby okamžitě odjel z města. Ten se však na poslední chvíli rozhodne zůstat a po návratu na policejní stanici ho čeká nemilé překvapení. (oficiálny text distribútora)

Martin741

Reziser John Badham /Horecka sobotni noci, Cislo 5 zije/ natocil len priemernu americku komediu. Chvalim opat snahu priblizit US humor Europe, a to sa tu aspon na chvilu podarilo. Michael J. Fox /Navrat do Budoucnosti 1 - 3/ spolu s Jamesom Woodsom /Salvador/ a Stephenom Langom /seagalovka Fire Down below, neskor aj Avatar/ to pekne tahaju, dialogy su na urovni, tempo dobre. Trochu ma zamrzel fakt, ze film jede na vlne, ktoru vyvolala Smrtonosna Zbran /dat dokopy dvoch nesurodych a navzajom odlisnych policajtov/, ale dobre : od prirodzenia som tolerantny, takze to tolerujem. 69 % ()

k4n9ur

Přijde mi to obsazení takový dost béčkový. Nejméně J.Woods mi tam nesedí a měli mu dát spíš vedlejší roli, jako se to stávalo. Radši bych tam viděl někoho z předních herců Hollywoodu nebo aspoň někoho sympatičtějšího. Co třeba Eddie Murphy nebo ještě ne tak známý Samuel L. Jackson? Samozřejmě jen příklad. PS.: Ale je fakt že v tuhle dobu se tato generace herců teprve formovala a zrovna Woods se nezařadil mezi ty největší esa. On i Fox už nějak upadl v zapomnění. Ale aspoň máme taky na ně nějakou vzpomínku zase. ()

MickeyStuma

Drsný zásadový polda a k němu parťák zcela rozdílného charakteru. Buddy-film v plné parádě obsahující akci, zábavu, švih a plno hlášek. Roli drsného poldy si tentokrát střihl James Woods a charakterově odlišného jedince Michael J. Fox, v tomto případě představujícího slavného herce úspěšné dobrodružné filmové série, který na policii kvůli roli přijde poznat veškeré dění a získat zkušenosti. Pro někoho průměr nepřinášející nic nového, pro někoho skvělá akční jízda plná zábavy. Každopádně se jedná o velice podceňovaný film, který ani zdaleka v rámci žánru stále nebyl poslední. Samozřejmě děj obsahuje mnoho patosu, ale i to má své opodstatněné místo. Silné dialogy vyřčené doslova kulometnou salvou spolu až s groteskními scénami stále pobaví a dá se říci, že snímek nijak ani nestárne. ()

ArsenalEagle

Dá se říct, že jde o tuctovou komedii, ale pro Foxe mám jistou slabost a Woods hraje Eastwooda jako přes kopírák, takže další plusové body. Hlavní třetici ovšem vévodí Lang, jakožto totální magor, který také vypustil několik skvělých hlášek. Mohlo to být mnohem lepší, ale i o dost horší. Škoda několika hluchých míst a až zbytečného mírnění se - mohla to být dost ujetá pecka. ()

otík

Celkem svižná a hlavně zábavná komedie, která těží z klasické rozdílné dvojice. Zatímco Woods je tvrdý policista a drsňák jak se patří, Fox si zahrál filmovou hvězdu, která s ním chce do akce, aby našla inspiraci pro svůj nový film. Ačkoliv sem tam teče i hodně krve, celý film je naladěn spíše na komediální notečku. A vtip to rozhodně má. Tento starší film připomene nový se stejnou tématikou s Murphym a De Nirem – Showtime. ()

• Jednou z výhod Jamese Woodse při natáčení bylo, že měl k dispozici svého osobního kadeřníka, což stálo studio na 6000 dolarů týdně. Průměrná cena takovéto služby byla přitom v té době zhruba třetinová. Pro úplnost dodám, že natáčení trvalo plných 13 týdnů. (5150)
  • Mos Def v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)