Reklama

Reklama

Za kráľovnú a za vlasť

(festivalový názov)
  • Česko Za vlast a královnu (festivalový názov) (viac)
Trailer 2

Obsahy(1)

Píše sa rok 1952. Snívanie osemnásťročného rojka Billa Rohana preruší kórejská vojna; odvedú ho do armády a ocitne sa v drsnej realite vojenského tábora. Stretne tam Percyho a stanú sa z nich nerozluční priatelia. Bill a Percy sú radi, že sa stali inštruktormi vo výcvikovom tábore, kde snovajú sprisahanie proti neznesiteľnému seržantovi. Občas chodia na vychádzky do civilného sveta. Počas jednej z nich sa Bill zamiluje do dievčaťa, ktoré je preňho nedostupné. (MFFK Febiofest)

(viac)

Videá (6)

Trailer 2

Recenzie (12)

eLeR 

všetky recenzie používateľa

Všetko tu bolo rozbabrané (buzerácia v kasárňach, neopätovaná láska, problémy v rodine, kamarátstvo) a nič poriadne dotiahnuté. Toto ma trochu sklamalo, čakala som niečo výraznejšie. Herecky ale vydarené, aj keď Caleb niekedy cez čiaru ... no a muzika bola veľmi pekná. A rekonštrukcia krádeže hodín, tak to bola excelentná scénka. ()

misterz 

všetky recenzie používateľa

Nezmyselnosť vojny podaná v sarkastickom a satirickom kabátiku... Tak trochu mi to pripomenulo Čiernych barónov, len tu bol humor decentnejší a samozrejme typicky britský. Priznám sa, zo začiatku mi chvíľu trvalo, kým som si na ten humorný prístup zvykol, predsa len som čakal na túto tému nejakú klasickú vojnovú drámu, no časom som si predsa len zvykol. Bavili ma hlavne scény s rotným (David Thewlis), ktorý sa snažil úzkostlivo dodržiavať všetky vojenské zákony (prečo to sa divák dozvie až na konci). Na druhú stranu postava Percyho mohla byť stvárnená nejakým sympatickejším hercom, Caleb Landry Jones sa mi sem vonkoncom nehodil a celkovo táto postava mi dosť liezla na nervy. Slabší nadpriemer. 70/100 ()

Reklama

Martin741 

všetky recenzie používateľa

Krasny film z prostredia britskej armady, drsnej reality vojenskeho tabora, do toho sa zamotalo sprisahanie a laska k holke. To vsetko v roku 1952 na pozadi Korejskej vojny. Herecky na urovni, obycajne dialogy prevazuju, ale holt, Boormanovymi najlepsimi filmami stale ostavaju Deliverance a Excalibur. 85 % ()

Aljak 

všetky recenzie používateľa

Veľmi sympatické postavy, aj samotné prostredie, do ktorého bol film zasadený. No keď sa zamyslím nad tým príbehom, pri ňom už také slová chvály žiaľ vytiahnuť nemôžem. Páčil sa mi ľahký britský humor narážajúci na absurditu vojenského táboru, aj tajomná láska medzi "Williamom" a "Oféliou", ale inak tá podstata celého filmu ma až tak nebavila. Keď už satira, tak to nemuselo byť zas až tak umiernené... ()

gogo76 

všetky recenzie používateľa

"Ako si sa opovážil ukradnúť moje hodinky!" Film Queen and country je tak trochu pokračovaním staršieho Boormanovho filmu Nadeje a sláva z roku 1987. Úvod začína legendárnou scénou zo spomínaného filmu "Ďekuji ti Adolfe!" a príbeh sa z obdobia 2. svet. vojny posúva do obdobia 50-tych rokov. Najviac času trávime vo výcvikovom tábore , kde sa riešia problémy buzerácie medzi dôstojníkmi a vojakmi , ale i dôstojníkmi navzájom. V prvom rade však ide o priateľstvo a zážitky z armády. Celkom fajn film, ale nečakajte príbeh z 2. svetovej ako ja. Obsah som pred zhliadnutím nečítal. Slabšie štyri hviezdy. 70%. ()

Galéria (25)

Zaujímavosti (1)

Reklama

Reklama