Thor: Ragnarok

• Česko Thor: Ragnarok (viac)

Thor je uväznený na opačnom konci vesmíru. Bez svojho mocného kladiva je nútený pustiť sa do preteku s časom, aby sa vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok – skazu svojho domova a koniec Asgardskej civilizácie, ktorý sa snaží rozpútať nový silný nepriateľ, nemilosrdná Hela. Predtým ale musí prežiť smrtonosnú gladiátorskú súťaž v ktorej sa ocitá tvárou v tvár svojmu bývalému spojencovi z Avengers – Neuveriteľnému Hulkovi. (Saturn)

Yamatosan

Až moc srandy. Kupodivu i tak to docela funguje, ale Ragnarok by prostě měl být temný, nejtemnější. Cate Blanchett/Hela je úžasná, ale ta linie na tu srandu nepasuje. A nechápu nadšení z Goldbluma, mně samotnému bylo z té role trapně. ()

Pythonator

Tomu se říká jízda. Tentokrát ještě humornější a ještě megalomanštější. Ragnarok se vyšplhal na velkolepost samostatné série Avengers filmů. Z Thora je skvělý hláškař, i když po ostřihání teď vypadá jak katalogový homokokot. Samozřejmě je smutné, kolik máme na Asgardu černochů. Přibyla nám i černá Valkýra, což už je opravdu příliš. Tomu se říká těžký hollywoodský rasismus a multikulti masáž jak sviňa. Aby to bylo spravedlivé, teď by měli šulci z Hollyúdu připravit pro Black Panthera do Afriky spoustu těch blonďatých modrookých Švédů. A vůbec... Black Panthera by měl hrát Tom Cruise, ať je to spravedlivé. Jak by se asi afroamíci tvářili, kdyby jim trochu přeobsadili jejich černou postavu? Ale přeobsazovat bělochy, to je zajisté v pořádku. Tomu se říká multikultidebilizace. No nic... Ale film je to jinak velmi povedený a nadmíru zábavný. Zeppelíni potěšili jako polibek na žalud a do akčních scén ten emigrantský song padnul jak hrnec na prdel. ()

kaller

Převážně nevážně, tak trochu ve stopách Strážců Galaxie, s podobným drajvem a nadsázkou a hodně sympatickým obsazením. Tak tohle komiksové dobrodužství si dám líbit i opakovaně:) ()

Modrymysak

MARVELovky můžu. Marvel dokázal vytvořit vlastní vesmír plný superhrdinů, kteří se ve svých filmech vzájemně "navštěvují" a občas bojují pospolu coby Avengers. Jenže tenhle film tem moc nezapadá. Ne že by byl horší nebo lepší. Je úplně jiný. A doteď si nejsem jistý, jestli je to dobře nebo špatně. V první řadě je barevnější a řekl bych, že se pojetím víc blíží komixu. Funguje bezvadně, děj šlape, záporňák je dostatečně záporný, klaďák dostatečně kladný, napravený záporňák tu také figuruje, přesto se nemohu zbavit pocitu, že tenhle film je tak trochu parodie. Je to prostě hláška za hláškou a to se mi líbí. Už na začátku, jak se tam Thor bimbá v řetězech a omlouvá se, že se točí k záporňákovi zády... no prostě mě to bavilo. Jeff Goldblum si záporňáka užil a jeho absurdní slovní hříčky, které spíš připomínaly vnitřní hádku scénáristy co tam má dát za hlášku, byly excelentní. ("Dneska ráno jsem se probudil s velkou chutí uspořádat veřejnou popravu"...) Triky samozřejmě špičkové, jak se na MARVEL sluší a patří, dnes už to asi nikoho moc neohromí. I drobný nepříliš očekávaný zvrat by byl. Byla to zkrátka super zábava. Ale tím to hasne. Jo, pobavil jsem se dobře, ale jak vysoko? Za mě 80% (dal bych víc, kdyby humoru bylo víc a strhlo se to ve skutečnou parodii, nebo naopak kdyby bylo humoru míň a byla to MARVELovka) ()

Robino15996

Ako komédiu by som to hodnotil jasnými 5 hviezdami, inak je to viac menej priemer, ale aspoň obohatený fajn postavami (Loki je šéf), doplnený super hercami (Kate sa hodí tuším do každej postavy) a konečne aspoň trošku nečakaný záverom. 70% ()

Nastix

Skvělé hlášky, soundtrack a barevnost. Na mě to prostě platí, mám Marvel rád a prostě mi oproti DC přijdou originálnější a epičtější. Tenhle Thor je úplně jiný než zbylí dva a já to opět sežral i s navijákem tečka. ()

Tess92

Asi jsem divná, ale měla jsem dojem, že tohle bylo nejhorší, co jsem od Marvelu viděla. Situační humor mi přišel naprosto nefunkční, měla jsem dojem, že jsem se dívala na nové Guardians of the Galaxy přes kopírák. Plus teda matlání mytologie a rádoby happy end, se kterým Ragnarok nemá nic společného. A hromada blábolení, které tam nemuselo být a stopáž mohla být o půl hodiny kratší. ()

dweller

Veľmi príjemné prekvapenie. Humor ma bavil. Miestami mi to prišlo ako cross- over Star Wars, Mass Effect a Guardians of the Galaxy. ()

WugWugs

Takéto rozmarné infantilné šaškovanie ma už nebaví, pretože nemám rád detské filmy, ktoré sa maskujú ako dospelé, len aby uspokojili každého. Extrémne nadužívaná hrdinská kombinatorika každého s každým je tiež už prečerpaná. Chápem, napísať dobrý príbeh pre jednu dve postavy je oveľa ťažšie ako zbúchať pestrofarebnú hláškujúcu družinu, ktorú drží pokope a namiesto silného deja nesie len rádoby vtipkovanie a zabíjanie bohov. Bolo mi to jedno. Na konci mohli pokojne ukázať, že celý film bol len hra niekoľkých kamošov vo VR a bola by to konzistentnejšia komédia. Nebyť toho, že je Thor zručne natočený, je tak max na 2. ()

RoyBatty444

Komediálne a Blanchett. Okrem toho ďalší comix na, ktorý sa dobre pozerá a pripomína mi trochu Strážcov galaxie, a preto nič výnimočné. Veľa otrepaných nápadov. ()

Doffy

Thorovi v předchozích dílech stále něco chybělo čím by se vyrovnal ostatním Avengerům. A tak se z Thora stal klaun co kolem sebe máchá rukama a říká, že teď s ním bude mnohem víc srandy. Jsou to vlastně Strážci galaxie Vol.2 verze 2.0. Víc vtipu (75 - 80 %) filmu. Víc digi bordelu. Zbytečné cameo Doctora Strange. Komedie je tam víc než akce, což znehodnocuje ty scény které mají být vážné. ()

Michal118

Mo­hu po­tvr­dit, mís­ty dob­ré hlo­dy a vů­bec ce­lý film byl v po­ho­dě. Stala se nám z toho spíš taková komedie. Ve 3D to by­lo supr. ()

Colomba666

Škoda, že byl mezi díly tak velký časový odstup. Tím pádem se museli tvůrci přizpůsobit současné mládeži, a kvalitu přesunout trošku přízemnějším směrem. Byla bych dala 2 hvězdy, ale pár momentů bylo i docela vtipných, což tomuto filmu zachránilo zadek, jinak ale trapnými průpovídkami překypuje. Jako samostatný film ok, za 3, pokud by se však měl brát jako pokračování předešlých 2 celovečeráků, stěží by dosáhl na 1, a to by to zachraňoval Velmistr, který má všehovšudy minimum scén. ()

jonnybe

Život neberte tak vážně, stejně z něho nevyváznete živí. A to platí i pro superhrdinské (a jiné) filmy.Moc jsem se bavil a tenhle humor mi sedí (F.Fuka ho srovnal Monty-Python). Kritizujte si Hemswortha, ale komický talent tam je. Btw. kino bylo narvaný jak jsem ho dlouho neviděl. "Pomozte už nedělám" ()

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

Chris Hemsworth naznačil konec v MCU

24.11.2022

Od té doby, co bylo Chrisu Hemsworthovi (Thor, Vyproštění) v dokumentárním seriálu Tělo nezná hranic s Chrisem Hemsworthem na Disney+ naznačeno, že má předpoklady k vážné formě Alzheimerovy choroby,… (viac)

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

Je Thor 4 úspěch nebo ne?

17.07.2022

Uběhl první týden od uvedení novinky Marvelu Thor: Láska jako hrom, což znamená zhodnocování jeho trvanlivosti u publika. A to není vůbec jednoznačné. Lord (tedy bůh) hromu za první víkend… (viac)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

Taika Waititi dostal nabídku na Star Wars

17.01.2020

Zpráva, která nejspíš nikoho, kdo sleduje dění okolo Lucasfilmu, Star Wars i režiséra Taiki Waititiho, nepřekvapí. Disney teď totiž talentovanému filmaři nabídlo možnost natočit si vlastní Star Wars… (viac)