Povídkový film podle knížky slovenského autora Pavla Zeleňáka "Keď sú tajomstvá iba služobné".
Ve čtyřech tragikomicky laděných povídkách: tajemství bankovní,zpovědní, lékařské a státní, se divák dozví, co všechno se může stát, když bankovní úředníci, farář, lékař a ministr vyzradí, nebo zneužijí služební tajemství. Bez ohledu na důvod svého jednání tak mohou způsobit kuriózní potíže, nebo i tragédii. (oficiálny text distribútora)

Bozvav

Úplná tragédie to není, ale tragikomedie ano i když to asi nebylo zamýšleno. Vše stojí a padá na hereckých výkonech jednotlivých protagonistů, protože scénář je fakt špatný, režisér to taky zjevně nevytrhnul a dialogy nebudu výrazně komentovat. Hudba ušla, v rámci merita věci. celé to působí děsně amatérsky, casting je místy na hlavu. Magnusek by neměl hrát. Za mne jedna hvězďule za neumyslné pobavení diváka. ()

petrsv

Nebylo to tak špatný, ač teda místy dost absurdní. 1. povídka asi nejlepší, jen ji chybí konec. 2. povídka mě dostala zejména zlodějem, který se nezastaví před ničím, to jsem se válel smíchy. 3. povídka má umělý konec a 4. povídka je tak absurdní, že smích se střídá s chytáním za hlavu. Celkově je to opět postavené na hercích. A je velmi dobře poznat, kdo to herectví má v krvi. Magnusek by měl jít do sebe především tím, že v těch svých filmech nebude hrát, není to prostě herec. ()

rakovnik

Magnusfilm, TV Brarrandov, nízké hodnocení. Ze zvědavosti jsem se na "film" podíval. Překvapilo mě, jak i skuteční herci hrají špatně. Povídky jsou spíše pitomé a závěrečná, kdy agent Magnusek běží, je směšná, nikoli vtipná. Tomáš Magnusek jako pedagog by se mohl věnovat svému povolánl a učit, jak záskávat herce do filmu. Točit by je ale neměl, hlavně na straně před kamerou. ()

anitae

Scénář ještě dobrý, ale to co předvádějí herci je dost děsné i na mě. Zkušeným hercům odpouštím, chápu přivýdělek k důchodu, ale když jsem slyšela a viděla dědice Pavol Zeleňák? z druhé povídky tak mě braly mory. První povídka o výherci 100 mega předaných v kotelně a užvaněné bankovní úřednici, druhá o dědici a zpovědním tajemství, třetí o kamarádech účetních před důchodem, a čtvrtá přísně tajné...to už jsem nedala. ()

tsatsiki

Kdo viděl trailler, musel jako já čekat hroznou blbost. Ale ona to taková blbost není. V podstatě jsou to čtyři bakalářské povídky v jednom filmu, které šli do kin. Hvězdné obsazení, kupodivu i dramaticky to dávalo smysl. První dva příběhy byly dobré, další dva byly už nudnější. Kamera dobrá, jen v postprodukci obraz přesytili barvama, v pc to vypadá nepřirozeně,ale na tv to bylo v klidu. A poprvé u filmu z produkce Magnusfilm byl zvuk dobrý a kvalitní od začátku do konce. A navíc tento film byl natočen za rekordní peníze a v rekordně krátké době a za to dávám tvůrcům plus. Za mě 40%. ()