Rogue One: A Star Wars Story

• Česko Rogue One: Star Wars Story (viac)

Rouge One: A Star Wars Story je prvým zo série nových výpravných samostatných príbehov Star Wars. Výpravné dobrodružstvo netypických hrdinov, ktorí sa spoja v drsných časoch, aby sa vydali na nemožnú misiu, ktorej cieľom je ukradnúť plány najničivejšej zbrane Impéria – Hviezdy smrti. (Saturn)

Echelon1

Lepšie než umelá epizóda VII. Natočené v modernom štýle, čo mi pasuje viac než VII, kde sa snažil zachovať tú "divadelnú" réžiu. Ako vážne, toto je slabšie ľudia, než Force Awakening, kde dej bol postavaný na kopírovaní New Hope? Páčila sa mi hudba, ktorá miešala pôvodné motívy s modernými dramatickými melódiami orchestru. Keď som pozeral na tie fantastické zábery hviezdnych krížnikov a záverečnú scénu s Vaderom, len som rozmýšľal, keby tak pôvodná trilógia SW vznikla teraz, s modernými technológiami a filmárskymi možnosťami, tak to by bolo teda pozeraníčko! ()

Eterninox

Rozhodně zatím nejdospělejší film z hvězdoválečné ságy, který se nebojí zkoušet nové věci, ač se smíšenými výsledky. *** Po rozháraném úvodu a trochu těžkopádné expozici přichází dechberoucí uvedení Hvězdy Smrti, po kterém příběh konečně nabírá obrátky. Poslední akt pak nabízí mnoho nej z celé série - nejdelší a nejkomplexnější bitvu, nejméně světelných mečů a Síly, nejdrsnější scény s Darth Vaderem, nejpřekvapivější osudy postav, a nejkatartičtější rozuzlení příběhu. *** Navíc film zvládá být věrný estetice nastolené Lucasem v EP.4, ale zároveň je jeho svět mnohem "špinavější" a uvěřitelnější. Bonusové body také za Tudykova K2SO, který mi se svým suchým humorem byl mnohem sympatičtější než násilně vtipní a roztomilí roboti z hlavních Epizod. I skalní fanoušci si však samozřejmě přijdou na své, pomrkává se na ně mnoha způsoy a při mnoha příležitostech. *** Ne všechno se ale vydařilo - první třetinou filmu je opravdu třeba se prokousat, soundtrack od Giacchina je vcelku nevýrazný a postrádá ikonické motivy (ať už staré nebo nové), a digitálně oživení herci ještě pořád působí dost nepřirozeně. *** I tak bych se ale vůbec nezlobil, pokud by se i další Star Wars spin-off filmy držely laťky nastavené Rogue One. 80% ()

Pawlisman

Koukám na to spíše již s povinnosti, ne zábava to dávno není. Pohádka a stále dokola. Vše od začátku jasné, tedy je spíše zajímavé, jak to vše pak zapadá a dopadá na základní kostru. Proč ne. Z diváků se dají tahat peníze horším způsobem. Klad bych určitě viděl na zpracování v původním duchu a žádné přehnané úlety, i za to se v dnešních a obdobných případech musí chválit. Tedy ok, neurazí, spíše povedená epizodka i její zpracování. Jen mě to prostě už neba. 7/10 ()

Dispenz

Celkové hodnocení: 9/10    Art: 9/10    Akce: 8/10    Vtip: 8/10    Napětí: 8/10    Láska: 8/10    Soundtrack: 9/10        12/2016 ()

Muel

| Walt Disney | Nepotrhám sa pre Star Wars, čiže hodnotím pomerne vlažne, je to jednoducho solídny zážitok, ktorý nemá šancu nudiť, ale zároveň nemá šancu byť niečím viac. Zasadenie deja a samotná zápletka zaujme, kradnutie plánu Hviezdy Smrti je zábavná premisa, ale využitá tak spolovice. Tu trebalo extravagantnejšie/rozvinutejšie postavy, ktoré by boli oveľa viac zapálené za úspešnú misiu. Inak ale decentný filmec. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

poet

Začiatok bol pomerne dosť neprehľadný aj ťažkopádny najmä keď nie ste nejaký extra veľký fanúšik Star Wars. Keď odboj konečne zoradí šíky a ide sa na vec tak to začne mať lepšie grády. Škoda postavy Madsa Mikkelsena že nemala trošku viac priestoru. Celkovo mi tu chýbala nejaká silnejšia osobnosť ktorá by na seba dokázala strhnúť viac pozornosti. A keďže som skôr videl seriál Andorr ktorý bol o triedu lepši tak moje hodnotenie tiež nemôže byť vyššie :) ()

CiPR

Rogue One má u mě docela pomalý rozjezd, ale o to pro mě fascinující konec. Hodně se mi líbila skutečnost, jak film postupně navazoval na SW IV, kdy se v průběhu filmu začaly objevovat postavy právě z onoho dílu a příběh do sebe začínal zapadat jak puzzle. Film mě zaujal a uvažoval jsem i nad 5*, ale na to mě film na startu nezaujal, proto 85%. ()

barteca

ouman, těžko hledám pozitiva, naprostý anachronismus, laciné řemeslo, mizerný casting, slabý scénář, neměla jsem to vidět ..... Souhlas Marigold, Hitman_47. ()

melloun

Více než solidní dokreslení příběhu předcházející epizodě IV. Jenže začátek je velmi rozháraný a zdá se mi, že se zde hodně stříhalo a přetáčelo. Některé postavy tím hodně trpí (viz Forest Whitaker) a já jsem trpěl dvojnásob ve chvílích, kdy se objevily plně digitální postavy. Na dnešní dobu ne zrovna moc povedené, což u vždy perfetně trikových star wars zamrzí. Když se nad tím zamyslím, nejvíce mě bavil droid K-2SO a snad i mnich jediů, jinak jsou postavy v podstatě lehce zaměnitelné. Vlastně stojí za zmínku až závěrečná mega bitva, která alespoň částečně vynahrazuje slabou první polovinu. ()

Rehooo

Nic z čeho by si člověk sedl úplně na zadek, ale také žádný propadák. Venkovní scenérie jsou opravdu úchvatné, s tím si animátoři vyhráli. Všechny ty hory, pláně a kopce dokážou opravdu člověka vtáhnout do děje. Celý film není nějak hrozně přeplácaný výbuchy a lasery a nepůsobí tak kýčovitě. Nechybí ani drobné odkazy na předchozí díly, což dodává trochu té nostalgie. Líbilo se mi i to, že se ve filmu objevilo pár známých tváří a sem tam padla nějaká ta humorná hláška. Na druhou stranu mi ve filmu chyběly už tradiční úvodní rolovací žluté titulky, bez nich to přece není SW. Dále mi chyběla nějaká neokoukaná dějová linka. Mám takový pocit, že oni snad nic jiného už nevymyslí. Ty děje se ve všech dílech SW opakují a popravdě jsem čekal, že v tomhle příběhu přijdou s něčím novým. Je fajn vidět známé filmové postavy, ale pokud budou dělat stále to samé, člověk se toho velmi brzo přejí. (I když další film vydají po roce či dvou). Dále bych uvítal nějakou hlubší vedlejší dějovou linii. Přece jen ta hlavní byla předvidatelná a každý fanoušek věděl co se přesně bude dít. No škoda, potenciál tam byl rozhodně větší... ()

CJFlip

“Rogua One“ je ždímačka peněz značky Star Wars! Bohužel pro mě jako jako velkého skalního fanouška. Přišlo mi to jako něco vynuceného, co vůbec nemuselo vzniknout. Celý film čekáte na konec, který každý už dopředu zná, takže o překvapení méně (-1*). Mám rád všechny filmy ze světa Star Wars, ale po shlédnutí “Rogua One“ jsem si uvědomil, že všechno už znám, a nemám důvod to vidět znovu. (- 1*) Na Epizodu VII. jsem šel 2x! Na tohle už určitě nepůjdu. Proboha, proč nenatočili třeba ten spin-off s Boba Fettem, o kterém nevíme takřka vůbec nic. Já to fakt nechápu. Doufám, že ho natočí. I kdyby ho nenatočili, tak v záloze mají takový sortiment postav a potencionálních zápletek a oni si vyberou tohle. Nechápu a nepochopím. Celkově se na film kouká dobře, všechno vypadá dobře, ale chybí tam nějaká jiskra a něco originálního. V tom tkví krása Hvězdných válek, v originalitě, nápadu a něčem navíc. Žádnou postavu si nestačíte ani oblíbit, protože dostane tak málo prostoru, že vám jsou úplně, vy víte co. Na konci filmu mi bylo úplně jedno, že všichni umřeli. Doufám, že se povedou další spin-offy. Han Solo nesmí zklamat! (6/10) ()

cyphercz

Nebýt závěrečný akce, která byla hodně hutná a epická, tak to má ode mě 3 hvězdy, hlavní problém jsou pro mě postavy - epizody IV až VII měli sympatický a fanditelný pomalu celý cast, epizody I až III aspoň toho Obi Wana a Palpatina, ale tady mě prostě nikdo nezaujal a je mi volnej jejich osud... možná to byl i záměr vzhledem k tomu, že o nich není jediná zmínka v ep. IV-VII, i když to pochybuju. Propadák to tedy není, ale zároveň ani nic extra, na co bych spěchal zpátky do kina. Pořád však ve většině aspektů lepší jak prequely:) ()

Chundys

I když to nezačíná jako klasické Star Wars. Tak musím přesto říct, že to pro mne byl nejlepší díl z produkce Star Wars. Nenudil jsem se ani na vteřinu a ty efekty. No euforie jedna báseň. Dokonce jsem měl rád i všechny postavy a to je už co říct. I ten Vader byl moc vydařený tentokrát :-). Samozřejmě doplnit herce, který je už dávno mrtvý digitálně, bylo pak pro lidský zrak až moc znatelné, že vypadá trochu jinak, jakože digitálně. A omlazování jiných herců? U Leii ok, ale Bale Organa se jim také moc nevyvedl, jinak za mě 100% ()

Grizzly

Naprostá pecka a nejlepší Star Wars od epizody VI! Film zasazen do nejlepšího prostředí (Rebelové x Impérium) s naprosto dokonalým vizuálem. Všechno vypadá přesně tak jako v Epizodě IV, krásně cituje původní trilogii a přesto nic není na sílu a nebije do očí. Postavy jsou perfektní a Felicity Jones film neuvěřitelně táhne (oproti té usoplené krávě z Force Awakens). I když by to mohlo být ještě trošku temnější, film hezky ukazuje atmosféru války s Impériem a ten zmar, zapřičiněný především absencí všemocných postav (Jedi). Hrdinové jsou vlastně od začátku epizodní postavy, takže jim sice fandíte, ale je vám celkem šumák co se s nima stane (tohle není mínus!). Bylo to prostě parádní a srovnávání s tou loňskou vyčpělou sračkou by byla až ostuda. Mám jenom dvě výtky, ale nijak zásadní. Trošku mi tam chybělo takové to heroické zachránění ostatními. Jakože všechno je v prdeli a všichni chcípneme a pak se najednou objeví starej kámoš v X-wingu a vyškrábne nás z toho. Teda jako ono to tam bylo, a asi i několikrát, ale já sem z toho nějak neměl ten šimravej pocit. Uvidíme napodruhý. No co mne ale prudilo celej film tak byla absence klasických hudebních motivů (těch pár spíše citovaných not nepočítám). Jako ta hudba nebyla špatná, ale mne to tam prostě chybí. Prostě natočit film o bezútěšnosti života pod těžkou botou všeobjímajícího Impéria a nepoužít ani jeden pořádnej Imperial March je na facku. Ale budiž. Bohužel teď se mnohem víc těším na další vedlejší Star Wars než na hlavní dějovou linku, kterou poslali do sraček už loni. Těšim se až Rogue one uvidím znovu. 90% ()

Wawer

Tulák jedna působí dojmem, že jde o fanouškovský film. Parta nadšenců sesbírala mrtě peněz, za ně najala odborníky v oboru, aby to celé dobře vypadalo (to ovšem neplatí pro Johna Williamse, na toho asi peníze nezbyly) a pak se do toho vrhli po hlavě. Narvali film spoustou fajnových věci a ve spoustě ohledech zaujali na poměry SW univerza docela nekonvenční postoje. A tak tu máme hláškujícího robota, řádícího Vadera, pochodující AT-AT, nějaká ta více či méně viditelná camea i poměrně nekompromisní způsob zacházení s hlavními postavami. Jenže kompozičně je to o něco horší, mírně řečeno. Byť je Roque one po částech výbornou podívanou pro SW nadšence, celkově mu nelze upřít to, že kompozičně je to docela solidní fail. Ve SW filmech platí s železnou pravidelnosti, že děj jedné epizody se odehrává na třech různých planetách, resp. ve třech hlavních lokacích. Tady se ze začátku skáče z planety na planetu, od postavy k postavě a dokonce i v čase. Divák tak nemá šanci se rozkoukat po lokacích a už vůbec nemá šanci se jakkoli ztotožnit s postavami. Toto zabolí zvlášť když si člověk uvědomí, že příběh je tou největší přednosti SW filmů. Celkově Roque One tak působí dojmem, že jej natočil někdo načerno, bez licence, byť se spoustou peněz po kapsách. Někdo, kdo moc chtěl, ale prostě na to neměl. ()

MiniMinion

SPOILERY!!! Táááákže. Jak začít. Bylo to dost dobrý. Asi ne plnej počet, a chystám se asi po srovnání strhnout pár bodů i TFA. Začátek...první 2/3...byly snad trochu delší, ale vadí to? Ne! Viděli jsme pár nových světů, a ze všech na mě působila tyranie Impéria. Za to je ode mě plus. Líbilo se mi představení jednotlivých postav, hlavně Cassiana. Toho jsem si celkově oblíbil. A není pravda, že by to byla ze začátku nuda. Všechno to prostě tak nějak správně směřovalo ke třetí části filmu, která byla fenomenální. K postavám: Jyn byla dobrá, Cassian byl super, on nám vpodstatě ukázal, že Aliance má i temnou stránku, K-2SO byl boží, Bodhi, Chirrut i Baze též nezklamali. Saw Gerrera se mi taky líbil, byl jiný než v CW, a nejen vzhledově, a to bylo fajn, to se mi líbilo, jeho postava se vyvinula. Líbil se mi. A měl bych to přestat opakovat. Krennic byl dost dobrej, Ben má charisma a je to velká herecká kapacita, a dost se mi na Directora hodil. Tarkin (WHAT????!!!!) měl snad větší screentime než v Ep IV, Peter Cushing (nebo spíš to, co ho nahradilo) opět nezklamal. Vader byl přesně takový jakého jsem si ho představoval...v jistém smyslu děsivý. A ta scéna s ním na konci změnila můj pohled na něj. Najednou je vidět, že je vážně nebezpečnej. K první části filmu jsem se vyjádřil, takže teď ještě na druhá. Páni! Tahle bitva se v mém žebříčku SW bitev umístila na první místo, o které se dělí s bitvami o Hoth a Geonosis. CW nepočítam. Když zabili K-2SO, tak najednou vlastně umřeli všichni, což teda zas tak nevadilo, jenže K-2ovu "smrt" měli nechat na konec, byla totiž nejdojemnější. Smrt Cassiana a Jyn byla taky dobrá, a jsem tak nějak rád že se nepolíbili. Nevim proč, snad by to bylo moc...mainstream... Bitva začala na zemi, pak se přesunula do vesmíru (tak to mám rád!), a nakonec dopadla tak, jak měla: tragicky pro Alianci. V tom se mi to taky líbilo, když byli povstalci v přesile, dařilo se jim neprohrát, ale jakmile se objevil další Destruktor a Vader se zapojil do akce, neměli šanci. Tak, jak to má být. Závěrečná scéna s Vaderem byla dokonalá, dokonale dokonalá, vojáčci neměli šanci. Za to dávám taky plus. Zmínka o Heře, Chopper na Yavinu IV, Ghost v bitvě ve vesmíru, to byly vazby na SW Rebels, které oceňuju. C-3PO a R2-D2 nesměli chybět a Leia taky potěšila. Ty dva týpci z kantýny v Mos Eisly mě rozesmáli. Hudba...nebyla žádná sláva, na poměry SW slabší. Kamera, barvy, kostýmy, masky, nové druhy, to vše bylo ohromující. Celkově... Bylo to dokonalý? Ne. Ale dokonalej film jsem ještě neviděl. Bylo to uspokojující. Prosím ano. Velmi. Na plné hodnocení to není, a to neznamená, že to nebylo dobré. Hodně mě to potěšilo a když si budu zase dávat SW maraton, tento Edwardsův výtvor v žádném případě nevynechám. A mezi klady bych započítal taky Jynin zadek.:) PS: Vím, můj komentář neměl hlavu a patu :D PPS: Právě mi došla hlavní pointa, myšlenka tohoto filmu...teda kromě získávání Death Star plans... Důvěra, aneb "Trust goes both ways". ()

Monisek

Pozor spoiler! Ty plány hvězdy smrti se jim ukradnout povede! :-) Sice jsem čekala, že všichni buď umřou nebo upadnou v zapomnění, když o nich nikde není zmínka, ale i tak mě to trochu vzalo. Hlavně když "umřela" moje nejoblíbenější postava - K2! :-) | Viděno kino, 3D titulky. ()

Oppenheimer si připsal mimořádný rekord

26.07.2023

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

Andor se těší oblibě, sledovanost je však nízká

22.10.2022

Seriál Andor bývá často označován jako "nejlepší Star Wars seriál od Mandaloriana", nebo "nejdospělejší Star Wars od Rogue One". Jeho diváci si pak pochvalují zejména nečernobílé postavy, fantastický… (viac)