Planéta Zem opäť stojí v centre pozornosti mimozemskej civilizácie. V dvanástich metropolách pristáli zvláštne vesmírne lode a nik netuší, aké sú zámery votrelcov. Prišli v mieri alebo sa ľudstvo má začať obávať? (Itafilm)

corpsy

Neveril som, že niekto dokáže vedeckými výrazmi, čiže pre mňa naprosto cudzím jazykom, natočiť strhujúce dielo, ktoré sa pravdepodobne už po pár dňoch pôsobenia na svetových plátnach zapíše zlatými písmenami do svetovej kinematografie. O niečo také sa naposledy pokúšal INTERSTELLAR a vieme, ako to dopadlo. ARRIVAL ( naschvál pôvodný názov, lebo ten slovenský distribučný je nasilu komerčný ) je snímkom, ktorý neobsahuje žiadny ´´deňnezávislovský´´ koncept, ale realistické podanie možného skutočného ,,príletu,, a jeho dopad na ľudstvo. A aj keď vo svojej podstate pripomína známy Spielbergov hit BLÍZKE STRETNUTIE TRETIEHO DRUHU, nieje ani tak efektný čo do vizuálnej stránky a jeho ,,sense of wonder,, scény neobsahujú megalomanské efekty. Som z tohto filmu nadšený, som z tohto filmu unesený. A som neskutočne rád, že sa peniaze sypú aj inde, ako do terajších populárnych filmových žánrov. ()

vurhor

Arrival je určitě nejlepším filmem o "komunikaci s mimozemšťany" od dob Spielbergovo Blízkých setkání třetího druhu. Precizní práce s kamerou a bizarní atmosféra se už stávají takovým Villeneuovo podpisem. A furt se mu to daří. Scény se skvělou Adamsovou a vždy sympatickým Rennerem, kdy komunikují se samotnými mimozemšťany (kteří trochu vypadají jako Reapeři z Mass Effectu, brrr!), byly vyloženou slastí. Tak chytře napsané sekvence jsem už dlouho neviděl. A hudba tu už jinak skvělou atmošku podtrhává opravdu perfektně. Nebýt té poněkud ne příliš působivé hlavní pointy, která mě osobně vlastně celkem zklamala, bylo by to na 5* Takhle ale bohužel musím trochu strhnout. I tak je ale Arrival velice působivým snímkem, kterým mi Villeneuve dokázal, že je na toho novýho Blade Runnera opravdu připravený. Průměrné 4* ()

Rybizek

Velmi poutavě natočené drama o přistání mimozemské formy života. Díky skvěle propracované vizuální stránce filmu jsem se ani chvíli nenudila, i když mi sci-fi moc neříká, a čekala na závěrečné rozuzlení, které mi bohužel celkový dojem poněkud pokazilo. Navíc flashbacky slečny Adamsové, ve kterých vypadala pořád naprosto stejně, přesto, že toto období muselo být min. o 15 let dříve/později, mě akorát mátlo. A závěr? Buď jsem nepochopila, co tím chtěl autor povědět nebo spíš proč a už vůbec mi nepřišlo, že by to, co se na konci stalo mělo sjednotit národy, spíš naopak, 67%. ()

PauloZ

Netuším, co víc bych si od sci-fi žánru mohl přát. Možná akci, kterou v tomhle případě skvostně nahrazuje samotná myšlenka a celkové zpracování s výbornou atmosférou. PS: Výborná hudba a kamera! ()

F.man

Chytré scífka já rád. Když k tomu přidáte cit pro vizuál, kterým si mě Villeneuve omotal kolem prstu už někdy u Požárů, je to jednoduše pětihvězičková lahůdka. A ještě z jednoho důvodu je pro mě tenhle film důležitý. Můžu klidné spát. Obavy z Blade Runnera totiž vyprchaly. ()

Marsik

HBO2 HD - Svojí atmosférou mě film oslovil, v závěru jsem se ale ztrácel. Musím si posledních 30 minut pustit znovu, pak možná hodnocení pozměním. CZ dabing fajn. 69% ()

prkalil

Je fascinující, jaký film vznikl na motivy padesátistránkového textu (povídka Příběh tvého života z knihy pribehy-vaseho-zivota) s odstavci jako: "Mnohem zajímavější byly čerstvě objevené morfologické a gramatické procesy v heptapodštině B, které byly jedinečně dvourozměrné. V závislosti na skloňování semagramu mohly být flexe vyjádřeny variací v křivce jisté linky anebo v její tloušťce anebo ve stylu zvlnění; nebo také obměnami velikostí dvou kmenů nebo jejich vzdáleností od jiného kmene anebo jejich orientací; také ale různými dalšími prostředky. Tyto grafémy byly nesegmentované; nešlo je oddělit od zbytku semagramu. A přes to, jak se podobné rysy chovají v lidském písmu, nemělo tohle nic společného s kaligrafií; význam určovala konzistentní a jednoznačná gramatika." ()

yakoob

Inteligentní sci-fi...Jiné než ostatní...Pomalé, přemýšlivé a hudebně dechberoucí...To jsou takové ty filmy, po kterých dlouho poté zůstává ten pocit vnitřního klidu...Když pak člověk přemýšlí, co zrovna viděl, a k tomu si pustí úvodní Arrival skladbu On the nature of daylight od Maxe Richtera, nelze jinak než dát pět hvězd...Škoda, že takové pocity mám u mála filmů...A jsou to přesně ty, které na filmech mám rád... ()

schizmo

Podzim nám připravil spoustu důvodů, proč vyrazit do kina a Arrival se krátce po svém uvedení tváří jako zřejmě ten nejlepší důvod, jaký jsme letos vůbec dostali. Už trailer naznačoval, že půjde o cosi vyjímečného a klepy o aspirantovi na možný film roku nelhaly. Arrival je přesně tím znepokojivým komorním sci-fi dramatem, jaké jsem vždy chtěl vidět, ale nikdo ho zatím nenatočil. Popravdě jsem postaven před dilema, abych vystihnul film co nejlépe, ale neprozradil až moc. Vizuálně je to docela porno, tvůrci si dali velkou práci s důmyslnou prací kamery, která zde kouzlí nezvykle hustou atmosféru. Zvuk, produkce - labůžo. Minimalistický soundtrack od J. Jóhannssona, který kloubí neoklasiku s ambientem je naléhavý a zkličující, přesně jak to mám rád. A film? Představte si, že téměř dvě hodiny hltáte každou vteřinu filmu, aby jste porozuměli, proč tady mimozemské lodě přistály a zatím co schyluje ke globální válce, přičemž se hlavní hrdinka snaží najít způsob, jak ji zastavit, v samotném závěru filmu zjistíte, že o nic z výše zmíněného tady vlastně vůbec nejde. Mimořádně silný a osobní snímek. ()

ledzepfan

Tak tady dostal Nolan malou lekci jak má vypadat inteligentní, artové a ambiciózní sci-fi.. Arrival se nesnaží divákovi podlézat, nesnaží se být přiblble doslovný, nebojí se, že by jsme byli dementi bez imaginace... ()

Adasin

Na mě málo napínavé a hlavně příliš natahované. Je to hodně zajímavý nápad, to nepopírám, ale spíš mě to uspávalo, nějak jsem čekala, až mě něco probere, něco nečekaného, ale nakonec nic. Nehledě na to, že kvůli náhlé neuvěřitelné průtrži mračen v letním kině, jsem to musela dokoukat doma a skoro u toho usnula. Zase ale je fajn, že to přístupem k mimozemšťanům připomíná Star Trek, kdy se nejednou objevila epizoda založená především na snaze vůbec navázat úspěšnou komunikaci. Příchozí tak nejsou zase tak originální, jak by se mohlo zdát. 7/10 ()

Philippa

Kdyby jsi znal budoucnost, změnil bys jí?? Když znáš minulost, udělal by jsi něco jinak? S naším vnímáním by se na tyto otázky dalo asi odpovědět , že ano, protože máme svobodnou vůli. Co když je vše už předem dané, naplánované a my před vstupem do hmoty přijímáme svůj úkol. Jak je to pak? Pak je to taky svobodná vůle? Úkol jsme přijali.....KDO tedy vlastně skutečně jsme? Nádherné sci-fi, podmanivá meditační hudba a vymazlené minimalistické obrazy to vše dovádějí v dokonalost. ()

hous.enka

Hned po skončení závěrečných titulků, jsem byla z celého filmu drobet rozčarovaná. Nejsem moc zvyklá, aby sci.fi snímky byly konverzačním dramatem. Nicméně po dvou dnech mám pocit, že to vlastně mělo docela dobrou myšlenku, se kterou by snímek mohl uzmout i nějakou tu oscarovou sošku. A to právě díky důležitosti komunikace mezi lidmi, mezi planetami. Takže proč ne, ale za sebe bych to znovu vidět nepotřebovala. A na místě Amy bych do toho nešla. ()

agentmiky

V posledních letech jsem si dost oblíbil sci-fi filmy, a tak jsem se moc těšil na nový přírůstek do tohoto žánru. Popravdě nevím, kde mám začít. Villeneuve si rozhodně nevzal jednoduché téma, ale podle mě se mu to víceméně povedlo. Proč říkám víceméně? Film začíná dost pomalým rozjezdem, ale nenechte se zmást, postupně atmosféra začne houstnout, což je jen a jen dobře. Fantastická Johanssonova hudba již tak mrazivý zážitek jen umocňovala. Nápad se mi opravdu dost líbil, dnes není moc filmů, kde mimozemštani mají za účelem něco jiného než zabíjet a ničit. Herci zahráli taktéž výborně, nejlépe asi Amy Adams. Teď se ale přesuneme k záporům. Posledních 10 minut filmu na mě působilo, jako by autoři už nevěděli, co dál. Samotná závěrečná pointa, nad kterou se tady všichni rozplývají, mi nepřišla ani tak propracovaná, nýbrž pro mě coby diváka nepřehledná. Když to shrnu, tak mírné zklamání panuje, ale jinak je to nadprůměrný film, který mě i tak nabídl ucházející zábavu. Interstellar je ale pořád svou kvalitou na mílové kroky vzdálený. Za mě dávám 72 % ()

NinonL odpad!

Pro mě neuvěřitelný americký shit, který ani nešel dokoukat. Zase ta zlá Čína a stateční a čestní Američané, kteří zachraňují svět. Fakt jsem horší věc neviděla už roky. ()

selfesteem

Je druhý den a já o Příchozích stále přemýšlím. Jsem ráda, že mi už konečně přestala znít v hlavě ta dojemná hudba, jež provází jejich začátek i konec, a kterou jsem předtím určitě znala i z jiných filmů (a sakra, zase je tu!). Je totiž tak neuvěřitelně dojemná, že by rozplakala, i kdyby doprovázela předpověď počasí. Dohromady s tímto snímkem se mi díky ní na hrudi usadil kámen, který mě tížil víc a víc, pohlcovala mě úzkost, smutek a zmar, bylo mi opravdu těžko. Rodičům bude vždy u takových snímků prostě hrozně. Určitě jde o jedinečný snímek, po všech směrech propracovaný, poskytující hluboký a intenzivní zážitek, ale vidět ho už znovu nemusím. Pocit bezmoci totiž není až tak příjemný. ()

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

Mahershala Ali si vyzkouší sci-fi

28.02.2019

Pár dní po jeho druhé oscarové výhře za roli v Zelené knize se Mahershala Ali (Temný případ, Moonlight) upsal dalšímu ambicióznímu projektu. Zahraje si hlavní roli v nezávislém sci-fi snímku… (viac)

Clooney a temné sci-fi

Clooney a temné sci-fi

22.06.2018

Přestože se momentálně studio 20th Century Fox nachází uprostřed přetahované o to, kdo ho nakonec koupí (aktuálně vede Disney), pokračuje společnost ve své tradici a čerstvě teď získala práva na nový… (viac)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

09.03.2018

O comicsovém nakladatelství Valiant Entertainment jste možná nikdy neslyšeli. Podobně jako Marvel a DC ale má svůj propojený vesmír s tisícovkami postav, který se teď převádí na velké plátno.… (viac)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson