Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben-Hur je epický príbeh Ben-Hura (Jack Huston), potomka významného kniežacieho rodu z Jeruzalema, ktorého adoptívny brat Messala, vysokopostavený príslušník rímskej armády, krivo obviní zo zrady. Jeho rodina vrátane milovanej manželky skončí vo väzení a on sám je zbavený majetku a odsúdený na doživotné galeje. Po troch rokoch strávených na mori sa Ben-Hur vracia do vlasti s jedinou myšlienkou – pomstiť sa Messalovi za všetky príkoria, ktoré mu spôsobil. Vyzve ho preto na súboj v pretekoch štvorzáprahov, aby dokázal, že pravda a víťazstvo stoja na jeho strane. (Forum Film SK)

(viac)

Videá (10)

Trailer 4

Recenzie (234)

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Verziu z roku 1959 som videl raz, ale uplne ma uchvatila svojou myslienkou o tom aka je pomsta nezmyselna vec, comu sa venovala dalsiu hodinu potom, co hrdina dosiahol svoju pomstu. A aj ked nevyznavam ziadne nabozenstvo, tak mi vôbec nevadilo, ze to ponaucenie o pomste do velkej miery čerpá z biblie. Jedine, co po rokoch zastaralo, bola namorna bitka, ktora dnes uz pôsobi komicky. Skoro 60 rocny 4 hodinovy film by bol pre dnesneho mladeho divaka asi nestravitelny. Pre neho je urcena tato dynamicka verzia s vytunenou CGI vizualnou strankou. Dej ostal prakticky rovnaky bez väcsich zmien. Prekvapilo ma, ze ostala aj linia a zamyslenie sa nad zmyslom pomsty. Bohuzial prave tato linia je natolko skratena, ze funguje najmenej a po velkolepom finale so zavodom koni som sa modlil, nech uz je tu co najskôr koniec. Ostatne linie aj v skratkovitom podani funguju vdaka charizmatickej hlavne dvojke. Jack Huston ako Ben-Hur mi bol dokonca sympatickejsi ako Heston a väcsinu polôh zvladol uhrat bezchybne. Len ten zaverecny prerod nedokazal v tom rychlom tempe uhrat ani on. Toby Kebbell ako Messala funguje dokonale v zapornom mode a pokial je este za dobreho, tak uz vtedy cely cas cakate, kedy vytiahne dýku a bodne niekoho do chrbta. Z ostatnych hercov tu ma nejaky zmysluplny priestor uz len Freeman, ktory si znova strihol dobrosrdecneho mentora. Co sa tyka akcie, tak kto pozna original, tak vie, ze môze ocakavet len 2 akcne sceny. Namorna bitka na mori je perfektna a ako jedina trumfne original. Cely cas je prehladna, obsahuje mnoho dlhych zaberov bez strihu a celkovo pôsobi pôsobivo. Konsky zavod je taky kvalitny sucasny CGI standard. Obsahuje aj pôsobive vychytavky a na PG-13 rating je neskutocne krvavy. Ale pri porovnani s originalom, kde vsetko tocili natvrdo bez CGI, nema najmensiu sancu sa mu vyrovnat. Technicka stranka si ale zasluzi pochvalu. Takze vysledkom je film, ktory ma dynamicke tempo a ani na sekundu nenudi a obsahuje 2 kvalitne akcne sceny. Len ta hlavna myslienka nie je sprostredkovana prilis dobre a pôsobi ako nieco navyse. Kto nevidel staru verziu, tak mu novu odporucam a fajnšmekeri ostanu pri starej, ktora aj po rokoch stoji za to. 6/10. ()

Juto 

všetky recenzie používateľa

Väčšinou ide o adekvátne prerozprávanie, ale s chvíľami nešikovnosti, pri ktorých budete prevracať oči. Film má zle vykreslené postavy a chýba mu emocionálna sila originálu. Ale ani vizuálne efekty nie sú niečím výnimočné, čo je pre mňa prekvapením, pretože film natočil režisér Timur Bekmambetov. 4/10 ()

Reklama

silentname 

všetky recenzie používateľa

Jak sa dá film takto neskutočne pokaziť? Až sa mi z toho zastáva rozum, lebo musím povedať, že som bol najprv do príbehu skutočne ponorený a chcel vedieť, kam to bude smerovať. Sledoval som to viac ako svoju adaptáciu, nakoľko som knihu nečítal a nevidel ani pôvodné spracovanie. Išiel som teda s mysľou maximálne otvorenou. A prvá polka filmu ma skutočne dostala do príbehu. Sledovali sme Judahov život v jeho rodine a fungovalo to. Jediné čo ma iritovalo, že Pilát tu bol vykreslený vyslovene len ako zloduch a to si nemyslím, že je to smer, ktorým to malo ísť. Ale inak som to bral. Keď sa však skončia scénky v otroctve a dostaneme sa do druhej polky filmu, tak to naberá prudký spád a celý film ide od dobrého k zlému, k horšiemu až absolútnej pohrome. A nechápem ako sa to podarilo. Všetky scénky, čo sa udejú po jeho otroctve sú buď klišé, alebo človeka len iritujú, že sa sem vôbec dostali. Máme tu ukrižovanie Krista, máme tu súboj Judaha a Messallu na život a na smrť v závode, podobne ako v Gladiátorovi a potom sú tu ešte dve neskutočne iritujúce scénky, ktoré ale nespomeniem, lebo by to boli spoilery. Každopádne ak to uvidíte, pochopíte presne čo mám na mysli. Tento film ma skutočne dostal až do stavu, že som už komentoval v štýle: "To nemyslíte vážne!" Nechápem, čo sa tu stalo a prečo to nabralo taký obrat. Nerozumiem. A pokazí to akurát dojem všetkého, čo prvá polka filmu spravila. Totálne, absolútne. Ježišova rola vo filme je mizivá, Pilátova rola je mizivá. Sú to len postavy, ktoré tu proste sú. Je to až otravné. A ostatní to nerobila vôbec lepšie. Možno s výnimkou Morgana Freemana, ktorý je podľa mňa prekvapivo dosť dobrý. A celkom ho v tejto role aj beriem. Osobne si myslím, že v prípade Ježiša a Piláta som v roku 2016 vďačný za film Risen. Tu je to absolútne nasilu. Neodporúčam. Hodnotenie: D+ ()

Fr 

všetky recenzie používateľa

,,POZNEJ SVĚT, VE KTERÉM ŽIJEŠ, JUDAHU. SVĚT, VE KTERÉM ŽIJEŠ, JE ŘÍMA. JEJICH ZÁKONY. JEJICH SÍLA. NEMŮŽEŠ S NIMI BOJOVAT V ULICÍCH. ALE JE JINÝ ZPŮSOB. ARÉNA...“ /// Jsa kulturní barbar přiznávám bez mučení, Oscarovou klasiku neznám. Ovšem tuším, že s hodnocením to bude stejný, jako u Sedmi statečnejch. Příběh (i když končí hafem zázraků) se mi líbil, nemám nic ani proti nehvězdnýmu vobsazení. A přestože se řadím k těm spokojenějším, jsem rád, že tržbama dostali tyhle (všechny!) nesmyslný remaky na piču! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Klasiku neznám a knihu „Ben Hur: Příběh Kristův“, kterou v roce 1880 napsal Lew Wallace, číst nebudu. 2.) SPQR. 3.) Thx za titule „johnny.ka“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

majo25 

všetky recenzie používateľa

Samozrejme, že to nemá na klasické megaepické spracovanie s Hestonom. Napriek tomu je toto prevedenie slušne obsadené, technicky prepracované a s premakanými efektami. Škoda, že epický príbeh je skresaný, tvorcovia z pôvodneho námetu nielen viaceré veci vyňali, ale niektoré aj upravili. V každom zo štyroch prevedení, ktoré som mal možnosť vidieť, sa veľký dôraz kládol práve na akčný a vypumpovaný záver, tu to nie je výnimka. Priam by som poznamenal, že tvorcovia sa sústredili hlavne na onen záver. ()

Galéria (76)

Zaujímavosti (12)

  • Římští vojáci při pochodu zpívají latinsky. (vojtaruzek)
  • Pri napadnutí rímskej légie počas vstupu do Jeruzalema šíp zasiahne nosiča vojenskej štandardy. Legionár stojaci vedľa ju okamžite chytá, aby tak zabránil jej pádu. Štandardy légie boli chované vo veľkej úcte a Rím viedol vojenské kampane na ich znovuzískanie v prípade straty (napr. po bitke v Teutoburskom lese). Štandarda v tomto prípade zobrazuje vlka, hoci po Mariánskych reformách bol všeobecným symbolom orol. Štandarda s orlom je viditeľná v pozadí predchádzajúcej scény za štandardou vlka. (Ludo444)

Súvisiace novinky

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

S blížícím se koncem roku se pochopitelně pojí vznik různých žebříčků, rok 2019 je ale specifický ještě v tom, že spolu s ním zároveň končí i celá dekáda, a to ohlížení proto bude místy větší.… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Tak který bude nakonec nejlepší film roku 2015? Revenant: Zmrtvýchvstání nebo Osm hrozných? Nebo ani jeden z nich a do čela žebříčku nej celovečerních filmů roku 2015 se u nás probojují nové Star… (viac)

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

22.12.2014

Chilského herce Pedra Pascala možná znáte jako prince Oberyna ze Hry o trůny. Tahle role mu přihrávala nejen nové fanoušky, ale také pozornost Hollywoodu, takže se v příštích letech začne objevovat i… (viac)

Cinecittà – návrat ke slávě?

Cinecittà – návrat ke slávě?

30.11.2014

O italském filmovém studiu (čti „činečita") sídlícím v Římě jsme se tu už zmínili před několika měsíci v souvislosti s několika připravovanými nákladnými televizními sériemi (jedna z nich v režii… (viac)

Reklama

Reklama