Captain Marvel

• USA Captain Marvel (viac)

Film Captain Marvel sa odohráva v deväťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia a je tak úplne prvým dobrodružstvom z doteraz nevideného obdobia filmového sveta Marvel. Film sleduje príbeh Carol Denversové, z ktorej sa stala jedna z najmocnejších superhrdinek sveta. Keď sa Zem dostane do vojny medzi dvoma mimozemskými rasami, Denversová sa ocitá s malou skupinou spojencov priamo v srdci konfliktu. (Saturn)

Shakers

Čakal som trošku viac ako iba klasický origin, ale tak čo už. Na druhú stranu bavilo ma to viac ako Mravec a Osa a oveľa viac ako Čierny kocúr, ale keď si to porovnám s inými originmy s Marvel Cinematic Universe (Iron Man) , tak Captain Marvel moc nevyniká. A vlastne ani nemá moc čím. V prvom rade ma bavilo prepojenie filmu (Fury, Coulson, Ronan, Tesseract), ktoré ma Kevin Feige zmáknute na jedničku. Ďalšie dve pozitívne veci sú Casting (Larson, Law, Mendelsohn) a odľahčenie filmu. Brie Larson kostým padol celkom dobre a na to, že sa jedna o prvú super-hrdinku od Marvelu na veľkom platne, tak to zahrala úplne v pohode, s Nicholasom teda s Furym, (všetci ho volajú Fury, aj jeho mama) im to celkom klapalo a vytvorili fajn buddy-funny dvojku. Vlastne keď sa nad tým tak zamyslím, Fury, ako ešte agent a nie riaditeľ SHIELDu, ma bavil asi najviac a dovolím si tvrdiť, že to miestami ťahal viac ako Carol. Čo sa týka Jude Lawa, tak je fajn, že tu hraje niekto ako on, známa tvár vždy poteší, no je veľká škoda, že jeho postava nieje až tak výrazná a hrozivá, aby mala nejaký väčší dopad na príbeh a tým pádom nám chýba aj dávka napätia. Ale tu by sme to darmo hľadali, kedže sa jedna skôr o komédiu ako o seriózny film. Za ďalšiu pozitívnu vec som spomenul aj humor, teda odľahčenie filmu a kedže fičíme v 90tých rokoch je to správny krok a film ma taký pohodový náboj a náladu. Niekedy sa tu deju menej vtipne veci, ale to už je na každom zvlášť. Čo sa týka akčnej stánky, tak tu som trošku sklamaný, také lietajúce akcie Iron Mana boli záživnejšie, ale hlavne nápaditejšie. Captain Marvel je tak silná, že si to likviduje bez obtiaži a nieje tu nikto seberovný, kto by sa jej postavil (teším sa ale na stretnutie s Thanosom). Vizuálna stránka filmu mi tiež nepríde úplne najlepšia a mam pocit, že som v iných marvelovkach videl už lepšie efekty, hlavne omladení Coulson vyzeral miestami ako Ken. K pozitívom by som spomenul ešte hudbu, ktorá obzvlášť v akčných pasážiach dobre doplňa obraz. Celkovo to nie je zlý film, dokáže zabaviť a hlavne postavy sú fajn, ale dokopy nám marvel nič nové alebo strhujúce nenaservíroval. P.S.: po-titulkové scény sú dve. Obľúbený soundtrack: Captain Marvel, I'm All Fired Up. 70% - 3* ()

NinadeL

Jaká je první ženská sólovka z MCU? Slabá. Nápad obsadit Brie Larson jako Carol Danvers mi nesedl, herecky na celém filmu beru jen Annette Bening, ta je boží. Jinak je to pouhý řadový dílek puzzle do skládačky. Akce nepřehledná, apel na malé holčičky a jejich sny evidentně přepálený. Doufala jsem, že mě víc strhne atmosféra 90. let, ale kromě videopůjčovny a použití Just a Girl od No Doubt nic moc. ()

darkrobyk

Očekávaný marvelovský mix akce, napětí a vtípků někde mezi SW, Muži v černém a Supermanem. Asi nejlepší na celém filmu je fakt, že na začátku jsou rozdány karty, kdo je kdo, ale postupně se ukazuje, že škatulky s nápisy Dobro a Zlo se dávají nebezpečně do pohybu. Koneckonců ani bratr Jonese není tak docela jeho čistokrevným bratrem. Objektivně 3*, pro fanoušky comicsů a Marvelu jednu navrch. Děkujeme, Stane. ()

Malarkey

Když jsem se na tento film chystal, tak jsem byl jak nevěřící Tomáš. Vážně má Marvel v plánu celé superhrdinské univerzum zachránit jednou superhrdinkou, o které nikdy pořádně nebyla ani řeč? I na plakátu mi Brie Larson neseděla. Vypadalo hrozně…uměle. Jenže to jsem se sakra přepočítal. Kapitánka Marvel je skvělý film. Má od všeho trochu a ještě k tomu je slušným, v podstatě úvodem, do vzniku pojmu Marvel. Přitom jsem při sledování vůbec neměl pocit, že bych koukal na superhrdinku, jako spíš na nějaké slušné sci-fi. Mohly za to skvělé efekty, které nejenom, že vypadají jak z Hvězdných válek, ony zřejmě i kus ze Star Wars mít budou, když na nich dělalo stejné studio. K tomu přimíchejte nějaké ty emoce, nějaký ten vtípek, řadu narážek, které Vám tvůrci naservírují buď náznaky a nebo jen pohledem některého z herců a nějaký ten příběhový obrat, který se v případě tohoto filmu doslova povedl. Dokonce i u té Brie jsem si v půlce filmu říkal, že lepší superhrdinka snad ani nemohla být. Marvel zde dal opět na frak DC a já musím říct, že naprosto oprávněně. U mě ten vztah k Marvelu vznikal pomalu, ale o to intenzivnější teď je…Captain Marvel je takřka geniální vsuvkou mezi dvěma díly Avengers. Líp to naplánovat snad ani nešlo. ()

EvilPhoEniX

Druhý blockbuster letošního roku a první Marvelovka, tedy předkrm před Avengers je typickým originem, který je standardně dobrý, ale koule vyloženě neurve. Plusem je, že hlavní hrdinka Brie Larson je skvělá herečka a velmi silný hero, takže v pohodě film utáhne a když k tomu sekunduje výborný Samuel L. Jackson a Jude Law je víceméně postaráno. Captain Marvel má slušnou retro atmosféru, solidní akci ( byť souboje jsou natočeny trošku chaoticky) fungující humor zásluhou Samuela a poměrně zajímavé vyústění děje v druhé polovině. Občas film působí jako Star Wars v Marvel módu, ale je to naštěstí snesitelné. Příjemná kino zábava a velké plus za kočku, která je snad největším překvapením filmu. 75% ()

• Pro roli kocoura Goose uspořádali tvůrci filmu konkurz, aby se nakonec rozhodli pro kocoura jménem Reggie. Reggieho doprovázel tým tří dalších kocourů – Archie, Gonzo a Rizzo – a každý z nich se specializoval na specifickou činnost. (Zdroj: Falcon)
  • Brie Larson (Captain Marvel) musela během natáčení brát prášky na alergii, jelikož má alergii na kočky. Kocour Goose má přitom ve filmu velkou roli. (CinemaRanger)
  • Tvůrci původně zamýšleli potitulkovou scénu, ve které by Yon-Rogg (Jude Law) přistál na planetě Sakaar, poblíž kosmické brány Ďáblova řiť. Scéna by tak odkazovala na film Thor: Ragnarok (2017). (Andrew78)

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Barbie má miliardu