Novinářka Kim Baker (Tina Fey) už má dost své rutinní práce, a tak se rozhodne opustit newyorskou redakci a coby válečná zpravodajka se vydává na nebezpečnou misi do Afghánistánu. Ocitá se daleko od domova i známého pohodlí a zažívá kulturní šok. Zároveň nachází přátele, kteří jí pomáhají se v novém prostředí zorientovat: dobrodružnou australskou korespondentkou (Margot Robbie), pragmatického plukovníka (Billy Bob Thornton) a okouzlujícího skotského fotografa (Martin Freeman). Uprostřed chaosu odhaluje Kim svou skutečnou sílu a riskuje vše, aby přišla s dobrou reportáží - v tomto „chytrém a absurdně vtipném filmu." (Pete Hammond, Deadline) (Magic Box)

Fiftis

Americká reportérka v origináli určite nie je náhodou pomenovaná Whiskey Tango Foxtrot (všimnite si počiatočných písmen WTF). Americká reportérka bohužiaľ nie je zladená celá. Tém k potencionálnemu zamysleniu totiž nadhadzuje toľko, že by ich vymenovanie zabralo ešte dobré dva odseky. Netýkajú sa len Afganistanu a práva šaría a politiky a politických intríg a vojny (pozor! Americká reportérka NIE JE akčný film) a jej vplyvu, ale aj novinárčiny a s ňou súvisiace senzáciechtivostí a bezohľadností, ale dôjde aj na "viac-menej obvyklé problémy ženy stredného veku" (alebo ako to vôbec nazvať) a ďalšie veci. Proste keby sa z tohto uhla pohľadu šetrilo, mohlo byť toto dielo ucelenejšie a tým pádom ešte o niečo pôsobivejšie. Takto priemerná snímka. ()

chrispe

Zprvu jsem měla pocit, že ten film neví, co vlastně je. Komedie s trapnýma hláškama, nebo vážnej film o vážných věcech. Dát do toho humor... a proč vlastně ne. Ale myslím, že ten vulgární se fakt nehodí. Rozdělila bych ho na dvě ne stejně velké poloviny. Doopravdy mě vtáhl do děje až tak v posledních cca 40 minutách, kdy se tam taky začal mnohem víc objevovat Freeman (a vlastně i díky němu jsem si to pustila). Jo, jsem ženská, romantika a tak, ale o tom ten film (si myslím) fakt nebyl. Znovu to vidět mě nijak neláká, ale je tam spousta věcí na zamyšlení, což se mi na první pohled moc nezdálo že bude. A to se vždycky počítá. ()

Jara.Cimrman.jr

"Líbí se Vám, když je žena krásná a tajemná jako taška z Ikey. Ale my močíme, doktore. Močíme z vagíny." Afghánistán je úžasná země. Do New Yorku je to 6867 mil doleva, černochy tam považují za Rusy a místní osahávači tvrdí, že jim žena sama strčila zadek do ruky. To je skvělé a do té války trpící chronickou stejnicitidou vyrazila novinářka Kim, aby si udělala jméno. Proti tomu nic nemám, chvílemi mě to i pobavilo, ale Kim za to zase tak moc nemůže. Je to vina suchého hláškaře plukovníka Hollaneka, nadrženého kreténa s šálou Celticu Iaina a rovněž nadrženého ministra Sadiga, bez nichž by se ta demokracie mezi připálené tatary zaváděla mnohem nezáživněji. ()

dopitak

Vyhodil bych protézy, a přidal erotiku. Autentičností ale moc povedený film, kde sice roky ve válečné zóně utíkají jak prázdninové měsíce školáka, ale kousek z toho jiného světa přeci jen vidíme. Pornokomparzista Martin Freeman od doby Love actually poněkud zestárl. Ještě mě napadlo, co kdyby všichni novináři světa odmítli do válečných oblastí jet... kromě toho, že by novináře začali od té doby dělat lidi, kteří by jim nebyli, co by se stalo? Jako člověk tohle přeci vidět nepotřebuju, tak proč riskují životy? ()

Trevor

Jedna hviezdička za výber skladieb a za pravdivý obraz novinárskej práce v dnešnej dobe v podobe holého zadku pritlačeného na skle počas bujarej ožran párty písalkov, ktorý akože nasadzujú svoje životy aby nám priniesli objektívne informácie. Nudný príbeh, v ktorom hlavná hrdinka zistí, že najlepšie roky už má za sebou a tak sa rozhodne písať o vojne, ktorá nikoho nezaujíma. ()

• Název filmu Whiskey Tango Foxtrot zamená ve fonetické abecedě WTF. (KRYSIOPICE)
  • Natáčanie filmu prebiehalo v USA, v Maroku a v Indii. (MikaelSVK)
  • Hlavná predstaviteľka prišla do Afganistanu v roku 2002. Na vojenskom letisku je možné vidieť stroje Bell Boeing V-22 Osprey. V22 je americký viacúčelový vojenský konvertoplán, ktorý však bol v Afganistane nasadený až od roku 2007. (MikaelSVK)

Margot Robbie bude bruslit

Margot Robbie bude bruslit

27.03.2016

Blonďaté krásce z Vlka z Wall Street momentálně leží u nohou celý Hollywood. A rozhodně potěší vědět, že neusíná na vavřínech. Margot Robbie snad brzy uvidíme v komedii Whiskey Tango Foxtrot, která… (viac)