Bob Stone (Dwayne Johnson) bol na strednej škole malý, nepopulárny a šikanovaný tučniak na rozdiel od Calvina (Kevin Hart), ktorý stál na úplne opačnej strane stredoškolského potravinového reťazca. V Calvinovom prípade však už ide len o spomienky na zašlú slávu, lebo dnes sa zožiera na zle platenom mieste účtovníka a sleduje ako mu život uniká pomedzi prsty. Bob a Calvin sa dlhé roky nevideli, až na seba narazili na internete a neskôr sa stretli v bare, aby si zaspomínali na staré dobré časy. Calvin je šokovaný nielen z Bobovej novej kulturistickej postavy, ale hlavne z toho, že Calvin je elitný agent CIA a rieši tie najzamotanejšie špionážne prípady sveta. Calvin nechá starého priateľa u seba prespať, čo sa však ukáže ako zásadná chyba, lebo hneď ráno vtrhne do bytu trestná výprava Bobovych nazúrených kolegov - agentov, ktorí idú svojmu partnerovi po krku. Podľa nich je totiž Bob namočený v prípravách na teroristický útok! Bob sa dá na útek a vezme so sebou aj stále šokovaného Calvina. S jeho pomocou chce nielen očistiť svoje meno, ale aj zachrániť svet, čo by pre bývalú stredoškolskú hviezdu nemal byť žiadny problém. (Cinemart SK)

Fr

,,BUĎ SEBOU...“ /// V akčních scénách se nemáme bát o Rocka a toho druhýho (soráč Harte, tvoje filmy jsou mi u řiti), ale máme se bavit. Vobčas to klapne. Pak má bavit čekání na padoucha, páč kanditátů je víc. No a do třetice se máme smát nesourodosti tý dvojice. Tady mám výhrady… stejně jako k celkovýmu výsledku, protože tuhle postpubertální příběhovou cestu k odbourání psychickýho bloku ze středoškolský šikany, si herci užili víc než obecenstvo. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Celá třída zná můj vocas. 2.) Jsem neustále šikanovanej. Můžu to změnit? 3.) Thx za titule „mark82“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ** NAPĚTÍ ne ()

Frajer42

Těžce přehrávající Dwayne Johnson v dosti atypické roli na jedné straně a věčně pištící Kevin Hart na straně druhé. Těžko odhadovat, který z nich vás začne srát dřív. Postupem času vás však zaručeně začnou obtěžovat oba. Pochválit se dá pouze to, že se párkrát během filmu povede nějaká hláška či jinak legrační situace. Převažuje ovšem v nepěkném poměru trapnost. Nemám rád akci, kdy po sobě všichni střílejí slepými náboji. Pokud jste snad naivně čekali, že někdo umře, tak máte stejnou smůlu jako já. Je to dost trapné. Potom nechápu, proč tam bylo té akce narváno tolik. Děj je strašně nezajímavý a snad i poměrně nudný. Trošku potěší snad jen závěr. Věřím, že během natáčení musela být hrozná legrace. Točit některé scénky musela být hrozná fuška i pro zdejší profíky. Škoda, že se trošku atmosféry nepodařilo přenést i na plátno. Přes dvě si jít netroufnu. ()

Lucasion

Hrozný. Ač Rockovy filmy miluju, tak jsem se hodně namlsal u Red Notice (2021). Pak jsem se vrátil k dalšímu filmu z žánrů akční komedie. A ten střet s realitou velmi bolel. Tenhle film nemá nic z toho. Není zábavný, nemá šťávu, není vlastně ani vtipný a hodně vtipu spíše sklouzává do trapnosti. Může být fajn, že skutečně nevíte, zda postava Rocka je agentem nebo vyšinutým člověkem. Přesto mi film nenabídl vůbec nic, co bych ocenil. Nikdy více. (25 %) ()

BoPo

Dwayne Johnson si strihol sociálne nezdatného, ale fyzicky nezdolateľného bývalého tlustoprda. Kevin Hart sa zaradil do radu nevtipných čerňochov, ktorí oslňujú jedine bezchybným chrupom. Centrální inteligence ma zaujala predovšetkým faktom, že ju má na svedomí režísér vydarenej komédie Millerovi na tripu. Tentoraz však zaujatie prešlo do ľahko zabudnuteľného zážitku. A keďže tvorcovia moc dobre vedeli, že vtipu do filmu veľa nenacpali, tak na záver prihodili divákmi "zbožňované" nevydarené scény. Pachuť za ktorú uberám jednu hviezdu navyše. ()

Zeck

Džonsn je možná kůl, ale aby byl na prvním místě nejlépe vydělávajících herců současného Hollywoodu a zároveň měl na kontě výhradně pecky jako Centrální demenci, přitom nebyl schopen grimasou uhrát nic náročnějšího než vytírání prdele po fakt nepoddajném lejnu, případně umělý úsměv jak z reklamy na Dementos, leccos to vypovídá. Centrální demence pak stojí výhradně na jeho bedrech a neodvádět za něj ve 45 letech anabolické steroidy tak precizní práci, zřejmě by to byla naprosto nesledovatelná záležitost. Takhle je to sice normovaná a absolutně trapná současná "komedie", u které se člověk tradičně za celý film zasměje třikrát, ale sledovat toho netalentovaného slona v porcelánu je (deset minut) zábavné. Hart je pak na druhé koleji a navíc ze sebe trousí tak strašně nepovedené a mizerně napsané fórky, že pokud si pustíte nějaké jeho tříminutové skeče na youtube, pobavíte se víc než za celý film, přitom z námětu frustrované vyhaslé hvězdy střední školy se mohlo tolik vytěžit. Scénář je pak výtrysk klystýru na papír ze svěrače rovnou tří scenáristů, přitom působí dojmem, že ho napsal sám Dvejn s partou intelektuálních soupeřů před "zápasem" Wrestlingu. Film pak tedy "uspěl" jen v cameo rolích, úvodní scénou a zhruba minutovým blokem překeců v závěrečných titulcích, u kterých jsem se nasmál víc než za celou tu ubíjející stopáž dohromady. Je to šíleně málo ve všech směrech, ale pro komedie produkované současným Hollywoodem zcela příznačné. 40% ()

• Dwayne Johnson ve filmu ztvárnil postavu Boba Stona (Bob Kámen). Jeho wrestlingová přezdívka je The Rock (kámen). (kellne)
  • Calvin (Kevin Hart) postřelí jednoho z agentů do ucha, ale v dalším záběru není po postřelení ani stopy. (moznazitra)

Jumanji s Rockem?

Jumanji s Rockem?

18.04.2016

Remake rodinné klasiky Jumanji měl dorazit už letos v prosinci. Studio Sony ho ale nestihlo dát dohromady, a tak se v lednu posunula premiéra na červenec 2017. Film mezitím dostal režiséra, jímž bude… (viac)

The Rock nájemným vrahem

The Rock nájemným vrahem

03.05.2015

Kalifornský režisér Rawson Marshall Thurber se po Vybíjené s Benem Stillerem trochu ztratil. Loňští Millerovi na tripu jej ale vrátili do hollywoodského hledáčku a momentálně už točí svoji další… (viac)