Julieta žije so svojou dcérou Anti a mužom Xoanom v Madride. Je vystavená životným situáciám, ktoré psychicky nezvláda. Jej manžel a otec Anti zomrie a obe sú poznačené smútkom. Anti po dovŕšení osemnástich rokov odchádza z domu. Julieta nedokáže pozerať na to, ako odchádza aj to posledné, čo jej v živote zostalo. Ako plynie čas, Julieta sa vracia vo svojich spomienkach. Zisťuje, že vôbec svoju dcéru nepoznala. Je plná pocitu viny až pomaly vymazáva zo života všetkých a všetko na čom jej záleží. Julieta sa vracia na miesta, kde žila v mladosti v domnienke, že sa spomienky na udalosti v tom čase zmenia. Čaká na možnosť začať odznova. Dráma hovorí o boji matky, ako prežiť neistotu. Tiež hovorí o osude, o komplexe viny a nepochopiteľných tajomstvách, ktoré nás vedú k tomu, že ľudí, ktorých milujeme, vymažeme zo svojich životov, akoby nič neznamenali, akoby nikdy neexistovali. (Magic Box)

kolemjdouc

film v žádném případě nepochopí muž.Ani nemůže.Protože jen žena dokáže pochopit co se děje v duši hlavní hrdinky.Almodovar rozpitval každý citový zážitek Juliety na molekuly.K tomu přidal famózní záběry interiérů a exteriérů.Všechno tam mělo svou roli.Film se může zdát nudný ale jinak asi natočit nešel ()

Martin741

Reziser Pedro Almpodovar /Volver, Rozervana Objeti/ natocil tentokrat uz len priemerny, ale stale dobre odsypajuci film. Sice upozazdil to hlavne - vztah matky a dcery - ale rezisersky celkom donbre, obycajne dialogy prevazuju, to dodrzuje aj tento film. Vynimocne tu nehra Penelope Cruz, skoda. Kazdopadne ako priemer sa to da dobre zvladnut, a hodne ide o spanielsku cervenu knihovnu . 69 % ()

Slarque

Almodóvar sice vypráví další příběh o vztahu matky a dcery, ale nějak to tentokrát není ono. Možná je to povídkami Alice Munroové, díky kterým mi to připadá méně almodóvarovské, nebo mi kromě pár výborných španělských hereček autor tentokrát nenabídl nic navíc. Ale i slabší Almodóvar je pořád dost nad průměrem. ()

PogoJoe

Zezačátku nic moc, dokonce jsem film přestal i na chvilku sledovat, ale pak jsem se k němu vrátil a udělal jsem dobře. Tenhle příběh o mateřské lásce a utrpení je opravdu dobrý a silný, s hlavní hrdinkou jsem soucítil, všechny role byly podle mě výborně zahrané, nádherná kamera, padnoucí hudba - tenhle Almódovar se mi líbil. Nepatří mezi jeho top, ale už jsem od něj zažil několik mnohem nudnějších počinů. Pokud máte jeho filmy rádi, tenhle vás nezklame, protože je pro něj naprosto typický. ()

ShimonHoly

Neumětelsky vystavěný triptych, který zpříjemňují jen dvě hlavní herečky. Všudypřítomná návodná hudba mimochodem nijak nepomáhá telenoveloidnímu námětu. Za zmínku stojí i slabá, doslovná kamera, která mnohdy připomínala filmy s náměty od Rosamundy Pilcher. Takovou jsem u Almódovara viděl poprvé za jeho filmografii a znova nechci vidět. Přesto všechno ještě stále umí režijně udržet v divákovi pozornost a zájem, otázkou je jestli mu to diváci potřetí v řadě prominou. Já spíš ne. ()

• Film byl vybrán jako zástupce španělského filmu, který se ucházel o Oscara v sekci cizojazyčný film za rok 2016. (orkadimenza)
  • Film je inspirován třemi povídkami spisovatelky Alice Munro a to „Chance“, „Soon“ a „Silence“, které jsou součástí její sbírky povídek „Runaway“ z roku 2004. (orkadimenza)
  • Všechny skulptury od Avy (Inma Cuesta) jsou ve skutečnosti dílem známého španělského umělce Miquela Navarra. (orkadimenza)

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest

14.12.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 15. do 21. prosince tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů druhé… (viac)