Policajti zhromažďujú informácie o tom, ako zavraždený Karas žil a s kým sa stýkal. Keďže je viac než podozrivé, ako sa smrteľný útok na Karasa podobá vražde slovenského dievčaťa Gabiky Uhorčíkovej, polícia v spolupráci so slovenskou kolegyňou Tamarou zisťuje, ako Uhorčíková žila a s kým sa stýkala. Matej Ráž, slovenský občan obvinený z vraždy Uhorčíkovej, však Karasa v Česku zavraždiť nemohol. Tamara sa preto oficiálne pripája k brnianskemu vyšetrovaciemu tímu, pretože je možné, že Ráž Uhorčíkovú nezavraždil a za oboma vraždami stojí niekto iný. Detektívi sa však teraz musia sústrediť predovšetkým na pátranie po nezvestnej Alene Kovářovej. Zmiznutiu neznámeho dievčaťa by za normálnych okolností nevenovali žiadnu pozornosť. Kovářová je však Uhorčíkovej veľmi podobná. Ich pátranie vážne skomplikuje Alenin otec, ktorý sa rozhodne pátrať po svojej dcére na vlastnú päsť. Polícia vyšetruje aj vraždu sudcu Matulu, zatiaľ však nič nenasvedčuje tomu, že by nejako súvisela s vraždou politika Karasa. Pre políciu sú však zatiaľ neznámymi článkami príbehu dve osoby - farár z obce Malá Čistá, ktorý počuje vo svojom kostole záhadný detský plač, a zdravotná sestra Martina, ktorej anonym posiela listy s investičnými mincami značnej hodnoty. (TV JOJ)

fooggyy7

Díky druhému dílu známe dobře jízdní vlastnosti třicetiletého vozu BMW. A dále, poznali jsme obtloustlého konkurenta vousatýho policisty. Takže víme že se doopravdy vyskytují i na služebnách. Známý děvkař už má dost velký skluz, ale jiskra tam už je. Místo slovenskej žandárky hledá dceru po diskotékách. Mezi tanečníkama však není, asi píchá anebo si píchá na záchodě a bonbónek nakonec - Řeporyjský prase (hraje sám sebe) ()

Jara.Cimrman.jr

"Jestli se rozhodl trestat hříšníky, tak moc lidí nezbyde." Tak jednoznačným vítězem druhé epizody je pro mě pan Kovář. On mi připomněl, co bych dělal, kdyby se mi dcera nevrátila domů a policie by mé oznámení odzívla. Na druhou stranu mne zklamalo, že se tornádo Hrónská přizpůsobilo pomalému tempu brněnských kriminalistů a už není tím příjemným narušitelem poklidu vyšetřování. Jinak jsem však napnutý a těším se, až se odhalí to, co slyší farář, podivné posílání mincí i obsah bezpečnostní schránky. ()

Pilda17

Policisté stojí na místě, pan Kovář to vezme do vlastních rukou a otázek přibývá. Předchozí díl byl o něco lepší, probíhá vyšetřování a tempo je stále pomalejší. I přesto se jedná o nadprůměrnou kriminálku, která má co nabídnout. ()

Grogan

Vyšetřovaný případ z minulého dílu trochu ustupuje do pozadí a řeší se zmizení holky, která je podobná předcházející oběti a zastřelení soudce. Linie táty Kováře mě bavila víc, Martin Zahálka odvedl slušný herecký výkon, obvykle se objevuje v menších a nevýraznějších roličkách. Zastřelení soudce zatím vypadá na samostatný případ, souvislost se prokáže až příště. Nicméně rozehrané to je slušně, děje se toho hodně, ale nepůsobí to dojmem přeplácanosti (na což hodně trpěla 2. série), i když z tohohle dílu zůstaly dvě nevyřešené otázky v rámci celé série: Kdo nechal tu pistoli pro Klímu v budově soudu? Jeho šéfové tam sotva měli přístup a snad měli pro soudce i jiný způsob smrti podle Bosche, jeho zastřelení bylo popisováno jako zkratové jednání Klímy pod tlakem. A druhá věc - jestli Karel pouštěl v kostele nahrávku plačícího dítěte, tak proč ji slyšel jen farář a ne kostelník, který tam v tu dobu taky byl? ()

Mistr119

Tenhle díl už byl víc kriminálka, ale pořád lepší! :) Rozdíl mezi postupy policie a pátrání otce zmizelé na vlastní pěst a k tomu vlastní postupy... :) No jsem zvědav na pokračování. ()