Mladá vědkyně se snaží najít způsob, jak zachránit umírající Zemi. Najde muže, který se žene za poslední lodí opouštějící planetu. (Netflix)

dom156

Dlouho jsem neviděl tak zbytečný námět s nádechem sci-fi. Viděl jsem již hodně post apokalyptických filmů, ale tohle je jeden z nejhorších. Nejenže se ne nedozvíme vůbec nic, proč se daná katastrofa stala, ale hlavně se během těch 96 minut nic neděje. Jen se tlachá a tlachá a kde nic tu nic. Z rozmrzelosti jsem si po této hrůze shlédl Interstellar pro navrácení klidu na duši. Nedoporučuji. ()

honajz2

Podle mě to není tak špatné, jak se zde z hodnocení zdá a ani mi to nepřijde tak nudné. Být to promyšlenější, dotažené a o něco kratší, snad bych i byl spokojený. Místy to nudí, ale jinak tam atmosféra je (minimálně snaha o ni je dost znát), je to slušně natočené, něco to chce zdělit a úplně blbé to taky není, takže mi to tady připadá poněkud podhodnocené. Dokonalé to ale taky není - hlavní dvojice je poněkud nevýrazná (a to i herecky), celé se to dalo lépe vymyslet a konec je dost slabý. Na něm se právě mělo zamakat nejvíc - SPOILERY není vysvětleno, kvůli čemu se pak na Zemi dá dýchat a závěrečná scéna je taky divná, jelikož nemám tušení, zda umřela a tohle je nějaká posmrtná (nebo předsmrtná?) představa či se to skutečně stalo a ona přežila. KONEC SPOILERŮ Špatný ten film není, povedený taky zrovna ne, ale 42% si tu nezaslouží, své kvality totiž má. 3* ()

BlondJames

Všimla jsem si toho jenom já, nebo i ostatní? Hned na začátku projde ta slečna pod futrama s kapající vodou a ohne se až za nima(před těma kapkama), to jako fakt? Docelá trapná chyba a zbytek se strašně vlekl, za mě teda nic moc, radši jsem už další chyby ani nehledala,a čekala,co z toho vyleze, a víte co z toho nakonec vylezlo?Průměrná sci-fi táhnutá nuda, u který usnete jak miminko. ()

3DD!3

Levná sci-fi ve stylu přizpůsob se, nebo umři. CO2 a další skleníkové plyny zasvinily planetu a kdo mohl uletěl na vesmírnou stanici poblíž Jupiterova měsíce Io. Krom pár naivů a vědců kteří zkoumají jestli to je trvalé nebo se včelky a prasátka dokážou přizpůsobit. Tu se z ničeho nic u základy mladé vědkyně (Margaret Qualley) zjeví podivný, zachmuřený chlap a říká si Micah (Anthony Mackie). Bohužel se krom menší bouře, příletu balónu a několika nepříjemných pravd nic moc nestane. Herecky je to OK, ale v průměrném příběhu holt nikdo nemůže excelovat. Na sobotní poobědové dřímání se to ale dá. P.S: Elon odletěl do vesmíru. ()

Magika82

Kdo čeká kvalitní snímek, zaslouží si medaili za naivitu. Já už ji mám také. "Céčkový" více než nízkorozpočtový snímek, jehož dějovou linku lze předvídat od prvních minut až k závěrečným titulkům, kde herci sami evidentně nevěří ani svým rolím, s nimiž by se měli ztotožnit, výprava se de facto nevypravila se štábem nikam, a scénárista psal dialogy patrně pod tlakem hlavně pistole přiložené k hlavě kýmsi ze zástupců filmového studia... No nic, 20% jen a pouze za scénu odehrávající se v muzeu... ()

• Měsíc Jupiteru IO je podle NASA vulkanické peklo, kde díky konstantní vysoké radiaci a teplotě je o něm nemožné přemýšlet jako o další destinaci pro lidstvo. (zbyshek)
  • Převážná část filmu se natáčela na observatoři la Côte d'Azur na jihu Francie, blízko města Nice. (zbyshek)
  • První film, který se měl původně jmenovat „IO“ byl film Outland (1981). Tvůrci z původního pojmenování upustili kvůli tomu, že si lidé název filmu často pletli s číslovkou 10. (zbyshek)