Hneď sedem nominácií na Oscara si môže zapísať film, ktorý hovorí starú pravdu o tom, že človek si musí nájsť v živote miesto, kam patrí, celkom sám. Homer (Tobey Maguire) by o tom vedel povedať viac ako dosť, keďže do tejto chvíle poznal iba steny sirotinca, kde vyrastal. Mal však šťastie. Doktor Larche (Michael Caine) si ho vybral ako svojho pomocníka. Tí dvaja spolu dokázali, že keď človek chce, doktorom sa môže stať aj bez diplomu. Z Homera sa stal skvelý človek, ktorý si práve teraz povedal, že je čas vyskúšať niečo iné. A tak sa poberá na farmu plnú jabloní, kde zažije niečo, o čom doteraz len počul... (STV)

Mistickzz

Na tento film som bol veľmi zvedavý, no pristupoval som k nemu opatrne. Za prvé ma odrádzal ten nepekný plagát a za druhé moc nemusím Maguiera. No nakoniec to vyznelo celkom pozitívne, najmä vďaka skvelej hudbe a výkonu Michaela Caina. Dokonca mi ani neprekážalo pomalé tempo, v podstate nebola časť filmu pri ktorej by som sa nudil, no bohužiaľ nebolo ani scény, ktorá by mi nejak vyrazila dych. Emócie to malo, takisto aj srdce, lenže to malo aj oveľa viac lepších filmov. 78% ()

Kuny27

Tobey Maguire, který u mně byl vždy jako "SPIDERMAN" a najednou hraje tohle, ze začátku to byl šok, ale potom mi do role naprosto seděl. Když jsme na to měli koukat ve škole, vůbec se mi nechtělo, ale potom celá třída zmlkla a nemohla se od snímku Hallströma odtrhnout. Naprosto výborný film, který se ctí hodnotím 5*, protože děj byl moc dobrý. Ovšem jakmile Homer odešel, už jsem si říkal, že se vrátí buď pomoci Doktorovi Wilburovi, nebo ho zastoupí, ale to byl jediný případ, který se mě podařil odhalit dopředu, jinak nečekané zvraty, které vedou od úsměvu k pláči. Jen si říkám " chudák Wally :( " ()

klúčik

Niekedy sa to stáva, idete do kina na film, pozrieť niečo, pekne stráviť čas. A zrazu je tu film na ktorý myslíte aj pár dní po pozretí... zaujalo ma to a bol to zážitok....85%. ()

adam9

So touchable...Tobey alias Homer - sirotek s výjimečným srdcem. A ta hudba tak neskutečně nostalgická! Ve zkratce to skvěle, stručně, výstižně napsal novoten. ()

HiddenDragon

Film, ktery by mel videt asi kazdy lekar, a rozhodne kazdy gynekolog-porodnik. Ve sve obycejnosti opravdu krasny a dojemny snimek o hledani mista v zivote. O tom, ze se nekdy musi porusit pravidla, protoze ne vzdy jsou smysluplna. O tom, ze kazda prace se ma delat poctive, ale ze by clovek mel byt "za vsech okolnosti prospesny", jak rika doktor Larch (M. Caine - oscar za vedl. roli). Jak se mi Tobey prilis nelibil v roli Spider-Mana, jako Homer Wells byl zde opravdu dobry. Pekny hudebni motiv (skoda ze jich nebylo vic) a male cameo Irvinga st. (vypravci na nadrazi, jinak oscar za scenar) a jeho syna (major prinasejici zpravu o zranenem Wallym). Mozna s hodnocenim prehanim a casem ho zmirnim, ale ten konec byl fakt dojak. No a Charlize je nadherna :) ()

Devadesát Dva

Jeden z mých nejdelších restů. Kdysi jsem v TV viděl část, neviděl jsem začátek a nepamatuju si konec. Ale samozřejmě, citlivost, civilnost, minimalismus a lidskost, s jakým je příběh vyprávěn, jak do něj přispívají všichni, kdo se na filmu podíleli. Je to jedna z těch devadesátkovejch bomb, co se povedla. Docela přemýšlím, jestli už není správný čas konečně taky zkusit si něco přečíst od Irvinga, když už konečně přišel čas na to zhlídnout tenhle film. ()

alouch

nevim co bych k tomuto filmu napsala...asi se budu opakovat jako mnoho lidí přede mnou...prostě nádhera, která se umí dotknout srdíčka! ()

wosho

Pravidla moštárny chytnou za srdce a jen tak nepustí. Dojemný film o hledání smyslu života, lásky, domova. Ani po technické stránce nelze filmu nic zazlívat. Dokonalá režie, překrásná kamera a hudba, kvalitní scénář a dobře zvolení herci. Co víc si přát? ()

thorewi

Pekný jímavý film od začátku do konce. Dojemné scény, zajímavý scénař, dobre herecké výkony, režie i práce s kamerou také na vysoké úrovni. Celkově nemám tomuto filmu co vytknout, avšak tak nějak jsem vždy věděl, co bude ve filmu následovat, vytušil jsem jaká bude další scéna i jaký bude závěr filmu, tudíž mě v něm nic nepřekvapilo. Ne že bych se nudil, ale zároveň jsem neobjevil scénu, který by mě vyloženě vzala za srdce, žádná tzv. "nezapomenutelná" scéna, a proto dávám pouze 4 hvězdičky. Avšak i tak zůstává tento film jako jedna z nejlepších zfilmovaných povinných četeb, co jsem kdy viděl ;) ()

Shakeus

Dle mého názoru slabý příběh a to hlavně proto, že se v něm nic neděje. Stále jsem čekal kdy, že pochopím, o čem je vlastně ta zápletka, jenže pak už se blížil konec a bylo mi jasné, že dnes mě žádný zážitek nečeká. Není to špatný film, ale příliš obyčejný, vůbec nic ve mně nenechal. ()

Bohemák

Musím dát 4 a půl (a zaokrouhluje se nahoru). Krásný a nápaditý příběh se podařilo velmi slušně zfilmovat. I když je to dojemné a chvílemi smutné, neleze Vám neustále několik postav hrozně na nervy, a tak zažijete 2 hodiny veliké pohody. ()

Earl10

Kvalitní dílko s velmi líným tempem, ale moc pěkně vygraduje. Začátek je nezáživný a vcelku nic neříkající. S postupem času snímek nabírá na atraktivě. Zajímavé charaktery, atraktivní prostředí a kvalitní herecké výkony. Caine dobrej, ale za těch pár minut na plátně získat Oscara, to je až moc velké uznání. Příjemná hudba! Druhá polovina mnohem lepší, tahá film z průměrného dramatu na vyšší stupeň. [70%] ()

Paity

Uff, to byla teda ubulená, slintající, pomalu ubíhající, upocená limonáda. Mám docela rád Tobeyho Maquira, ale tyhle romantické slátaniny mu nejdou. To ať si raději hraje na lidského pavoučka šplhajícího po zdech mrakodrapů v New Yorku. ()

Fary

Mozna jsem mel tenhle film videt driv, nez dil Simpsonovych, ktery ho paroduje (pokazde kdyz jsem slysel vetu uvozenou slovy "Homere, ..." musel jsem se smat. :-/ :( Stejne tak uz mam asi Maguira zafixovaneho jako vice ci mene povedeneho Spidermana a sem mi proste nesedel. Vim, ze to z tohohle filmu spatny nedela, ale proste mel tu smulu, ze jsem ho videl "pozde"... ()

ti88na

S týmto filmom sa mi spája milá príhoda. Boli sme celá rodina na dovolenke v Taliansku, kde sme si šli sadnúť na terasu jednej peknej reštaurácie a tam na náš údiv začali na plátne premietať film. A áno, tým filmom boli Pravidlá muštárne. Najzvláštnejšie na tom bolo, že hoci sme nikto po taliansky nevedeli ani ň, tak sme ho sledovali so zatajeným dychom a na konci sme boli nie len najedení, ale aj dojatí a konštatovali sme, aký krásny film to bol. A keď som si ho potom neskôr pozrela aj s dabingom, vedela som, že na príčine toho rozpoloženia nebol len úpal, dovolenková pohoda alebo výpary z čerstvo upečenej pizze, ale že je to skutočne krásny romantický príbeh so všetkým, čo k tomu patrí. ()

Hanys_

Nebylo to tam. Hallstrom mi zatím vyloženě sedl jen s Čokoládou, a tady po tom silném příběhu zase jen tak klouzal. Maguire, ikdyž ho moc nemusím dost dobrý (ikdyž škoda Lea, že tohle nevzal) a fakt, že tohle mohl točit Svěrák, taky trochu zabolí. ()

Cassandra

Příběh byl sice dobře vystavěný, ale vůbec mě nevtáhl. Je dobře, že ten film není až tak strašně holywoodský, jak jsem čekala, nebylo to špatné, ale příběh se odvíjel naprosto předvídatelně a jediné, co mě zaujalo, byla postava Delroye Linda. ()

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

Oscaroví tvůrci míří do Prahy

15.10.2011

Praha se už brzy zařadí po bok dalších světových měst, která mají štěstí na velké kulturní akce s účastí zajímavých hostů. V pondělí 21. listopadu 2011 totiž Rudolfinum hostí benefiční Concert for… (viac)