Quoyle (Kevin Spacey) se vydává po smrti své bláznivé ženy Petal (Cate Blanchett) na cestu k poznání sebe sama - návratem do domu svých rodičů na Newfoundlandu. Bezvýznamný Newyorčan se stává důležitou osobou rybářské vesnice a redaktorem místních novin, zároveň potkává i zvláštní a půvabnou Wavey (Julianne Moore). Drsná krása severské přírody, magické místo krajiny předků a zaujetí pro nové zaměstnání smetává Quoyleovy vzpomínky na špatné věci v minulosti, dává mu sílu se s nimi vyrovnat a nachází zde naději, budoucnost a vlastní sebeúctu. (oficiálny text distribútora)

Tommy987

Mám rád Lasse Hallströma, mám veľmi rád Cider House Rules, priam milujem Chocolat, Spaceyho považujem za jedného z najtalentovanejších hercov, Moore, Dench a Blanchett sú na tom podobne, ale tento film išiel maximálne mimo mňa. Musím objektívne uznať dobré herecké výkony a pekné vizuálne prevedenie, ale tá nekončiaca nuda, ktorú som prežíval počas necelých dvoch hodín trvania filmu mi jednoduchu nedovolí ísť nad 2*. Je mi to ľúto, ale toto je fádny priemer za 5/10. ()

curunir

,,...A TIEŽ CHCELA VYMLÁTIŤ BÁBIKE KLADIVOM MOZOG Z HLAVY." ,,BÁBIKA PREDSA NEMÁ MOZOG." __ Z kvalitného hereckého obsadenia svojou postavou pre mňa najviac vyčnieva Cate Blanchett, ktorú som dosiaľ v obdobnej úlohe nevidel. Inak ma sledovanie bavilo a páčili sa mi náznaky mystických prvkov objavujúce sa v druhom dejovom pláne pri odhaľovaní starých tajomstiev (to najväčšie s Judi Dench). Ak by som vzniesol pripomienku išlo by o to, že Hallström síce ukáže úžasnú scénu ,,sťahovania domu", ale v závere neukáže priamo jeho zánik, čím by film dospel ku skutočnej katarzii. V hodnotení sú ,,Pobrežné správy" uprostred medzi 3* a 4* a výsledok záleží iba od nálady a prostredia v akom ich sledujete. Ja som zrejme vystihol správnu chvíľu. (4934. hodnotenie, 188. komentár k filmu) ()

solskjaer

Velice příjemné překvapení, které vás stoprocentně dostane krajinou Newfoundlandu. Herecké výkony Moorové a Spaceyho mě nesmírně hladily a byly balzámem pro mou duši. Blanchettová v roli kurvičky byla úžasná a Judi Denchová byla opět nenahraditelná. Rozhodně nejde o klasickou hollywoodskou limonádu, neboť film nese i pěkné poselství, které se mě osobně velice dotklo. Chtěl jsem dát "jen" 4 hvězdy, protože film měl přeci jen malé mušky v podobě hluchých míst, ale když si tak vzpomínám na tu kouzelnou krajinu musím sáhnout výš. ()

Streeper

Film je ojedinělý v tom, že se odehrává hlavně u moře. Moře, voda, říkejme tomu jak chceme je v příběhu hlavním tématem. Kevin Spacey je výborný herec, ve své roli byl úžasný. Film jako celek byl průměrný, ale herci (hlavně Judi Dench a Julianne Moore) stojí za tou jednou hvězdičkou. Hudba od Christophera Younga je krásná. ()

Remedy

Na Hallströmovi obdivuji způsob, jakým dokáže uchopit a vyprávět zdánlivě tuctový příběh, aniž by tuctově ve výsledku působil. V The Shipping News jde primárně o hledání sebe sama, o schopnost vyrovnat se se ztrátou a začít znovu žít, ale vše je podáno citlivou a civilní formou (co jiného od Hallströma také čekat.), která do sebe všechna klišé schová. Postava Quoyla slouží jako dokonalá typizace zatrpklého, ale přesto v každém ohledu dobráckého chlapa, který se potýká se ztrátou své ženy a láskyplně se snaží pečovat o svou jedinou dceru. Oblast Newfoundlandu je pro daný příběh jako stvořená a občasná přítomnost vhodně vybrané hudby potěší. Kevin Spacey a Julianne Moore ve svých rolích naprosto skvělí. 4,5* ()

• Na obsazení hlavní postavy Quoyla byl zvažován John Travolta. Nakonec ji ztvárnil Kevin Spacey. (novoten)
  • Gordon Pinsent, který ztvárnil postavu Billyho, se na Newfoundlandu narodil. Diky tomu pomáhal velkému množství herců s přízvukem, včetně Kevina Spaceyho (Quoyle) a Judi Dench (Agnis). (novoten)