Veterinár Jan (Jiří Bartoška) má toho akurát tak dosť. Poslednou kvapkou v mori je smrť svokra, ktorému tiež došli sily a trpezlivosť. Babička (Iva Janžurová) totiž vždy rozhodovala o jeho živote, starobe, a nakonec ešte aj o tom, ako a kde bude pochovaný. Nerešpektovala žiadne jeho priania a túžby, v dobrej viere, že ona sama vždy a lepšie ako on vie, čo je pre neho najlepšie. A tak sa, na jeho nešťastie, o neho starala podľa svojej predstavy o jeho šťastí. A Janovi začína byť jasné, že je na tej istej ceste ako bol jeho svokor...  Jeho žena Olga (Eliška Balzerová) má totiž rovnakú stratégiu „výchovy" – je presvedčená, že za šťastie svojho muža je zodpovedná výlučne len ona. Jano už takto ďalej nevládze, nechce, ani nevie žiť. Keď nič neurobí, skončí ako svokor.  Jedného dňa mu napadne spôsob, ako sa oslobodiť a získať späť vládu nad svojím životom. Ten spôsob je ale dosť netradičný. Už len tým, že prvou inšpiráciou mu je jeden z jeho pacientov, papagáj s podozrením na Alzheimera. Jan sa tak aj vďaka nemu vydáva na cestu za naplnením toho, čo považuje za svoje sny. Keďže táto cesta nemôže byť ľahká, stáva sa jej súčasťou tiež stádo kôz a neskôr i kráv, psychiatrický ústav, plavba na plti a život na lodi. Janova cesta za slobodou ovplyvní aj životy jeho detí a ich partnerov. Dcéra Olga (Táňa Vilhelmová) totiž prevzala matkinu metódu, zatiaľ čo nevesta Alena (Pavla Beretová) zatiaľ dokázala tlaku rodovej tradície odolať a volí si vlastnú cestu, liberálnějšiu, modernějšiu, ľudskejšiu. Dôsledky ich činov sú badateľné na ich polovičkách (Jiří Havelka a Jakub Kohák). (Cinemart SK)

Hapretor

To ušlo ... však depkoidní blbost ... přece se takhle nemůže chovat doopravdy inteligentní a normální chlap ... měli si ho tam nechat ... kokota ... Bartoška se skvělým image, však doslova kretenskou rolí ... ()

kluzo

Vubec bych nezevseobecnoval a nevidel bych film jako obraz vztahu zen a muzu. Pribeh vidim jako karikaturu vztahu ve specificke rodine, kdy manzelka ma pocit,ze jen ona vi, co je pro jejiho manzela dobre a manzel pres sve touhy nedokazal za x-lete manzelstvi dat najevo svou nespokojenost. Trosku nasilna mi pripadla premena Vilhelmove z totalni furie na tolerantni a prijemnou zenu, ale chapu, ze vzhledem ke stopazi nebylo mozno vsechny charakterove linie rozebrat do podrobnosti. Film me moc pobavil a nastesti mne nemusel nutit k velkemu zamysleni. Asi mam stesti na partnerku. ()

Kotletka

Neskutečně dobře natočeno! Řekla bych přesně tak, jak to režisér zamýšlel. Taky je to úžasně a svěžím způsobem vtipné.. No jo, ale co z toho, když tam není jediná postava, se kterou bych mohla sympatizovat? Naprosto otřesné nemorální chování je filmem prezentováno jako pohoda, touha po svobodě.. Tohle není touha po svobodě. Svoboda je umět přijmout, že můžu být sám i když už to nebudu chtít. Dát svobodu i tomu, kdo je ke mě připoután. To je mi touha po svobodě - nechávat si v záloze ženu, kterou jen tak mimochodem přesvědčím, že jí potkala jedna z nejhorších nočních můr "šťastně" (nebo domněle šťastně) zadané osoby. Já si opravdu moc horších věcí představit nedokážu. Moje dojmy snad přesněji než já vypsal jiný diskutující - xxmartinxx. Nejsilnější momenty v kině pro mě byly *SPOILER* příjezd policajtů a zjištění, že se je hlavní mužské postavě úplně jedno, do jakého maléru přivede přítele, který pro něj tak neuvěřitelně riskoval, zhroucení na náměstí, vnuččino vysvětlení osmdesátiletý babce, že její manžel nebyl šťasten, takže celý její dosavadní život (který už asi nenapraví a nemá možnost dát mu nový smysl) byl propadák a lež.. P. S. Postava Vilhelmové byla tak neskutečně schematická a plochá, že jsem jí závěrečný obrat plně uvěřila. Kdyby to dál pokračovalo, myslím, že by byla papažtější papeže a porovnávala se s ostatními, jestli jsou všichni ostatní stejně v pohodě jako ona.. ()

Harts

Ten film vzbuzuje v divakovi snad vsechny emoce, ktere existuji - radost, smutek, nenavist, depresi, pohodu, veseli apod. Parada. ()

akvidzerp

Myslim, ze se v nem hodne lidi naslo. Aneb kdyz konecne najdeme silu zit zivot podle vlastnich predstav. Velke plus za takrka nepostrehnutelny PP. ()

horovska

Hříčka, která mně osobně na celý film nevystačí. Poněkud prvoplánová komedie se místy snižuje k přehánění a polopatickému omílání základní a bohužel také jediné myšlenky. O to hůře pak vyznívá závěr příběhu a "prozření" některých postav. Přesto je černý humor tohoto filmu natolik funkční, že především za několik minut hlasitého smíchu a příjemně civilní herectví Bartošky a Balcerové dávám 70%. ()

Torpid

Scénáristický odpad, kde postavy jak z operetky deklamují doslovné a hloupé pravdy o mužích a ženách. Do koukatelnosti to posunují jen kvalitní herci a charisma Bartošky. ()

siloalampa

Som rád, že som film pozeral s manželkou i svokrou. Síce ma mrzí, že som zaspal, ale tie dve to dopozerali do konca a mňa po dnešku mrzí, že som to nedopozeral s nimi. Pár scén by som si isto vychutnal lepšie... ()

beckham-

Krásně zfilmované velmi zajímavé téma. V několik scénách jsem se sám viděl...Herecké výkony Bartoška - Vilhelmová paráda. ()

Stíba

Určitě nechci na něžné pohlaví házet vinu za všechny problémy světa (protože s nimi to nejde, ale bez nich taky ne) ale je nutno uznat, že tohle je fakt trefa. Film, který by měla vidět a pokusit se nad jeho ideou zamyslet široká škála (nejen) našich žen. Aneb když si ženská myslí, že to co si ona myslí, že je pro někoho jiného tím nejlepším (zejména pro chlapa z jejího blízkého okolí) ale ono nakonec zdaleka není. :-) Čekal jsem ještě o něco tvrdší úder do ženské ješitnosti a samolibosti ale i takto to vyznělo více než výstižné. A byť se jedná spíše o hořkou komedii podanou tak trochu v nadsázce, smutná pravda kterou vykřikuje je hodně velká a hlavou mi při sledování filmu hned projel více než přesně odpovídající vzorek žen v mém blízkém okolí - no nic, hlavní je, se z toho ale nepo***t :-) ()

anitae

Z filmu mám smíšené pocity. Myslím, že si hrál na trochu víc, než na co má. Navíc v poslední době je veterinář v reklamě na každém rohu. Možná je to i tím, že občas se do role Balcerové a Vilhelmové dostávám i v reálněm životě. Tak film asi víc ocení chudáci chlapi, kterým celý život řídí manželka :) ()

Ygnor

Pro mne výstřel z luku zcela mimo terče.Povrchní, zjednušující, podlézává a zcela nepřesvědčivá montáž posluchače z prvního semestru institutu "křehkých vztahů". Navíc nepříjemný střih, nepřesvědčivé výkony, vlezlý product placement a nevhodná hudba. Bod dávám za starého wolfa V 70 a za to, že jsem se dodíval. Svoboda člověka je v něčem jiném. Svět se změnil. Nobody Wants the Truth. (mimořádný komentář Othello !! a s Kamilem Filou souhlasím rovněž) ()

Blowler

Tohle se často nestává. Vůbec se to nestává. Líbil se mi český film. Dlouho jsem se u televize tahle nepobavil, navíc naprosto bez očekávání. Vtipná, trefná a zároveň dost hořká komedie o mužích v dlouhodobém vztahu, která se musí brát s dostatečných nadhledem, protože v opačném případě by dotyčného čekal hodně smutný život. Za mě překvapení a naprostá výjimka v české kinematografii. ()

Whitebeard

Na české poměry celkem povedený. Vlastně se to aspoň v něčem bude lišit od všech těch Pelíšků a Pupend. Bartoška je skvělej, moc se mu to povedlo. Celkem to baví, proč ne. ()

GlamourCat odpad!

Za mě to je úplně zoufalé, člověk ani nemůže být na straně babky nebo dědka, protože jsou všichni... zbabělí, otravní a ironičtí. Ženský nutí chlapíky jíst zeleninu a nekouřit a chlapi sice mlčí, ale tiše protestují a babky a dědci sebou tiše pohrdají, ale jsou příliš pohodlní se rozejít... nechci o tom ani nic vidět, ani nic vidět... nezájem. Vůbec mi to nepřipadalo jako téma na komedii. ()

tranquill

"To není věc důstojnosti, ale prevence!" Poněkud "anti"feministické komediální drama, ale kdo si sáhne do svědomí nebo se aspoň zamyslí, ocení jej. K tomu perfektní herecké výkony v čele s decentním Jirkou Bartoškou. ()

Ozzy2

Po dlouhé době normální film, u kterého mi nebude vadit, pokud ho shlédnu někdy v budoucnu ještě jednou.Looki, potrefená husa? ()

GIK

Začátek s kastrací měl vyděsil, že to bude další sexuálně narážková komedie typu Kameňák. Následuje Balzerová vyučující podivný předmět zvaný patrně tlachání, na kterém má kupovidu vždy téměř plno. Zemře jí otec, který jí měl v patnácti. Ovšem pozor, její matka jí měla v osmi letech! Proč hraje její mámu o osm let starší Janžurka? Já myslel, že to je nějaká sousedka na návštěvě! To jsem se zasmál. Následuje spor o to, zda má být otec křesťansky pohřben, nebo pohansky spálen. Samozřejmě vyhraje Bartoška a jeho kremace. Pak začne hrát dementa, aby se mohl originálně zbavit své manželky, která mu dle jeho slov 40 let ničila život. Každá sexuální komedie musí propagovat nevěru. Zde nám Kohák elegantně sdělí, že buď bude podvedenej debil nebo šťastnej táta. Nesmí chybět indoktrinace obřím glóbem, který má soudruh šéfredaktůrek v obýváku a sovětský kosmo-NOT na zdi. Kámoši musí držet při sobě. O málo vyšší úroveň než Kameňák to má. Hodnotil bych 30 %. ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

17.05.2017

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

14.07.2016

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a MAT pořádá od 14. do 20. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (viac)