L. A. - Utajené skutočnosti

• Česko L. A. - Přísně tajné (viac)

Odohráva v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Traja detektívi v brutálnej a skorumpovanej policajnej jednotke v Los Angeles používajú rozličné metódy na odhalenie konšpirácie, ktorá je v pozadí vrážd. Ktosi sa snaží zlikvidovať gang Mickeyho Cohena, ktorý je uväznený...Podľa bestselleru Jamesa Ellroya. (RTVS)

LencaN

Hodně slušná kriminálka. Filmařsky to bylo natolik dobré, že jsem mohla svou pozornost věnovat ději a ne tomu, jak co kde vypadá špatně nebo nepodařeně. Bylo to komplexní, spousta postav spolu krásně propojených scénářem a nakonec to dávalo smysl. Akorát tady je právě trochu to co mi vadilo. Scénář byl super, všechno zamotané a postupně se rozmotává, ale bylo tu tolik postav a jmen a navíc se použivala jak jejich křestní jména tak příjmení a teď babo raď kdo je kdo. Ale nakonec jsem se zorientovala. Herecké obsazení bylo seznační. Každý z těch tří hlavních policistů padl na svou roli, jak Spacey, který je trochu protřelý, snaží se uchytit ve filmové branži, ale má svou čest... dál tu je Crowe, který hraje drsného ranaře, který se za každých okolností zastává ubližovaných žen a třetí, ten perfekcionista Pearce, který mne notnou dobu spíš vytáčel než abych mu fandila. Všechno ale nakonec mělo svůj účel a závěr byl mlask. Akorát co mi přijde vtipné, je podoba hlavního plakátu filmu, kde v popředí Kim Basinger láká svými vnadami, kdežto ti hlavní jsou vedle ní sotva viditelní. Ta posloupnost v rámci důležitosti filmu je doslova obráceně, takže tady vidím trochu lajdáctví propagace... když nevíte jak, dejte tam prsatou ženskou :) ()

scattered

Premakaný scenár a brilantné herecké výkony robia z L.A. Confidential člena elitnej skupiny tých najlepších kriminálok vôbec. V podstate už moderná klasika. Pre mňa osobne je v žánri jediným lepším snímkom 'Usual suspects'. ()

Rust_Francis

Špinavá gangsterka přesně tak jak ji mám nejradši. Hromada postav, zajímavých situací a výjimečných scén. Dokonale napsaný příběh pod skvělou taktovkou režiséra Hansona. Stará dobrá poctivá škola. ()

Ironhead

Tohle je proste vyborna podivana i na treti, ctvrty, paty... shlidnuti. Pro mne osobne zosobneni filmu NOIR. Hvezdne obsazeni, skvela hudba a perfektni pripad... ()

Amalberga

Průměrný film, u kterého jsem se dost nudila. Velmi mne rozesmála scéna, jak Bud topí návladnímu (asi to byl návladní, nejsem si jistá) hlavu v záchodě, připomnělo mi to Tarantina. Ale nevím, jestli byl režisérův záměr, aby scéna byla tak komická. Jinak je děj velmi předvídavý, jediná trochu výrazná ženská postava je děvka a Bud přežije. Nechápu, proč je film tak přeceňovaný. Jako klady musím zmínit Kevina Spaceyho, důvod proč jsem film zhlédla a Simona Bakera, jehož přítomnost mne pobavila vic než samotný film. ()

belinko

Nepadol som z toho úplne na zadok, od začiatku som vedel jak to skončí. Lebo ono keď sa nad tým zamyslíte, tak vždy býva vrah a ten najviac zlý viacmenej tá istá postava. Iba ten obal okolo toho sa mení, mená a ostatné postavy, jeho dôvody a príčiny. Ale inak fajn film. ()

blekekeke

Stará škola, staré praktiky ... policejní mafie. Jen chybí smysluplnější scénář. Takhle to vyznělo trochu více nadneseně a zmateně ... i když ale co, na druhou stranu gansterky mají jen jeden účel. Brokovnice, kolty, děvky, bílej prášek a co nejvíce děr :o) ()

pollstro

Velice náročné a geniálně promyšlené krimi s prvky noir, které už od začátku ohromí diváka a naprosto ho vtáhne do děje, který se ze začátku nezdá nikterak zajímavý, ale postupem času se příběh začne odkrývat a rozšiřovat, až se z toho v samotném závěru stává do detailu promyšlený celek, který se ale na první zhlédnutí může zdát opravdu komplikovaný, poněvadž se tam vyskytuje spousta jmen a divák se v tom může opravdu jednoduše ztratit, takže další projekce jsou vcelku povinností a jakmile vám dojde celý ten příběh a dokážete si v něm najít ty různé spojitosti, tak budete zcela ohromeni. Curtis Hanson měl k dispozici vynikající knižní předlohu, podle které bylo snadné jet, ale i přes to dokázal vytvářet opravdu vynikající atmosféru a společně s Jerry Goldsmithem, který již v Chinatown dokázal stvořit naprosto geniální a kouzelný soundtrack, který uměl vytvářet perfektní atmosféru, tak i tady se mu to daří naprosto podobným způsobem a člověk během sledování zažívá takové ty nostalgické chvíle a vzpomínky na Chinatown. Zase nejsem zastánce toho, že ty filmy jsou si navzájem podobné, každý má jinou atmosféru a hlavně ten odstup mezi nimi je markantní. Hlavní trojice Guy Pearce, Kevin Spacey a Russell Crowe jsou hlavními tahouni celého filmu a společně předvádějí herecký koncert, každý povahově zcela odlišný, každý si najde právě onu postavu, která je mu nejsympatičtější a svým způsobem s nim drží v průběhu celého filmu. Do teď nějak nechápu, jak si nemohl Russell Crowe odnést za svoji roli žádné ocenění, protože dle mého názoru je jeho postava drsného a tvrdého poldy ta nejlepší v tomto žánru a vůbec i v kinematografii. L. A. Confidential je beze sporu významným počinem, který zobrazuje podsvětí policie, jejich podvody, špínu, korupci a společně s Chinatown tvoří jakýsi vrchol v tomto žánru, který se už asi jen tak nezmění. "LAPD, shitbird. Get the fuck outta here or I'll call your wife to come get you!" ()

buchannon

Zřejmě nejlepší krimi, jakou jsem kdy viděl. Opravdu velmi šťastný a mistrovský tah umístit děj do poloviny století. Kdyby se odehrával dnes, mohl by sklouznout do moderní přílišné akčnosti, jak se dnes bohužel filmy točí. Brian Helgeland je jeden z nejlepších současných scénáristů, odpusťme mu proto přehmat v podobě "Noční můry v Elm Street 4: Vládce snu". ()

HellsAngel

Elegantne nablýskané, šarmantne zabalené a hutne atmosférické krimi, ktoré je rovnako kvalitné na povrchu ako aj vo vnútri. Charaktery ústrednej trojice sú jeden lepší ako druhý, rovnako ako ich herecké stvárnenie. Lahôdka žánru a najlepšie dielo podobného razenia od Polenskeho Chinatown! ()

Jaryktichy

Zajímavá kriminálka tvořena velice skvostným a rozmanitým scénářem na který jsem zůstal zírat s otevřenou pusou. Každá minutka filmu mě překvapila a herci na mě uďáli dobrý dojem. Nevím co k filmu více říct jenom to:“ Pusťte si ho všichni“. Detektivka se stala mojí srdcovkou na kterou se podívám kdykoliv, kdekoliv a s kýmkoliv. Lepším krimi jsem neviděl. ()

Sevin14

Na druhé zhlédnutí po asi 4-5 letech mnohem lepší zážitek, než na poprvé. Člověk musí být ve střehu a pozorně sledovat děj, jelikož zde proplouvá mnoho důležitých postav. Velmi dobrá krimi s excelentním obsazením, která nezklame, pokud neusnete na vavřínech, což by vám ostatně děj filmu neměl umožnit. 5 hvězd zcela zaslouženo, i když toto dílo nezařadím do svých top filmů, jelikož v tomto žánru stále najdu pro mne oblíbenější filmy. ()

Marsijeta

To mě zase jednou něco dokopalo napsat komentář! Už dlouho jsem neviděla tak dobrou a skvěle natočenou detektivku. Film, kterému nic nechybí-akce, složitá zápletka, napětí ale i romantika a vtip.. a když do něj ještě nacpali tak úžasné herce jako Crowa a Spaceyho nedá se dělat nic jiného než koukat a doufat, že vám nezabijou dva nejhezčí policajty na scéně! Kdyby mi nebylo od zacátku jasný, kdo to vlastně celý spískal, tak bych musela dát sto procent za nepředvídatelnost, protože nečekaných zvratů a rozuzlení tam bylo požehnaně. Zlatý devadesátky. Takhle se dámy a pánové dělají nejlepší filmy! ()

Televize plná mafiánů. I Mafiánů.

Televize plná mafiánů. I Mafiánů.

12.01.2012

Žádný strach, nebudeme hodnotit přenosy z parlamentu :). Soustředíme se na gangstery, které máme rádi – tedy ty filmové a v tomto případě především televizní. HBO slaví úspěch s Impériem – Mafií v… (viac)

Oscarová kriminálka na obzoru

Oscarová kriminálka na obzoru

16.09.2010

...aneb „L. A – Pořád přísně tajné“. Scénárista a režisér Oren Moverman (foto) debutoval loni nenápadným, ale spoustou cen a nominací ověnčeným dramatem The Messenger. Vítězný tým se nemění, a tak… (viac)

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009

Není to vyloučeno. Obzvlášť když režisérem by měl být flexibilní Curtin Hanson, který před dvanácti lety oslnil stylovou kriminálkou L. A. – Přísně tajné. Zhruba stejně dlouho si Jerry Bruckheimer… (viac)

S Oscarem se vydělává snadněji

S Oscarem se vydělává snadněji

30.03.2007

Všichni víme, že Oscaři v hereckých kategoriích často slouží k tomu, aby si jejich držitele konečně všimli producenti vysokorozpočtových bijáků. Jedni si chtějí vydělat, ti druzí potřebují do… (viac)