Šimon a Matúš idú na riviéru

• Česko Šimon a Matouš jedou na Riviéru (viac)

Šimon a Matúš sú dvaja flákači, ktorí sa odmietajú živiť poctivou prácou a radšej občas niečo ukradnú. Jedného dňa sa pokúsia predať vodičáky na nákladné auto, ale neznámy muž im dá ponuku, ktorá sa neodmieta. Ak bezpečne prevezú kamión s tovarom do Marseille, čaká ich tučný honorár. Nákladné vozidlo je údajne plné sprejov proti hmyzu, a tak musia byť obzvlášť opatrní, pretože pri náraze by mohli tlakové nádoby explodovať. Pri colnej kontrole objavia Šimon a Matúš medzi debnami revolver, čo ich ale nijak nerozruší, naopak, so zbraňou si užijú trochu zábavy. Pokojne potom pokračujú v ceste nan riviéru a ani si nevšimnú, že sa im na päty zavesila banda mafiánov, ktorí ich chcú pripraviť o náklad. Zábava sa začína, bláznivé naháňačky a bitky prešpikované humorom na seba nedajú dlho čakať. (TV JOJ)

Enterprise

Tenhle první díl oproti dalšímu pokračování u mě moc nezafungoval. Šimon a Matouš se hlavně v první polovině nedostali moc do svých rolí nebo je zbytečně přehrávali ad absurdum, vtipných momentů moc není a ta naháněná dvou kamionů mi teda přišla dost mimo (stejně jako samoopravovací kamion), gangsteři taky nedostávají tolik prostoru jako v druhém díle, prostě celkově tam není tolik úsměvných scén jako v dalším pokračování. ()

Armin82

Tady jsou slova zbytečná. Šimona a Matouše zná snad každej a tohle pokračování není o nic horší, jak jednička. Mě jen trošku mrzí, že je spousta specifických situací doslova okopírovaných z filmů slavnější dvojice TH a BS, ale tak na nedělní odpoledne v pohodě. btw. hláška ,, Jaká je tam voda?´´ Žádná! je stejně nejvíc originální. Jako puberťák jsem se tomu smál hodinu v kuse--->70% ()

Mik_e

Ne už tak dobré jako Obchodníci s diamanty, ale pořád skvělá zábava. Vrací se ústřední duo, Šéf Morgan i ústřední písnička. Nápadů je tady méně, ale třeba scéna s rozpůleným autem je nezapomenutelná. ()

"Jdi do *** ty impotente i se svym tatou, se svou mamou, se svoji segrou, i s tim volem, kterej ti vystavil ridicak! - Je to nasinec. Asi me zna, protoze rikal neco vo mi mame vo mim tatovi a dokonce vi, ze mam i segru." Supr hlasky:-) Takovyto druh komedie nestarne a da se na ni porad koukat ()

Rodin

Neuvěřitelně hrozná blbost, těžící ze Spencera a Hilla, kterou jsem v dětství sežral i s navijákem a byl na ní v kině asi tak osmkrát v řadě (lístek za dvě kačky naši unesli, Sparty byly za asi tak za osm). Kdykoli to budou opakovat v bedně, rozhodně si to nenechám ujít. 65%. ()

papadoce

Nemalo to ani zďaleka takú šťavu ako Obchodníci s diamantmi. Hrali tu síce tie isté postavičky, ale rozhodne neboli tak vtipné a zábavné. Vlastne najskvelejším momentom je už klasické meškanie zvuku za obrazom a to už je ale naozaj málo aj pre nostalgiu. No nevadí, pripomenul som si. ()

topi80

Klasika infantilního humoru. Chcete-li pro tento film nadchnout další generaci, bude třeba jim ho pustit včas (tj. v dětském věku). Porovnání s dvojicí Spencer a Hill je v diskusním příspěvku takřka povinné, já musím říci, že nejvymazlenější je to, jakým způsobem Matouš v podání Antonia Cantafory (a samozřejmě s přispění fackovacího komparsu) dokázal zparodovat a tím vlastně ještě překonat Hillovo vynalézavé bitkaření. ()

ostravak30

Ta podoba s mnohem slavnější dvojicí je tak velká, že ještě na začátku snímku jsem si myslel, že budu sledovat T. Hilla a Buda Spencera. A vše ostatní jede v zajetých kolejích. Paul L. Smith je ten, co vymlátí všechny, Antonio Cantafora je spíše důvtipnější. Jediná změna je tak v tom, že jsou to hlupáci ve skutečnosti oba. A z toho plynou i jejich starosti a rádoby úsměvné momenty. Jenže kromě slavné hudební melodie nenacházím nic, kvůli čemu dávat vyšší hodnocení. Jediné s čím se tvůrci obtěžovali byla dějová linka, ale ani ta není nijak důmyslná. Vše ostatní prostě okopírovali. Včetně rvaček, které ale asi nikdy neomrzí ač viděno 100x jinak. A to se mi nelíbí. Nevymyslet nic vlastního, jen kopírovat jiné a mnohem lepší je ubohé. Tito dva pánové, při vší úctě k nim, nesahají B. S. a T. H. po kolena. Navíc jsem až nyní zjistil, že tohle už je druhý díl (moje chyba) a první jsem neviděl. ()

kosoj

Klon, který předčil originál. Ten mi připadal příliš tupý, ale … ono je to jedno, bez nostalgie je to patrně bez významu. Já si to užil tenkrát i teď. A ta vlezlá titulní píseň ... ()

maeb

"Kopie" v tomhle filmu zabodovali a imho i překonali některé filmy "originálu". Dějově je to samozřejmě pitomost, ale sranda je to k popukání. Vydatně v tom pomáhá i český dabing (ten starší, novej je podle mého děsnej). Postava "Šéfa" je pak imho prostě čistej kult;-) "-Pod postelí máte zloděje! -Pomóc!!! -Pod mojí postelí!", "-Pozor sloup, je tam sloup! -Já ho vidím.", "-Nechcete řidičáky na náklaďák? -Já mám jenom tříkolku." nebo "Na měkký mezi, to se pane leží. Nikde ani noha, to je pak po-ho-da." Prostě nezapomenutelné. ()

Cortesz

Skvělé pokračování, v některých momentech i lepší než předešlý díl. Rvačky, hlášky skvělé, a k tomu ta banda co je pronásleduje je ten nejvtipnější element celého filmu. Ale proč zde nehrají Spencer a Hill to jsem nikdy nepochopil, ale tihle ti jejich dvojníci jsou stejně tak dobří jako jejich slavnější kolegové. ()

Frog.cz

Jednoduchá,přímočará zábava která má v sobě akci a humor.Navíc,dá se říci nejoblíbenější film mých dětských let,oni komanči toho moc nepustili že. ()