Skryté zlo

• Česko Skryté zlo (viac)

Keď sa partia vysokoškolákov nasťahuje do starého domu ďaleko od internátov, ani jeden z nich netuší, že sa v ňom skrýva záhadná bytosť, ktorá nepochádza z nášho sveta. Príde si po každého, kto vysloví jeho meno alebo si naňho len spomenie. Traja kamaráti sa musia pokúsiť zachrániť jeden druhého a zároveň nikomu neprezradiť toto strašné tajomstvo, aby ostatných uchránili od smrteľnej hrozby, ktorá prichádza z temnoty. (Forum Film SK)

Tft

Kde jen začít s tím co všechno je na tomhle filmu špatně? Už jen ten název The Bye Bye Man. Nejhorší jméno pro hororovou postavu jaké kdy vzniklo award goes to... Snad první film, kdy český překlad "Skryté zlo" dává větší smysl a je lepší než originální název a to už je co říct. Film se drží zajetého stylu: Čím víc klišé a laciných lekaček tím líp. Samozřejmě nechybí úplně tupé postavy, naprosto generický strašák a tak nudný, nezáživný a lacině hororový děj, že si budete každých 5 minut říkat jestli to má vůbec cenu dokoukávat a co to vlastně děláte se svým životem, že se díváte na tuhle zhovadilost. Nesympatické postavy navíc doplněné otřesnými hereckými výkony plus režijní styl, u kterého je vám až líto nadějnějších a nadanějších režisérů, kteří nemůžou sehnat peníze na svůj projekt. Scénář by taktéž potřeboval náležitou úpravu od základu a nejlíp by potřeboval přepsat od začátku znovu někým kdo má aspoň trochu představu o tom jak má vypadat hororový snímek. Ať hledám jak hledám na tomhle filmu prostě není co chválit. 30% ()

mzss1

|72%| Viděno v kině. Tohle je prostě klasický typ moderních hororů, které neuchvátí každého. V podstatě to jede jako v továrně na Marvelovky. Já si nemůžu pomoci, ale mě tyhle rádoby moderní duchařinky sedí. Pravda, ne pokaždé jsem nadšen. Třeba Conjuring, Insidious – to jsou pro mě Wanové pecky, které sleduji opakovaně. Tento The Bye Bye man má sice obyčejnou, nudnou zápletku, přesto to má pár slušných, solidních lekaček, zajímavé nápady, obstojné mladé herce, kteří si nehráli na idioty a ani slabší přístupnost PG-13 pro mě nepředstavovala velký problém. Ke konci snímku to je dostatečně drsné. Typ záležitosti jen pro hrstku nadšenců jako jsem já, jinak to nikoho asi moc neosloví. Ty 4* určitě dávám s klidnou duší. ()

Trevor

Z filmov s podobnou tématikou patrí Bye Bye Man k tým o niečo lepším, aj keď dej je sotva priemerný, svoje úlohy zvládajú herci celkom dobre a kedže sa dočkáme aj očakávaného konca tak priaznivcov béčkových hororov Skryté zlo celkom poteší. Na druhej strane ničím neprekvapí, sú však podstatne horšie horory ktoré majú na čsfd vyššie čísla, takže každý musí posúdiť sám. Hranica 50% je primeraným odrazom kvality filmu. Ak sa dočkáme pokračovania, dúfam že pod režisérskou taktovkou niekoho skúsenejšieho. ()

M.i.k.e

nakonec to tak špatné nebylo,ale výhra to rozhodně není.Nápad není nic nového protože kombinuje trošku toho Boogeymana a samozřejmě že se nesmí říct 3x Bettlejucie.Atmosférou a zpracováním mi pak PáPá Pán hodně připomněl podobně rozpačité It Follows.To taky slibovalo celkem dost a nabídlo dost málo.Digi Pes by tu pak nemusel být vůbec...50% ()

Asia_Power

Jeden nejmenovaný zdejší "hororový" expert na to dští oheň a síru, ale já mu na to jebu beztak hororům hovno rozumí. Já jim sice taky nerozumím, ale aspoň si nehraju na exprdku. Pravdou je, že jsem se bavila veskrze průjemně, nad nelogičností jsem mávala svou žlutou ručkou, hltala jsem popcorn a nožkama občas nadšeně kopala do sedačky přede mnou, díky čemu jsem nervní náctiletý čubině, co přede mnou seděla, přivodila asi tři infarkty jelikož vždy zaječela jak kdyby jí někdo nasucho narval ptáka do prdele. Báj Báj Mén je lehce bubu a občas udělá i show, takže když pominu jeho vypelichanýho prasopsa, málo krve, laciné lekačky, předvídatelný děj a od začátku jasnej konec, nemám mu co vytknout. Trio hlavních hrdinů bylo docela v cajku. Blondýna pěkná, černoch namakanej a bělásek chytrej. Každej teda měl něco do sebe a bloncka občas i něco v sobě. Jinak čekejte na děčínsku vlnu vražd a sebevražd, protože jsem po projekci pěkně nahlas zahlásila - Vraždil Báj Báj Mén, a jelikož nás v kině bylo minimálně deset, tak se má naše městečko nač těšit, muhehehe. ()

• Scenár bol napísaný na motívy krátkej poviedky "The Bridge to Body Island" od spisovateľa Roberta Damona Schnecka z knihy "Prezidentské upíri", prvýkrát publikovanej v roku 2005. Tvorcovia filmu sa nechali počuť, že im zostal dostatok priestoru aj na nakrútenie druhej časti. (Ltblue)
  • Obyčajnými mincami docielili pohľad "Bye Bye Dog-a". (Ltblue)
  • Podle autora Roberta Damona Schnecka byl skutečný Bye Bye Man údajně slepý albino narozený v Louisianě někdy ve 20. letech 20. století. (Pajkenzi)