Cudzinec

• Česko Stopy spravedlnosti (viac)

Quan (Jackie Chan) je majiteľom čínskej reštaurácie a tragicky prišiel o svoju dcéru. Jeho dcéra Fan (Katie Leung) si išla vyzdvihnúť šaty na maturitný ples, keď došlo v obchodíku k výbuchu. K výbuchu sa prihlásila Írska republikánska armáda IRA. Quan sa snaží najskôr získať mená atentátnikov od veliteľa protiteroristickej jednotky, ale nepochodí. Potom uvidí v televízii rozhovor s írskym námestníkom ministra Liamom Hennessym (Pierce Brosnan) a rozhodne sa ho kontaktovať. Keď u neho tiež nepochodí, rozhodne sa mu dať varovanie ako bývalý príslušník špeciálnych síl. Obaja sa snažia o jediné, získať zoznam teroristov. Začína tak hra, kto z koho. (TV Markíza)

subic

Zatím poslední slušný film, co jsem viděl, tentokrát už se šedesátníkem Jackie Chanem. Tomu tu sekunduje další šedesátník Pierce Brosnan-jednou IRA, vždycky IRA. Jsme v Londýně, dcera Jackie Chana se stane objetí teroristického útoku, resp. výbuchu v pobočce banky. Ti staří z IRA mají pořád nějaké pocity křivdy, tak vytáhnou ze skladu C4 a už to lítá. Policie sice jedná a útočníky najde, ale jednočlenná jednotka Jackie Chan jako bývalý člen speciálních jednotek je prostě rychlejší. 75% ()

liquuid

Libi se mi zde dva separatni deje, ktere se navzajem ovlivnuji. Džeký prekvapil a Bonďák zahral svou klasiku. Plno sympatickych zvratu a paradni dojezd. Nelze prakticky nic vytykat, ale nemuzu se zbavit dojmu, ze jde o solidni becko. 4/5 ()

DJ Kritik

Film je pekne vystavaný a príjemný na pozeranie. Nenudí, ale ani nieje prekvapivý. Je však spracovaný tak, že človek naň pozerá a skončí až na konci. ()

jayman

Po čínskom a americkom Jackiem Chanovi vidíme európskeho Jackieho, ktorý trochu aj hrá (priemerne) a trochu sa bije (rozmýšľam, či to jeho kung-fun ešte viem brať vážne). Okrem jeho línie však The Foreigner rozvíja inú, oveľa zaujímavejšiu: v tomto filme je hlavným hrdinom Pierce Brosnan. Ak by tomu tak nebolo, išlo by len o ďalší Taken klon - nenápadný muž s military minulosťou rozoberá na kúsky akýsi syndikát. Takto je to príjemný thriller, ktorý by som si pokojne pozrel ešte raz. ()

Jadro

V prvej tretine sa to veľmi ropačito zamotáva, no nakoniec je z toho veľmi zaujímavé prekapenie. Samozrejme ak si odmyslíme vek Jackieho a Brosmanovo stupídne vyčíňanie, hlavne keď mal mať takisto nebojácnu minulosť... ()

pafka

Je to jizda celou dobu, co skoncily uvodni a zacaly titulky na konci. V deji jste natazeny tak za 3 minuty filmu a uz vas tvurci nepusti ani na chvili. A Jackie je velmi slusny, zadny pitvoreni, nic podobneho. Brosnan vcelku ok. Naprosto, ale naprosto poctiva klasicka filmarina, ktera v dnesni dobe je velmi vzacna - a tak dobre funguje. Jen nechapu, co na tom ma byt podle csfd mysteriozniho. Je to zkratka velkej film. ()

Renswo

The Foreigner , je pomerne formálny a tuctový akčný Thriller , ktorý neponúka veľa nového no stále sa nejako podari odlišiť od cesty nudných klišé. Jackie Chan a Pierce Brosman pre mňa boli dôvodom , prečo som tento film pozeral , precitil a hlavne nebol zbytočne strávený. V The Foreigner sme mohli vidieť tmavšiu a važnejšiu stranu Jackieho Chana. Prierce Brosman ako muža ktorí medzi úradnikmi hľada hranice medzi dobrom a zlom. ()

srolyma

Výborný revenge. Jackie Chan to zahrál naprosto s přehledem, přiměřeně svému věku, civilně a bez typických šaškáren. Má to kus z Death wish, kousek z Ramba, místo obligátních islamoteroristů je tady IRA, což jen dodává na zajímavosti. Spokojenost. ()

a0001

Ak ste pripravení na najserioznejší film s Jackie Chanom, tak toto je ten správny výber. Žiadne kung-fu panda čínske braky. Film kde Jackie hrá konečne reálnu postavu, film ktorý som už ani neočakával. Politický terorizmus vs majiteľ reštaurácie alias "special forces", klišoidné, ale maximálne seriózne. A Bond teda Pierce zahral politického utopenca, hajzlíka, tak isto precízne. Tento "movie", si zaslúži nečakanú pozornosť. ()

walkingdead

Jackie Chan v "politickém" thrilleru? Upřímně, moc jsem od toho nečekal, ale nakonec je z toho teprve 2. film z Jackieho kariéry, kterému dávám plné hodnocení. Vážná role mu sedí víc než to obvyklé pitvoření v hongkongských kung-fu béčkách, které sbírají kladné body jen díky jeho akrobatickým kouskům. Těch v tomto filmu moc není, ale vůbec to nevadí. Akce, z níž i tak dobrých 75 % obstarává sám Jackie, je o to lepší a reálnější. Za mě je nejlepší téměř závěrečná scéna, v které jde Chan na návštěvu do bytu, v němž sídlí buňka teroristů, zatímco policejní zásahovka čeká venku na rozkaz k zákroku. Výborně napsaná i zahraná byla nejen role čínského mstitele, ale i jeho protivníka irského politika a exteroristy v podání exBonda Pierce Brosnana, který se neustále snaží mezi několika špatnými řešeními hledat to, které pro něj bude nejvýhodnější. Dojde i na pár zajímavých zvratů. Film taky ukazuje odvrácenou tvář vysoké politiky, která je plná větších či menších výměnných obchodů, v kterých není místo pro morálku a svědomí. ()

diccon

Prekvapive slusnej thriller. Dobre napsanej a super zahranej - kazda z postav ma svoji motivaci, jedna podle ni a verite ji. I Jackie Chan je velice povedenej. Tahne mu na sedmdesat, ale porad je to jeste borec. A Brosnanuv politik zonglujici na hrane legality a snazici se udrzet mezi Londynem a fanatickejma kamaradama z mladi je taky vybornej. ()