Cesta do fantázie

• Česko Cesta do fantazie (viac)

Cesta do fantázie je dobrodružná snímka, kde sa neodohrávajú boje, hlavná postava nemá nadprirodzené schopnosti ani sa tu neháda dobro so zlom. Rozprávanie o desaťročnom dievčatku, ktoré sa ocitne v čarovnom meste duchov, bôžikov a strašidiel, sa obíde bez schém a prvoplánových atrakcií sezónnych animovaných hitov. Naopak, divákov každého veku pohltí unikátnou víziou autora, vďaka ktorej každý záber dýcha čarovnosťou, hravosťou, nápaditosťou, ale aj melanchóliou a emotívnosťou. (ASFK)

wege

Ani po dvou shlédnutých filmech jsem se nestal fanouškem Mijazakiho. Kresba super, velmi kreativní, stejně jako některé nápady, děj je ale strašný. Celou dobu jsem se nepřestal nudil a vlastně dokoukat to bylo velké utrpení. Dám mu ale ještě šanci, japonské animované filmy mám obecně totiž rád. ()

paiác

Príbeh sa posúva pomaly bez zdanlivých logických súvislostí, avšak bez pochyby nás pohltí. Mnoho neuveriteľných a originálnych postáv, ktoré sú prirodzenou súčasťou sveta možno aj našich snov. Nevieme kto je dobrý, kto je zlý a vlastne akú funkciu v príbehu zohráva. Je to cesta do fantázie, sna, alebo sen sám. ()

Sir Ludvig

Od tohto roku je film definitívne mŕtvym žánrom :) Už sa nemá kam posunúť... A áno, Spielberg má pravdu. Nielen on, ale my všetci sa musíme takýmto veciam klaňať. Povinne každý, kto chodí rád do kina. Už nemám tie oči, čo som mával. ()

Blotto

Japonskými anime jsem zcela nepolíbený. Film jsem si pustil ze zvědavosti a dlouhé chvíle. Byl jsem mile překvapen. Je to sice taková "japonsky ukřičená" Alenka, ale vůbec mi to nevadilo, ba naopak. Film na mně působil příjemným pohodovým dojmem a rád si ho kdykoliv pustím znovu. Vřele doporučuji všem snílkům a lidem znuděným šedou denní rutinou. ()

andrevs

Moj prvy celovecerny japonsky animovany film ktory som videl, ktory ma vrhol do dalsej Miyazakiho tvorby(a nielen jeho), to co dokaze rozohrat na platne s kreslenymi postavickami nedokaze hocikto ani s zivymi hviezdami, krasna rozpravka aj pre dospelych ()

pepino

Vizuálně překrásný, imaginativně a citově hluboký a příběhově fascinující snímek, plný nejrůznějších stvůr, monster ( dobrých i zlých), duchů, bohů, draků a jiných postav. Cesta do fantazie není jen název ale i poselsví filmu. Otevře divákovi dveře do světa kde vládne královna "fantazie". Ukáže nám že je nám stále dovoleno snít, že představy a tužby jsou splinitelné, ale musíme v ně věřit. Dokazuje nám taky že pohádky by měli na tomto světě ještě dostat šanci. Nemám snad jedinou výhradu. No vlastně jedna by tu byla ale ta se netýká Miyazakiho a jeho týmu ani světa ve filmu. Tato výhrada směřuje vydavatelství Intersonic. Nechápu proč musel z DVD smazat originální japonskou stopu a nechat jen anglickou, českou a slovenskou. Český dabing je příšerný, slovenský jakbysmet, tak mi nezbývalo než pustit angličtinu. No ale tohle moje závěrečné hodnocení neovlivnuje. Moje rozhodnutí je skálopevné. Plných 5 hvězd si tento skvost zaslouží. ()

Bonniesgun

Kdysi jsem na Cestu do fantazie úplnou náhodou narazila v TV. Netušila jsem nic o „kultovnosti“ jeho režiséra ani „oskarovitosti“ samotného filmu. Chtěla jsem televizi přepnout, ale… jednoduše to nešlo. Film se pro někoho, kdo příliš neholduje asijské kultuře, jeví jako „cosi“ pro děti. Ano, vypadá tak. Ale důmyslný (a nutno podotknout, že místy dost zamotaný) příběh s filozofickým přesahem z něj vytvořil něco jako „Malý princ kinematografie“. Až půjdete cestou do fantazie, nenechte si uniknout žádnou z postav, které potkáte… Možná něco přehodnotíte, i kdyby jen (jako já) svůj názor na japonské animované filmy… ()

Toustovač

Proboha, anime sledujte jen v japonštině! Z českého dabingu mi málem slezly vlasy. On je přeci jen rozdíl slyšet takovou perlu jako například "sílu lásky nic nepřekoná", než to jenom vidět napsaný:). Chihiro sice nesahá Naushice s Mono ani po kotníky, ale přesto je to úžasný animák. Minimálně kvůli fantazii, jíž v takhle rozmáchlé podobě jen tak neuvidíte. ()

Behind

Je dobře, že když člověk dospěje, jsou tu pro něj stále překrásné pohádky. Cesta do fantazie mistra Miyazakiho do této kategorie bezpochyby patří. Úžasná snivá atmosféra i podivné zákony světa bohů diváka neustále překvapují, přesto vše zůstává srozumitelné a povědomé. Žádné zlo nemá jen svou stinnou stránku. Co se může zpočátku zdát strašidelné a cizí, může už druhý den ráno být prosluněným domovem. Hayao Miyazaki zase dokázal, že vidí pod pokličku. ()

LuNaj

Jde o pěkný, poetický film s vlastnostmi typickými pro Japonce. Rozlehlost, ohromné komplexy, smysl pro detail, klasičtí japonští draci, čarodějnice... Ne vždy, když se řekne kreslený film, si musíme představit Toma a Jerryho. Existují i jiné kresleňáky, které jsou "tak trošku" o něčem jiném. Viz. třeba Cesta do Fantazie, popř. Trio z Belleville. Jenom, abych to měl černé na bílém předkládám úspěchy tohoto filmu: Oscar za nejlepší animovaný film (2003) Cena japonské akademie Zlatý berlínský medvěd (2002) V Japonsku překonal velkofilm Titanik a stal se vůbec nejvýdělečnějším filmem v japonské historii. ()

snakepit

Vopred sa priznávam, že Japonskú animáciu priam neznášam, ale keďže sa tento film nachádza pomerne vysoko v rebríčku TOP 200, dal som mu šancu. Film svojim výtvarným spracovaním absolútne nevídaný ma však svojim dejom veľmi nezaujal a nerozplýval som sa ani nad za uši pritiahnutou fantáziou Miyazakiho. Keby si mám vybrať cestu do fantázie ešte raz, zvolím určite radšej Mŕtvu Nevestu Tima Burtona. ()

HarveyDent

Víte, dávám 5 hvězdiček, protože u filmů s 5 hvězdičkami to poznáte na konci, nebo až nějakou dobu potom, poznáte, že jste viděli něco výjimečného, co byste neviděli ani za rok. Právě takový pocit mám já teď. I když jsem už větší a od fantasie jsem už daleko na hony a žiju spíš ve světě cynismu a nechutné reality, pokusím se na tenhle snímek podívat z pohledu mého 10-ti letého já a dávám 90% za animaci, příběh o nevinné holčičce ve světě zlých i hodných duchů, kde se mimochodem dost dodržují detaily což je velké plus a sice obyčejnou, ale spolu s filmem okouzlující hudbu. Kdybych to viděl v 10-letech místo těch dementních pokémonů, tak by mi to možná radikálně změnilo život. ()

pekas

Další senzační Miyazakiho fantasy. Spousta podivných postaviček a cesta malé holčičky k vysvobození rodičů z prasečí podoby. Nádhera. ()

tartan

Jeden z najkrajších (nielen) animovaných filmov, čo som kedy videl. Krásna je animácia, hudba, postavy aj príbeh samotný. ()

maoc

Pro lidi, kteří se nenechají unést svou fantazií jsou to protrpěné 2 hodiny. Pro ty, kteří se zhypnotizovat dají a příjmou pravidlo, že žádná pravidla nejsou, je to zážitek na celý život. ()

Borecz

Po počáteční nejistotě (když jsem viděl tak vysoké hodnocení u pohádky) a následném shlédnutí filmu můžu s klidem konstatovat, že kdo tvrdí, že pohádky jsou pouze pro děti, se plete. V podstatě nevím, co přesně se mi na filmu tak líbí. Jestli je to klasická animace, která potěší svou odlišností od dnešních počítačových triků nebo ohromný zástup roztodivných strašidel nebo snad nenáročný příběh? Vlastně na tom nesejde, film jako celek působí výborně a dvě hodiny při jeho sledování utečou jako voda. ()

Jara_II

Po Zámku v oblacích a Princezně Mononoke třetí stěžejní film Haya Miyazakiho, který jsem měl tu čest vidět. A musím říct, že pro mě zatím z této trojice nejdokonalejší, a pokud jsem si o Zámku v oblacích myslel, že je plný fantazie, pak nevím co říci o tomto. Jednoduše dokonalost... ()

lake-lake

Půvabný film se silnou holčičí hrdinkou, plný hříček a narážek z japonské kultury, kterým nemůžeme rozumět. A navzdory tomu, anebo právě proto, mě Cesta do fanzie naplňuje radostí. Šťastní rodiče, kteří mají takovou úžasnou dceru, šťastný kluk, který ji nakonec dostane (ta předpubertální sexualita je krásně zobrazená) ---- Itsumo Nando (Always With You) ()

MondayWay

Krásný film. Pamatuji si, jak ho jednou dávali na jedničce a já brečela jak želva. Haku je skvělý charakter ;) Dřív jsem si na japonských filmech a Japonsku vyloženě ujížděla. Potom mě to víceméně přešlo, ale jedno musím uznat-ať anime nebo filmy, Japonci točit umí! ()

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

28.12.2010

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“

30.11.2010

Letošní festival Filmasia se koná v Aeru 3. - 5. prosince 2010. Uvidíte nové filmy od jmen jako Andrew Lau, Takashi Miike, Hayao Miyazaki, Tsai Ming-liang nebo Kim Ji-woon! Asijský víkend začíná v… (viac)