Planeta Země, rok 2027. Už devatenáct let se nenarodilo jediné dítě. Svět podléhá beznaději a anarchii a po čím dál zoufalejších pokusech o nalezení a odstranění příčiny neplodnosti lidstva už jen čeká na zázrak. Do nedaleké budoucnosti nás ve své temné a šokující vizi uvádí režisér Alfonso Cuarón (Mexická jízda, Harry Potter a vězeň z Azkabanu), který se inspiroval slavnou stejnojmennou sci-fi novelou královny detektivek P. D. James. Díky totalitnímu zřízení dokáže jediná Velká Británie odolávat všeobjímajícímu chaosu. Platí za to sice strašnou cenu - občanská práva jsou velmi okleštěna a občasné pokusy o odpor brutálně potlačovány, ale Theovi (Clive Owen), londýnskému byrokratovi, který už jen pasivně čeká na svůj konec, je to úplně jedno. Ovšem jen do chvíle, než se s pytlem na hlavě ocitne v kufru dodávky a posléze stane tváří v tvář své bývalé lásce Julian (Julianne Moore), která stojí v čele jedné z mnoha odbojových skupin a má pro Thea speciální úkol - zajistit pro jednu z jejích spolubojovnic tranzitní víza a dostat ji bezpečně ze země. Během cesty, jejímž cílem je azyl pod záštitou organizace Human Project, Theo zjišťuje, že jeho chráněnka Kee není obyčejná uprchlice. Naopak - je to člověk, kvůli kterému by byla spousta lidí ochotná vraždit. Je totiž v osmém měsíci těhotenství a představuje kýžený zázrak, na který lidstvo už devatenáct let čeká. Na útěku před anarchisty, kteří by ji rádi zlikvidovali kvůli zachování stávajícího bezvýchodného stavu, a reprezentanty režimu, již by ji rádi zneužili ke svým politickým cílům, se Theo a Kee stávají velmi nejistou, nicméně jedinou nadějí naší civilizace... Režiséra Cuaróna nadchla představa, že by se prostřednictvím filmu zasazeného do blízké budoucnosti mohl vyjadřovat k dnešku. "To, jak se chováme dnes, výrazně ovlivní podobu naší planety za dvacet let. Vlastně to není sci - fi, ale současný thriller zasazený do roku 2027," říká Cuarón. Svět za pár let je sice snímán temnými, syrovými barvami, ale podle režiséra jde spíš o nastolení správné atmosféry než o jeho názor na naši budoucnost. "Ten film je o tom, že mít naději se vyplatí i v bezvýchodné situaci," dodává. (oficiálny text distribútora)

ghatos

Víc jak 4 roky jsem to odkládal, no jednou to přijít muselo. Ukázalo se, že jsem si měl na to asi ještě další roky počkat. Začnu tím lepším a to je kamera a ztvárněné prostředí - to je skutečně luxusní záležitost. Když už nic, tak se může divák pokochat nevšedním vizuálem. A co obsah, děj, příběh, story...prostě TO hlavní? K čemu je platná forma, když v ní nic není! No chuj s tím. 40%. Vynikající komentář: slunicko2 ()

Amputace

Jeden z mála, dalo by se říct až hrstky, filmů, ve kterých nejsou nekonečné kamerové jízdy jen režijní exhibicí (tímto zdravím pana De Palmu), ale skutečně mají ve světě, který divákovi přibližují, své předem určené místo. A to už vůbec nemluvím o emocích vyvolaných samotným příběhem. ()

Gerret

Opravdu kvalitní film, ať už perfektním zpracováním vizuální stránky budoucnosti nebo kamerou, protože scény (hlavně ty bez jediného střihu) jsou skvěle natočené. Hercům nemám co vytknout, Clive Owen se do hlavní role hodil skvěle, a režie Alfonso Cuaróna se fakt povedla. Pro mě film roku 2006. Hodnocení 95%. ()

Taio

Zaujímavý nápad a spracovanie á celkovo to pôsobý zaujímavo ako zZz nejakej vojny ale neviem akej... všetko tmavé pusté akokeby už nič nežilo ale ľudia maju nato aj patričný dôvod. Bez toho všetkého je to ale pekna rozpravka so zagulateným čiernym bruškom. ()

Guzo

Místy mi přišlo, že to bylo až zbytečně očividně "undergroundové". Musím ale uznat, že Children of Men je jeden z post-apokalyptických filmů, který si jde svou vlastní cestou a je nějakým způsobem originální i dobře natočený. Nahrává tomu i fakt, že se podle mě jedná spíš o britskou produkci, takže chybí taková ta vyumělkovaná americká velkolepost. No ale ukončení filmu bylo pro mě až moc nedotažené do konce a to mi sem úplně nesedlo.. 6/10 ()

Autogram

Obrovské sklamanie nad formou aj obsahom. Ani v náznakoch nevysvetlená apokalyptická budúcnosť podaná v ponurej atmosfére a jedine tá vo filme za niečo stála. ()

Mr.KarlAdler

Jsem plně hotovej. To je tak, když jdu do filmu s vysokým očekáváním, soustředím se na technický provedení, ale aniž bych propásnul diváckej zážitek, kterej mi Cuarón servíruje. Obojí je potom v tak příznivý konstelaci, že ani nestačím zírat. Akční scéna při střetnutí povstalců se zásahovkou točená na jeden záběr, včetně dopadu kapek krve na kameru, je doslova dechberoucí. Srovnatelně nezapomenutelná jako černošskej uzlíček vylézající z hroutícího se baráku mezi po zuby ozbrojený poliše. Nečernobilý, tísnivý, akčně pojatý, realistický, skvěle zahraný a s otevřeným koncem jako bonus. Alfonc mi vletěl mezi nejoblíbenější tvůrce doslova po hlavě, Children of Men pak nejspíš naruší mou pečlivě vybíranou pětadvacítku - příjemný starosti. In the Court of the Crimson King ()

mirec88

Výborný film odohrávajúci sa v bezútešnej atmosfére zlej budúcnosti, kedy ženy stratia plodnosť a jedine jednej jedinej sa podarí mať dieťa a bojuje o prežitie svoje aj dieťaťa... Stojí za to pozrieť ho, je tam aj pár šokujúcich vecí a koniec je taký nejasný, ale sľubujúci dobré časy... Mám rád takéto sci-fi filmy. Dúfam, že sa mi niekedy dostane do rúk aj poviedka. ()

Johnny Violent

Chytrý a strhující, a skvěle natočený. Nejednou mi šel mráz po zádech, mimo jiné i v oné opěvované dluhé scéně na jeden tejk. Chmurná vize budoucnosti je mi o to sympatičtější, že k celosvětovýmu kolapsu tu není třeba ani přírodních katastrof, ani atomovky, a dokonce ani nějakýho radioaktivního monstra, ale prostě jen taková "blbost:" nerodí se žádný děti. Taky žádný mít nechci. ()

vyfuk

Příběh tak neuvěřitelně originální a tak skvěle zpracovaný, že jde z toho hlava kolem. Už samotná myšlenka filmu nese neuvěřitelné poselství s tím, že film by mohl mohl naflákat na prdel všem cikánkám, jelikož takováhle předpověď budoucnosti se jen tak nevidí. Člověk nad tím jenom žasne. ()

LizianShaw

Vůbec jsem o tomto filmu neslyšel, až když jsem ho uviděl v topce 100 filmů posledních dvou dekád jsem se rozhodl ho shlídnout. A rozhodně jsem neučinil špatně. Snímek představuje poměrně pravděpodobnou ''apokalyptickou'' situaci, kdy ženy přestávají být plodné, což má za důsledek pomalou, ale určitou zkázu lidstva. Film dokáže navodit poměrně poklidnou atmosféru, která je ovšem zničehonic zdevastována výbušnou lekačkou, některé pasáže vás nenechají vydechnout a finální akt i přes místy roztřesenou kameru, byl natočen do detailů, což na mě dost zapůsobilo. Owena už v dnešních filmech skoro neuvidíte, a já bych ho taky nepoznal, až po určitém čsfd vyšetřování, jsem zjistil, že to je King Arthur (ironické, že zde hraje i Charlie Hunnam), jistá podoba s Nicolasem Cagem tam je, ale herecky ho převálcoval na plnou čáru. Je vždycky milé vidět Michaela Caina, ať už s jakýmkoliv účesem. "Pull my finger" ()

haluska11

geniální mrazivé post-apo o epidemii neplodnosti. vše leží na největším dystopickém klišé: bezútěšná civilizace přichází o lidskost a o morálku; tajná organizace s tím musí něco udělat. nemusí ale umírat pejsci, aby divák upustil slzičku. dění v pozadí dotváří autentické zoufalství, surový realistický podtón a chladnou atmosféru. a to tvrdím jako člověk, co situaci všeobecné neplodnosti považuje za utopii. jeden z nejlepších a nejméně předvídatelných filmů i mimo svého žánru - a ještě k tomu bravurně natočený! ()

Ludivitto

Wow. Cuarón se s tím rozhodně vůbec ne*ere! Neskutečně natočená road movie s naprosto fantastickou atmosférou. Takhle nějak bych si představoval hry pro PS4. ()

Almásy

u mna jasny favorit na hereckych oscarov. depresina, az desivo realisticky spracovana sci fi drama ktora vas udrie v uvode ladovou fackou, a cely film vas nuti plakat. a az nakoniec si poplacete od stastia. myslim ze toto dokazal len Sloni Muz.. ()

silent cut

Vize vymírající společnosti je dnes bohužel takřka reálnou. Stejně jako hedonistický řím vraždící svá nemluvňata pro pohodlí svobodného života se dnes výkonostně profilovaná společnost straní lidí toužících více jak po jednom dítěti... V kině se mi potily ruce, slzely oči a když jsem vyšel z kina a rozhlédl se po šedivém sídlišti, měl jsem chuť si dát panáka, ale opustila mne víra, že by pomohl... Tak tohle se Ti Alfonso setsakra povedlo... ()

Gunslinger

Skvelý dej, výborná hudba, perfektné scény (napr. prepadnutie auta) zaraďujú tento film medzi najlepšie, čo som za posledné obdobie videl.. ()

Ompus

Přestože dvacet let v budoucnosti velice současný až minulý děj. Potomci v sobě na pozadí kloubí zásadní témata moderní západní společnosti a ukazují, že svět drží pohromadě pouze budoucnost. Vizuální stránka je dokonalá. A o tom nebudu diskutovat. Konečně jsem se dočkal po dlouhé době filmu, co stál za ty prachy, co činil jeho rozpočet. Pořádně si naliskám, že jsem na něj nešel do kina. ()

Philoun1

Skvěle podaný obraz postkatastrofického světa v nepříliš vzdálené budoucnosti. Trochu mi vadilo, že vedlejší linie: souboj dobra se zlem:D Ti co viděli tak snad chápou, byla trochu nepřehledná. ()

V-Ray

Dokonalý film.. Realistický obraz pomalého zániku lidstva. Exteriéry působí velmi přesvědčivě, přestřelky také. ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

41. MFF Ekofilm 3. - 5. 12. 2015

12.11.2015

41. ročník Mezinárodního festivalu filmů o životním prostředí se poprvé koná v Brně a nabídne i novou ambiciózní dramaturgii. Kromě významných zahraničních a domácích hostů představí i velmi kvalitní… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

30.12.2010

Alfonso Cuarón ve vesmíru

Alfonso Cuarón ve vesmíru

01.03.2010

Potomky lidí udělal většině sci-fi fanoušků (ale nejen jim) radost, takže je rozhodně fajn, že se vrací k žánru. Se svým synem Jonásem napsal scénář sci-fi thrilleru Gravity, o který už projevilo… (viac)