Naposledy sme ich mohli vidieť ako asistujú slávnemu Michaelovi Jordanovi. A sú tu znova. Králik Bugs a Káčer Duffy ako skutoční animáci, ktorí pracujú pre štúdio Warner Bros. a sú veľké hviezdy. Bugs, samozrejme väčšia a slávnejšia. Preto sa Duffy Duck, ktorý už má po krk pozornosti, ktorú všetci venujú len Bugsovi Bunnymu rozhodne povedať Hollywoodu zbohom. Spojí sa s Bobbym Delmontom (B. Fraser) a podnikne s ním cestu okolo sveta. Cieľ ich misie? Nájsť bájny Modrý diamant, ktorý patrí Bobbyho otcovi (T. Dalton) a nestratiť pri tom náskok pred Bugsom, ktorý im je stále tesne v pätách. Kto z nich teda bude prvý? (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

Vítejte ve světě, kde fyzikální zákony ještě nenabyly účinnosti, o zákonech logiky nikdy nikdo neslyšel a děj je pro film naprosto nepodstatný. Já se v něm pobavil s nástupem takřka každého hráče v dresu Warner Brothers a skvěle jsem si užil i všechny mnou zachycené odkazy na filmovou klasiku. Přesto bych asi se čtvrtou hvězdou váhal, ale musel jsem každému ze svých dětí během sledování filmu několikrát přišívat urvanou bránici, takže horší hodnocení by patrně bylo urážkou humoru, který si svou cílovou skupinu neomylně našel. ()

codeas

Možná název vypovída jako pokračovaní Space Jam. Ale není tomu tak. Jde o naprosto jiný příběh, než měli za úkol hráči basketbalu. Hlavními hrdiny je Bugs Bunny Duffy Duck z říše animovaných postaviček. Film spojuje hranou část s animovanou což mě nadchlo nejvíce. Celý postup byl prováděn celý počítači, tak tvůrci neměli takovou práci jako například při tvorbě filmu Falešná hra s králíkem Rogerem., kdy museli vše kresli ručne obrázek po obrázku. Film je však zábavný,pobaví a to je důležite. Je to možná jeden z posledních animovaných filmu v 2d, kdy začiná dominovat třetí rozměr. ()

sharky

Na Bugsovi a Duffym jsem vyrůstal, ale tenhle film je zoufale nevtipný, nudný a tak infantilní, že si na něj osmileté děti budou připadat staré. Kreace steva martina je to nejubožejší, co jsem kdy ve filmu viděl, akorát zaujmou známé tváře, které sedí kolem stolu. Ty dvě hvězdičky jsou za nejlepší bondovskou kreaci Timotyho Daltona. ()

Djkoma

Další spojení herců a animovaných postaviček ala Jordanův Space Jam, který byl však nutno dodat o hodně lepší a zábavnější, ikdyž průměrný. Tento film je stělesněním komerce, kde se napatlá scénář bez jakéhokoliv kvalitního děje a přidají se animáci. Do rolí druhořadých postav se dostanou "hvězdy" filmového nebe a všechno se to nějak natočí. Nemůže potom vzniknout nic víc než velká polomalovaná nuda. ()

tron

„Pán Bunny, nechápem, ako môžeme nakrútiť film BUGS BUNNY bez Bugsa Bunnyho.“ Keď v roku 1988 nakrútil Robert Zemeckis kombináciu hraného filmu s animovaným (KTO OBVINIL KRÁLIKA ROGERA?), bol to trhák. Keď sa o čosi podobné v roku 1996 pokúsil Joe Pytka v SPACE JAM, už to žiadna pecka (ani revolúcia) nebola, ale snímka si dodnes uchováva určité čaro. Nuž a v roku 2003 sa o čosi podobné pokúsil starnúci Joe Dante (PIRAŇA, KVÍLENIE VLKOLAKOV, GREMLINS 1 - 2): Brendan Fraser, Téa Leoniová, smoliarsky káčer Duffy a slávny Bugs Bunny zachraňujú svet pred premenou ľudstva na opice (...) a hoci im to občas šľape (Michael Jordan, Matthew Lillard verzus Scooby-Doo) a nechýba ani humor á la Monty Python (auto prestane padať „lebo došiel benzín“) a hoci Fraser je veľký komediálny talent (nielen kvôli scéne „robil som kaskadéra v MÚMII Brendanovi Fraserovi"), výsledkom je zmätený (naozaj sa budú deti baviť na parodovaní PSYCHA?) maglajz uprostred cesty. ()

• Brendan Fraser (Damian) napodobil zvuky tasmánského čerta Taze natolik dobře, že se tvůrci rozhodli je ve snímku ponechat – Jim Cummings, který Tazemu propůjčoval hlas od roku 1991, si tak zde roli už nezopakoval. (fiLLthe3DD)
  • Ve scéně v restauraci lze u postav Scoobyho a Shaggyho zpozorovat (v porovnání s dalšími postavičkami) odlišnější výtvarný styl a trhanější (méně pohyblivou) animaci, což bylo záměrem tvůrců, kteří tak chtěli poukázat na skutečnost, že studio Hanna-Barbera si v 70. letech muselo vystačit s nízkými rozpočty a jejich animace tak nebyla příliš pohyblivá. (fiLLthe3DD)
  • Anthony de Rosa soutěžil o cenu Annie v kategorii nejlepší animace postav. (Terva)

Zemřel Roger Corman

Zemřel Roger Corman

12.05.2024

Svět filmu přišel o jednu z ikon americké kinematografie, v kalifornské Santa Monice totiž zemřel legendární americký režisér, producent a scenárista Roger Corman. Bylo mu úctyhodných osmadevadesát… (viac)