Hviezdne obsadená dráma uznávaného mexického režiséra. Univerzitný profesor Paul Rivers (Sean Penn) je smrteľne chorý a jeho manželka Mary (Charlotte Gainsbourgová) sa snaží umelým oplodnením počať jeho dieťa. Cristina Pecková (Naomi Wattsová) je dobrou sestrou, manželkou a matkou dvoch malých dcér. Bývalý trestanec Jack Jordan rieši svoje problémy obrátením sa k viere. Osudy všetkých týchto ľudí a ich blízkych zvedie dohromady tragická nehoda... (oficiálny text distribútora)

giovanni3

Vynikající film od začátku do konce.. tento typ filmů (řekněme ,,skládačky,,) mne velice baví a toto zpracování s tolika skvělými herci to jen podtrhlo... Nevím co k tomu dodat více to se prostě musí vidět a klidně i několikrát, aby člověk pochopil dokonalost filmu. 5z5 ()

standsiller

Veľmi zaujímavá mozaika , prepletanie ľudských príbehov, no v skutočnosti ma to bavilo menej, ako BABEL, miestami ma to až nudilo. Asi tam len bolo príliš veľa lásky na mňa. Monológ o duši však bol epický. ()

milancecil

"Prosme Boha ať obdaří svou moudrostí ty, kdo činní rozhodnutí jež ovlivňují naše životy" ano, nabýt moudrosti skrze smíření a odpuštění, takový je náš pozemský úkol a mnohdy k jeho naplnění vede cesta právě přes takovou krutou bolest jakou prožijí aktéři příběhu, vzájemně si ovlivnili své životy a od jednoho tragického momentu již nemělo nic být tak jako dříve, zasáhla mezi ně smrt, podle svých vlastních pravidel, nenávratně, neznali se, ani se nikdy předtím nesetkali, žili si ve svých oddělených životech, ale jedna autonehoda to rázem změnila, ukončila životy dvou malých dcer a manžela mladé matce, ale dala tak naopak náhle velkou šanci na záchranu těžce nemocnému muži, který zoufale čekal na k transplantaci vhodné srdce, ano, tak byly ty dva oddělené životy Paula a Cristiny osudem propojeny a tím mohlo být mezi nimi vše i ukončeno, ale nebylo, chyběla vůle ke smíření, převážila nad ní zahořklost a odhodlání k pomstě muži, který to vše svou nepozorností při odbočování vozem způsobil, vždy bude před námi volba a možnost rozhodnutí, kterým však neovlivníme pouze naše vlastní životy, a tak se nám divákům před očima odehrává útržkovitě vyprávěný příběh, zvláštně, jakoby vznikl rozbitím své původní celistvosti na spoustu nestejně velkých úlomků, symbolicky, jakoby nám vyklouzl z pod kontroly náš vlastní život a tvrdým, neočekávaným nárazem se náhle roztříštil a my ho nyní sledujeme jen v kratičkých dějových úsecích, jen tak nahodile seřazených za sebou, jak jsme ty úlomky brali do rukou a zvedali ze země, až pak získáváme opět tu jeho původní podobu, jak se nám postupně v naší mysli všechny ty jednotlivé úlomky k sobě opět scelují, tak jako vzniklé rány v životech těch tří. ()

dafidsch

Bolesť, hnev, nenávisť a všetko čo môže spraviť človek ak stratí všetko. Ťažký a smutný film. Zápletka a prepletenosť príbehov bola super. Psychológia za každou postavou bola veľmi silná. Spracovanie a skoky v prestrihoch mi nie vždy sedeli. Od Seana som čakal viac a Benicio neklamal (78 %). ()

solskjaer

Ach jo, proč jen není takovýchto filmů více. Jak já jsem se bavil.... Bezchybná režie, scénář, kamera, střih téměř vše je na 6 hvězdiček. Ale to úplně nejlepší z celého filmu je Benicio Del Toro a Naomi Watts. Del Torovi tleskám a smekám před jeho hereckým nadáním. Již v Trafficu byl nebezpečně dobrý , ale ve filmu 21 gramů exceluje!!! Film tě vtáhne do děje ani si to neuvědomíš a už ho hltáš. Jedním slovem geniální! ()

sedm.1

Fantastický (ostatně jako vždy) Benicio Del Toro,výborný(ostatně jako vždy) Sean Penn,v poměrně dost náročném snímku jak na sledování,tak na pochopení.Oovšem,kdo film sleduje pořádně,nemůže se v ději ztratit a na konci mu z toho vyjde ojedinělí filmový zážitek.Pokud bych měl mluvit já osobně o filmu,jako o umění,21 GRAMŮ by ho mohlo bezpochyby reprezentovat.DOPORUČUJI!!! ()

3 AM Code

Herci hrajou jako o zivot, ale scenar a rezije to tentokrat zazdily. Dej je tak trochu prvoplanovy a casova linie rozsekana na hadry - mnohem vic nez u Amores Perros a tentokrat naprosto zbytecne. Chvilema sem mel chut se smat, coz je filmu ktery ma byt dramatem spatne znameni. Pokud mate chut na temny film o lidech, co si vlastni slabosti nici zivot, doporucuju mnohem presvedsivejsi Rekviem za sen. ()

prasacimor

Očividná Alejandrova snaha poriadne zabodovať aj na sever od Rio Grande sa vskutku podarila. No pre mňa je to vlastne len Amores perros po americky a pre Američanov + nadpozemsky úchvatná Naomi Watts. ()

ondrech

Kamera: Rodrigo Prieto.... tohle se musi videt vickrat. Herecke vykony jsou skvele, jedinou vytku bych mel k Naomi, ktera to trochu prehnala, ale i tak je to skvela podivana, jejiz dejova i obrazova slozka se skvele doplnuji. Iňárritu je velmi dobrý režisér. ()

Arius

Inarritu je velmi šikovný režisér, vie dokonale oblafnúť diváka tak aby si myslel že natočil absolútne úchvátný dojímavý film. Mne to však rozhodne nesedelo, osudy ľudí boli až príliš potemnelé a hoci i možno skutočne postupné prelínanie ich životov bol absolútny nezmysel, množstvo plaču neúspechov a síce i možných životných situácii no podaných tak tragicky, postupom priebehu filmu som už síce príbehu začal veriť no no dosiahnutie absolútneho vrcholu to chcelo niečo viac, situácia v ktorých sa nachádzali hlavní predstavitelia svojích rolí potrebovali viac záchvatov, viac skutočne životných udalostí, no museli byť podané nie filmovo ale nesmierne uveritelne. Aby do toho Innarritu vdýchol velkoleposť často využíval kameru na detailné zábery, každú jednu scénu podfarbil jemnučkou hudbou ktorá sa vás doslova snažila oblbnúť a svoju snahu navyše okorenil i poskladaním príbehu, rozdelením scén, snaha o vytvorenie filmového umeleckého zmätku aby ukazal ľuďom ako krásne vie nafilmovať životy ľudí. Takto som ja pociťoval 120 min. filmu, ak by som hodnotil len túto časť 21 gramov by dostalo len tri hviezdy, ovšem záverečných päť minút malo tak úchvatnú hudbu, taký tragický a zároveň aj emotívny záver, a potom ta reč Seana Penna nakonci, naozaj jedna veľká filmová nádhera. Pôvodne som plánoval zvýšiť moje hodnotenie až o dve hviezdy no jedna postačí. ()

Rousse

Na začátku jsem si připadala, jakoby se mi rozbil hrníček a já se za žádnou cenu nějak nemohla dopátrat toho, které střepy mám slepit jako první, ale později mi to začlo docházet a já se nestačila divit. Je pravdou, že ta hra s časovými rovinami je poměrně divoká (poměrně hodně:-), ale určitě není na škodu - film vás tak chytne od začátku až do poslední minuty a nutí vás také přemýšlet. No v každém případě je vidět, že Amores perros byl opravdu jen odrazovým můstkem a Ińárritu se vypracoval zase o něco výš. Kvalitou filmu je samozřejmě i herecké obsazení a jejich strhující výkony. Těchto hutných a těžkých 21 gramů má prostě kouzelnou myšlneku a je hlavně o tom, jak je všechno v životě relativní, nefér a ne vždy nám vše vychází podle našich plánů. ()

ranp

Skvělá mozaika osudů. Za tohle mohl klidně získat Sean Penn Oscara taky. A to už by dneska měl 3 sošky a vyrovnal by se Jackovi. Nechtěl bych být špatným prorokem, ale věřím, že Sean se svého třetího Oscara taky dočká. ()

mohamedsfinger

Po Amores perros Iňárritu potvrdil a upevnil své postavení mezi režiserskou elitou. Už tak velmi zajímavý příběh se díky promíchání celého děje stává něčím, co vás nutí přemýšlet. Nejdříve se člověk sice moc neorientuje, ale po více či méně (deseti)minutách vše začíná zapadat. Ruční kameru mám asi opravdu rád a budu ji vyhledávávat:-). A herecké výkony netřeba komentovat, zvláště pak Del Toro se musí opravdu zažít na vlastní kůži. ()

webhead

Námět určitě zajímavý, herecké obsazní a výkonmy bezpochyby vinikající. Závěr, famózní. Proč tedy 4? Způsob, jakým byl film natočen byl také zajímavý, dle mého však až moc zbrklý. Nejsem fanouškem filmů, kde se dopředu divák dozví konec a pak tomu slepě čelí. U 21gramů to tak sice nebylo, ale střihy mi na začátku přišly zbytečně zmatené, stačilo by je tak o polovinu omezit a film by neměl chybu. U některých pasáží jsem se nudil a dlouho váhal nad hodnocením. Závěr ale filmu dodal myšlenku. "Když člověk zemře ztratí přesně 21 gramů..." ()

OughJay

Co k tomu říct... Chvílema jsem nevěděl kde jsem, hlavně ze začátku. Ten střih je zajímavej a asi i opodstatněnej, i když se to nejdřív může zdát jako zbytečnost a malichernost. Scéna po scéně pomalu zapadaj jak ozubený kolečka a to ještě umocnilo sílu toho příběhu a vynikajicího výkonu (a tady když řikám vynikajícího tak to vynásobte ještě nejmíň třema) Benicia del Tora. Definitivně se pro mě stal hercem s velkym H a přidávám ho do oblíbenejch... Díky tomu jak to zahrál jsem se dokázal vžít do toho, jak moc někoho může ničit pocit viny. ()

core.2

Film - ve kterém se děj rozdělil na malé kousky a ty pak zamíchat tak, aby to dávalo smysl, bylo to velice zvláštní, zapůsobilo to na diváka a hlavně ho to donutilo přemýšlet, tak to chce vážně talent. originalitu dávám 5*. kdyby děj byl poskládaný chronologicky(za sebou)....stálo by to za nic !! věřím, že né každý se v tomhle filmu zorientoval..... ()

Germanotta

Nemám rada keď prvú hodinku celého filmu netuším o čo ide iba kvôli tomu že pán režisér mal potrebu rozhádzať scény podľa takého algoritmu, ktorý je aj na matematiku príliš komplikovaný. Druhá polovička filmu mi prišla až príliš predramatizovaná a urevaná a z celého toho ma vlastne bolela hlava a pointa filmu mi vlastne niekde ušla, teda vlastne pointa sa našla krátko pred titulkami... Očakávala som že minimálne podľa hodnotenia ostanem so spadnutou sánkou ale neostala som vlastne toto je filmík fakt len pre tých ktorý sa uspokoja predramatizovanými scénkami... ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Necelé dva měsíce nás dělí od vydání jedné z nejočekávanějších her letošního roku The Last of Us Part II. Pár dní nazpátek přitom bylo oznámeno, že se kabelovka HBO, scenárista Craig Mazin (Černobyl)… (viac)

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (viac)