Hviezdne obsadená dráma uznávaného mexického režiséra. Univerzitný profesor Paul Rivers (Sean Penn) je smrteľne chorý a jeho manželka Mary (Charlotte Gainsbourgová) sa snaží umelým oplodnením počať jeho dieťa. Cristina Pecková (Naomi Wattsová) je dobrou sestrou, manželkou a matkou dvoch malých dcér. Bývalý trestanec Jack Jordan rieši svoje problémy obrátením sa k viere. Osudy všetkých týchto ľudí a ich blízkych zvedie dohromady tragická nehoda... (oficiálny text distribútora)

pravo

KRADNÚŤ NESTOJÍ ZA TO. CHODIŤ DO KOSTOLA, ČÍTAŤ BIBLIU A VERIŤ V JEŽIŠA- TO JE TVOJA ŠANCA. Filmový príbeh o rodine, láske, viere, nádeji, beznádeji, šťastí, nešťastí, zdraví, chorobe, živote, smrti, pomste a odpustení. Prvá polhodina filmu pôsobí ako upútavka na samotný film a režisérov zámer, aby film vyzeral viac umelecky sa míňa účinkom. Množstvo prestrihov z rôznych etáp deja ma skôr odpudzovalo ako vyvolávalo môj záujem. Citové vydieranie, vyvolávanie súcitu a ľudského pochopenia zložitosťou a ťažkou situáciou hrdinov príbehu balansuje na okraji medzi znesiteľnosťou a opovrhnutím. Film je zaujímavejší pri opakovanom sledovaní, keď prestrihy tak nerušia a viac si človek vychutná herecký koncert a príbeh. Napriek snahe filmu útočiť na city diváka čo najviac, na mňa film nezapôsobil dojmom, že som videl niečo úchvatné, dokonalé, teda majstrovské dielo, ale iba herecký koncert hlavných hrdinov. Vysoké hodnotenie ovplyvnila skutočnosť, že herecké výkony hlavných predstaviteľov boli naozaj vynikajúce. NEMUSÍŠ SA BÁŤ, MÁM DOBRÉ SRDCE. ()

asentra

Co je vlastě jednadvacet gramů? Tenhle film, složený z kousků dává dohromady celek. Když vám dojde jak to do sebe všechno zapadá, vyrazí vám to dech. Stejně jako Amores perros naprosto brilantní film o vztazích a tentokrát i o životě a smrti, dokazují, že Alejandro Gonzáles Ińárritu skutečně umí, a to fantasticky, točit filmy, při kterých vás mrazí. ()

foundation

tak jednoznacne najlepsi film Inaritu..Amores Perros ale zaostava len o trochu..tento film vyzdvihli hlavne skvele herecke vykony Penna,Watts a hlavne Del Tora ()

bend-ik

Citim sa divne.. Film, vykresleny stylom pozliepaneho deja (s vysokym hodnotenim a aj odporucanim ludi co sa vyznaju do mojho speci vkusu), by ma normalne zaujal, avsak v tomto pripade bolo tej snahy o nehollywoodsku dramu, ktora by chytala za "srdce", trosku moc. A ked k nej priratam aj dvojhodinovu minutaz, bolo toho viac nez dost!! ()

maaan

Mám v oblibě rozkouskovaná dramata, jejichž kousky do sebe postupně zapadají (jako například Babel), ale tady v tomto případě jsem byl zklamán. Dvaceti-a-jednomu gramu jsem neuvěřil. 70%, tedy 3***. ()

Kaučuk03

Z trojice filmů amores perros, babel a právě 21gramů, se mi tento film líbil asi nejméně, což je ale velmi priorativní názor. Skvělý snímek s naprostou smrští emocionálně velmi silných scén. Výborný výkon Benicia, ale nejen jeho. Ale oproti již dvou jmenovaným snímkům, jsem trochu postrádal akční spád, což ale asi neměl být účel, takže nejspíš můj problém... ()

Biopler

Úžasný film, nad ktorým budete dlho rozmýšľať. Divák sa musí sústrediť na takmer každú scénu, ktorá je ako črep porcelánu a niekam zapadá. Tento skvost som videl hneď po Memente, takže som musel opäť dávať pozor na každú scénu. Nezabudnuteľná Naomi Watts v hlavnej úlohe. Milujem scénu keď v noci zavolá Pennovi aby ak môže, došiel k nej. No a potom keď sa jej prizná k tomu, že má srdce jej manžela, tak v nej skypí hnev aký som už dlho nikde nevidel, horšie sa nezlostí ani moja matka. "Don´t touch me. Get out of my house." - parádička. ()

desolator6

Ťažký, preťažký film. Prvú polhodinu som mal mozog napnutý ako nikdy, len aby som pochopil o čo presne ide. Ale film sa hral so mnou ako s bábikou. Sám určoval kedy čo budem vedieť a kedy si dám dokopy všetky súvislosti. Preto len štyri hviezdičky, lebo bol na mňa až moc náročný. ()

gp_one

Když už se mi něco dostane podkůži tak, že řvu jako malé děcko a prožívám s každou z postav její trápení, jako bych to byl já sám, pak není jiné volby než zasloužených, hodně silných 5* a to i bez nadržování kvůli faktu, že Iñárritu je zřejmě mým nejoblíbenějším režisérem. Jakou váhu má jednadvacet gramů? ()

Manhattan

Celí film jsem hledal určité zaujetí proti tomuto konceptu,a hle nic jsem vlastně nenašel absolutně dokonalí snímek který pojednává jak o stylu života tak o lásce a nenávisti a o spletitostech žití vůbec.Propletení příběhů je tak dokonalé že z toho dochází pomalu dech a nastavuje laťku hodně vysoko. ()

charmin

Vynimocny film, vskutku. Herci boli vybrani absolutne namieru, Sean Penn a Naomi Watts su jednoducho nezamenitelny. O Beniciovi Del Torovi som tak skutocne pocula iba z tohoto filmu a bol tiez velmi velmi presvedcivy, a zjavne je aj talentovany :) Moje plus pre film bola kamera a absolutne nenasilny soundtrack. A teraz co sa tyka deja. Bolo to zvlastne, pozerat sa do minulosti pritomnosti buducnosti z roznych troch pohladov, avsak nie je velmi zaujimave(kedze to uz dneska vidime takmer v kazdom stvrtom filme). NO reziser to pojal velmi prirodzene, navodil velmi prirodzeny spad a vcelku napinavu zapletku. A este k tej emocionalnej stranke...Ano, je to film o odpusteni, o laske, o smrti, o zivote...Je to film o cloveku, pretoze toto sa raz stane vsetkym z nas. ()

mi-ib

Jeden z nejzamotanějších filmů, které jsem kdy viděl. Je to hlavně proto, že děj jde utržkovitě na přeskáčku. Díval jsem se na to s mámou a měli jsme prvních 40 minut co dělat, než jsme tak nějak pochytili o co jde. Avšak film nás nechal v napětí až do konce a při posledním monologu by bylo v našem obýváku slyšet špendlík upadnout. Proč nedávám 5*? Film byl velmi náročný na soustředění. To mě celkem vyčerpalo a tudíž si zatím nedokážu představit, že bych si ho měl někdy pustit znovu. Zvlášť když už pak člověk ví o co jde. Je to velmi zajímavý film, ale pro mě jen na jedno zhlédnutí. Aspoň zatím. ()

Zoidlord

Bohužel jsem od tohoto filmu nedostal, co jsem očekával. Řečeno slovy klasika "Ti herci se tam tak snaží" - a hrají opravdu skvěle - a přesto se někde ve střižne síla příběhu vytratila. Film trvá 2 hodiny. Celou první hodinu jsem trpěl a silou vůle jsem se snažil nevypnout ho. Celou polovinu filmu člověk neví prakticky nic. Lidi a situace se mu pletou - tak jemně je příběh filmu rozsekán. Musím uznat, že od druhé poloviny už všechno začíná fungovat, ale není to zase nijak strhující. Dal bych mu tak 65%. Prosím fanoušky tohoto filmu, aby se na mě nezlobili - věřím, že na mnoho lidí může zapůsobit daleko lépe než na mě. ()

Pesosek

Vzít film, jeho děj rozdělit na malé kousky a ty pak zamíchat tak, aby to dávalo smysl, bylo to zajímavé, zapůsobila to na diváka a hlavně ho to donutilo přemýšlet, tak to chce vážně talent. Opravdu filmová lahůdka, která se zpočátku tváří nemastně neslaně, ale nakonec to stojí za to. Jeden z mála filmů, který člověk ocení až s odstupem času. I když snímek není dokonalý, za originalitu dávám 5*. Jo ještě by mě zajímalo, jak by vypadal film, kdyby děj byl poskládaný chronologicky....asi nic moc. ()

Alexandre

Nádherný, přenádherný film, který pojednává o tragické události, která se může přihodit každému z nás. Sledovat 21 gramů je jako skládat puzzle. Záčínáme několika rozdělenými částmi a když každá přibývá, tak máme vždy blíž k celku... Jak řekl Alejandro, každý divák tohoto filmu je jeho součástí. Když jsem viděl, s jakou obrovskou radostí, trpělivostí a laskavostí to pan režisér točil, s jakým obrovským nadšením, tak mě to jen usvědčilo v tom, že neudělit tomuto krásnému a nevšednímu zážitku plný počet, by byla velká chyba. ()

Stíba

Z počátku se mi zdálo trochu nelogické a zbytečné takto pozpřehazovat jednotlivé střípky příběhu ale ono se to nakonec ukázalo jako velice vhodné a nenáročné na pochopení. Co na filmu oceňuji je fakt, že se z mého úhlu pohledu nesnaží rozcupovat diváka napřímo spoustou klišé a srdcerivných scén tak jak je to u spousty filmů zejména poslední dekády zvykem. I tak to u mě celkově není na plné hodnocení, něco mi tu zkrátka asi chybělo ale to už tak někdy bývá. ()

bif

Neskutečně emocionálně silný film. Dokonale zrežírovaný, natočený a zahraný, jenže já tyhle ultradepresivní snímky nežeru natolik abych dal plný počet, na můj vkus je tenhle film až moc neuvěřitelný. ()

Wopat

Z počátku jsem byl trochu naštvaný z až přílišné komplikovanosti mozaiky. Jakmile jsem ale pochopil a začal se orientovat, dokázal jsem si film plně vychutnat a ponořit se do nesmírně emotivního zážitku. Tolik smutku najednou jsem už dlouho nezažil. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Necelé dva měsíce nás dělí od vydání jedné z nejočekávanějších her letošního roku The Last of Us Part II. Pár dní nazpátek přitom bylo oznámeno, že se kabelovka HBO, scenárista Craig Mazin (Černobyl)… (viac)

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Nedávno jste u nás četli o nové hrané verzi Kiplingovy Knihy džunglí, kterou pro Disneye natočí ironmanovský Jon Favreau. Podle názvu se může zdát, že studio uvažuje i o jiném režisérovi. Pravda je… (viac)

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (viac)