Počas pracovnej zmeny vozidlo mestských služieb zavezie smetiara Luďka po odpadky až do Chánova. Netuší, že na sídlisku neprispôsobivých obyvateľov stretne svojho syna Tondu. Čo tam robí? Vo vyhrotenej  konfliktnej situácii Luděk zachráni Tondu a Luďka zase zachráni Róm Franta. Kamarát Franta to myslí dobre, ale lož, ktorú vymyslel, aby ho vytrhol z rúk rozhnevaných Rómov, Luďkovi poriadne skomplikuje život. (TV JOJ)

nonick1

Kdo tuhle "hláškami" maskovanou agitku ještě neprokoukl, toho je mi celkem líto... Do tohohle veřejnoprávního mosteckýho guláše už se namíchalo snad všechno, co jen trochu zavání předsudky a co by se ti zatrolení Češi měli naučit tolerovat: transky... socky... cikáni... buzny... skini... atd., atd. V některých případech to ze seriálu trčí tak, že by se snad slušelo jej označit příslušným logem - něco na způsob "Obsahuje product placement". V jedné Kusturicově skvělé komedii bílej kocour jebe černou kočku - tady je to naopak. Zdá se, že místo Hnědé tísně nakonec (nejen Mostu) zbyde jen tíseň samotná... Pharo vesto. ()

ClapTrap

V Budějovicích už jsou trochu dál, to je pravda. No díl začal zcela famózně, snědá tíseň mě smíchy málem zabila. Franta je opravdu borec. Nabraný směr, kterým se seriál ubírá je již více než zřejmý, ale už to nepůsobí jen jako holá sranda, a zároveň začíná to mít vážnější podtext. Plná palba je pro tenhle díl jasná. "Já jsem domestikovanej, a tydle tadyty moji bratranci ještě ne." a málem jsem lehl pod stůl. ()

castor

Úvod na popelářském voze nebo v areálu gymnázia jsou naprosto skvostné. Luděk neměl na výběr a k městským technickým službám prostě musel. A hned se dostává do problémů, když se ocitne na romském sídlišti Chanov, který představuje spoustu neobyvatelných průsvitných skeletů a hlavně potíže. Potká se totiž s vylepaným synkem, zachrání ho až pořádná lež, která bude mít ještě následky. Snědá tíseň se stává facebookovým fenoménem. Komunita chce další nápady. Frantovy hlášky nebo Edova bizarní romance jsou výtečně uchopené, stejně jako autentická atmosféra daného města, civilnost, do toho výborně napsané a zahrané postavy, romská neherecká komunita. Mezilidské vztahy nebo rasová otázka se tady omílají pod rouškou strachu z vlastní nedokonalosti. A báječně se na to dívá. ()

Garch

Skvěle vybraná Erika Stárková. Když se navíc dočteš, že je v roli spojená s hlasem Jana Cíny (měla by si ho nechat:), Tak tedy, klobouček, pánové! A hudební podkres, trefený přesným šlágrem minulých desetiletí pro ten pravý moment, to už, společně s počtem absolutních hlášek ("nebuď blbej, s tím se blbě žije") připomíná památné Dědictví aneb Kurvahošigutntág. ...No a "koordinátor Snědé tísně", to už je hotovo :-). PS Franta je takový rómský Ježíš. Nebo bude. ;-) PPS: MOST! bude malinko agitka porozumění, což je vlastně hodně dobře. PPPS: fajn jsou i drobnosti, jako - na střeše cimrmanovské "Svou pravdu nebudeme skrývat!" (nápis Havel) :-) ()

Schuebelbach

Scéna ze 4. dílu Dáša: "...řek jsi sama...řek si sama???" Luďan: "... … ...Ne!" …nic...nic...nic... Dudová: "Řek to." Je jednou z nejlepších a nejlépe vypointovaných scén, které jsem v poslední době viděl!!! A nejenom, že je skvěle napsaná, ale ta scéna je i strašně dobře zahraná. Že je dobrej Hofmann, to mě nepřekvapuje. Ale to, jak skvěle hrajou Godla a Dudová, to je skoro výsměch celé DAMU a JAMU dohromady. Godlu absolutně žeru! Mám sand teď momentálně dokonce pocit, že od revoluce neudělal pro romskou otázkou nikdo více, než Zdeněk Godla! // A Cína je jako dabér fakt excelentní! // Trochu se bojím jedné věci: Zdeněk Godla je v roli Franty TAAAAK skvělý a tak ohromující, že pokud budou tvůrci chtít docílit úplně toho maximálního efektu a nás diváky naprosto a totálně odrovnat, tak ta jeho postava bude na konci muset tragicky zemřít. ()

• Při rozhovoru Dáši (Erika Stárková) se svým nápadníkem na závodech je chyba střihu, když se prostřídá záběr, kde oba stojí čelem k sobě, se záběrem, kde je nápadník k Dáše bokem. (velkyvezir)
  • Písnička, která hraje v 7. minutě, je „Raindrops Keep Fallin' On My Head“ od B.J. Thomas. Ve 29. minutě hraje „Bad Romance“ od Lady Gaga. Na konci epizody pak hraje „Obsession“ od Army Of Lovers. (Duoscop)