Mama s ockom

• Slovensko Mamka a ocko (festivalový názov) (viac)

Davové šialenstvo neznámeho pôvodu spôsobí, že rodičia z pokojného predmestia obrátia svoju zlobu proti vlastným deťom. Carly Ryanová (Anne Winters) a jej brat Josh (Zackary Arthur) musia bojovať o holý život a brániť sa surovým útokom zo strany tých, čo ich priviedli na svet. Nevedno, čo ich k tomu núti, ale otec Brent (Nicolas Cage) a mama Kendall (Selma Blairová) sa dnes rozhodli svoje deti zabiť. (TV JOJ)

vnimatkrasu

Crank byla náhoda. Mom and Dad totiž působí, jako kdyby si Brian Taylor chtěl zoufale natočit áčkovej zombie horor, ale nesehnal prachy na masky a místo kamery měl kalkulačku. Bizarnost beru. Ve většině případů jí tu ale chybí komediální timing. Film proto funguje jen ve scénách, kdy chytá rapl Nicolase Cage. Protože má trénink. ()

JohnCZ

Obsahuje spoilery! Bezpochyby každej rodič chce čas od času toho svýho rozmazlenýho prolhanýho fakana ubodat xmrti. Vzít paličku a pořádně mu polochtat ten jeho nevděčný náladový ciferník. Naštěstí si to příroda dobře zařídila a existuje tu něco jako rodičovský pud, který zabraňuje, aby byly ulice zalité krví našich potomků. Mom and Dad v sebeparodické rovině zkoumá, co by se stalo, kdyby někdo tenhle pud vypnul. Film obsahuje pár momentů, kde jsem regulérně vyprsknul smíchy a může za to především Nicolas Cage a jeho neherecké šílenství, jenže ono to na dobrou zábavu moc nestačí. Dlouho se to rozbíhá, poté následuje krátká honička, pak neskutečně dlouhá část ve sklepě, kde na sebe postavy výhružně křičí přes zavřené dveře a do toho občas dojde na nějakou vtipnou hlášku. Poté následuje další krátká honička a úderný závěr. Nic víc, nedrží to moc pohromadě a je to často utahaný jak šňůra od hajzlu. Celé je to navíc natočené podivnou klipovitou formou studenta FAMU, která působí i díky amatérské kameře a střihu dost lacině. Cením si dobrého nápadu, ale jako celek je to dost odfláknuté. ()

heyda odpad!

Musel jsem to po 20 minutách vypnout. To se mi stalo opravdu jen u obzvlášť strašných filmů. Jako námět dobrý - rodičům hrábne a začnou likvidovat svoje děti. Ale to zpracování bylo katastrofální. Hudba protivná, absolutně mimo děj, herecké nevýkony, kamera a střih naprosto mimo. Nechápu. Jako kdyby šlo o studentskou prvotinu studenta 1. ročníku, tak přimhouřím oko, ale toto fakt ne. Škoda Nicolase, nechápu, proč leze do takových trapných projektů. Už by to chtělo něco pořádnýho Nicky! ()

Marceloo

Pre Ryanovcov to mal byť len ďalší obyčajný deň v ich rodinnom živote. Rodičia sa vydajú do práce a deti do školy. Všetko sa ale mení vo chvíli, keď sa rodičia detí v celom meste začnú meniť na rozzúrené monštrá a začnú ničiť všetko, čo im stojí v ceste. Rodinná pohoda sa v tej chvíli mení na boj detí o život proti očividne nie až tak milujúcim rodičom. - Na to, že som na to čakal dva a pol roka, ma to teda riadne sklamalo. Chémia medzi postavami je úplne nulová, vtipné scény sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky a rovnako to je aj s krvavými scénami, ktorých tu je len pár. Najviac to tvorcovia prehnali s dubstepovo namixovanou hudbou, ktorá zo Sinisteru urobila jeden z top hororov poslednej dekády, ale tu pôsobí úplne žalostne. Mal som celý čas pocit, že sa tam nič nedeje a postavy len pobehujú z miesta na miesto, že to celé trvá strašne dlho (čudoval som sa, prečo to má na IMDb uvedenú stopáž cez dve hodiny, ale teraz už mi to také zvláštne nepripadá) a že celý dej úplne postráda akýkolvek moment prekvapenia. Horšie ako tri hviezdičky tomu ale zase dávať nechcem, pretože oproti nízkorozpočtovým nezmyslom to má zase aspoň nejakú úroveň. + herec z Grindhouse: Werewolf Women of the S.S. a Pay the Ghost + herec z Savaged a Fire City: End of Days + herečka z The Killing of a Sacred Deer + herečka z At the Devil's Door + herec z Cabin Fever + herečka z Saw V a Saw VI ()

Bloody13

"Je to Sawzall - to znamená, že prořízne všechno." Tvůrce Cranku nebo druhého Ghost Ridera vzal nejspíš z trucu malýho meloucha v podobě týhle brutálně černý, místy až hororový komedie, která... která vlastně nedopadla vůbec špatně. Malej budget jde sice znát a těch několik málo vražd jde mimo kameru, ale má to fajn vizuál, rychlej spád, šílenýho Cage (jemuž po dlouhý době sedla nějaká role), pár skvělejch hlášek ("Je to velký sklep, měli bychom je slyšet kašlat. - A zvracet, chichichi!") a v závěru mega vtipnej twist, kterej tu hru na kočku s myší zase trochu otočí. No a protože je to takhle zábavná honička za zabitím vlastních děcek, člověk odpustí i tu absenci pořádnýho konce a jakýhokoliv vysvětlení ohledně zdejšího šílenství. Za mě teda silná troječka. ()

• Nicolas Cage v době uvedení filmu řekl, že to je jeho nejoblíbenější film za posledních deset let, který natočil. (BMW12)
  • Natáčalo sa v meste Louisville, Kentucky. (Scraffy)
  • Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2017 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)