Blok 99

• Česko Blok 99 (viac)

Keď bývalý boxer Bradley Thomas (Vince Vaughn) príde o zamestnanie a začne sa mu rozpadať manželstvo, rozhodne sa pre riskantné riešenie - bude predávať drogy. Prijme prácu drogového kuriéra v nádeji, že šťastie sa obráti na jeho stranu a bude môcť konečne zabezpečiť svoju ženu Lauren (Jennifer Carpenterová). Situácia sa postupne zlepšuje, ale práve vo chvíli, keď sa mu začína finančne dariť, ocitne sa uprostred prestrelky a skončí za mrežami. Väzenie je však neľútostným bojiskom odsúdených o vlastné prežitie. Bradley zahnaný do kúta musí urobiť množstvo desivých a zúfalých rozhodnutí, aby sám prežil a zároveň ochránil svojich blízkych. Jeho jedinou šancou je prebiť sa väzením ako neľútostným bojiskom a zvládnuť aj ten najnebezpečnejší blok zo všetkých - Blok 99. (TV JOJ)

Pollock

Přímočaré, nekompromisní, uzemňovací ovšem poprvé překvapivě díky Vaughnovi uvěřitelný surový emocionálně mrazivý krvavý nářez až do samého závěru. Po shlédnutí si zde tak nějak nedokáži představit jiného herce, který by tak skvěle klidně ztvárnil tuto roli. ()

666Carnage

Že je Vince Vaughn spíše komediální herec? Že se Vince Vaughn pokoušel hrát jiný role a moc se mu to nevěřilo? Tak tady je Vince Vaughn krutopřísnej frajer. Celý film mu věřím toho jižana a to jak je chladnej. Posledních 20 minut filmu je teda hodně vostrejch. Pokud někdo nevíte po čem šáhnout a máte rádi hutnou atmosféru a vězeňské téma, tak směle do toho. Tohle mělo fakt sílu. S. Craig Zahler už v předešlém snímku měl dlouhou stopáž a hutnou atmosféru. Jeho práce se mi začíná líbit :) 90% ()

Michelle75

Kdybych předtím neviděla SHOT CALLER, tak tomuhle filmu dám jednoznačně 100%. Když to beru stejně jako SC jako film z vězenského prostředí, tak tento byl pro mě o píď nudnější. Nudnější ve smyslu občasného a zbytečného babrání se snad až o ničem, stejně jako pasáže s manželkou, na kterou se už ale vážně nedá dívat. Mělo to však sílu, velkou dramatičnost a surovost. Vince Vaughn udělal od dob Jurského Parku obří kus dopředu. Jeho výkon byl opravdový a věcný. Konec bych si pustila několikrát a už vím, že občas svědomí nesvědomí beru nohy na ramena a.... ()

Devadesát Dva

Je to už delší dobu, co jsem viděl slušnej vězeňskej snímek, definitivně si nevybavuju nic, co by mi uvízlo v hlavě za poslední roky... v tomhle případě totiž nešlo ani tak o drama, jako spíš o thriller, není to ani tak o tom, že by to ukazovalo, jak vězení chodí jako systém, kde vás ohnou ve sprchách a kde vás budou dozorci týrat (kupodivu i naopak, se mi zdálo, že zde mnohy byli jen lidi a taky se tak i k ostatním chovali), nebo, jak se z něho dostat... kdepak, zase naopak, hlavní hrdina je nucen se propadávat na jeho nejspodnější dno. 'Brawl in Cell Block 99' kráčí co do násilí a brutality věrně ve šlépějích Zahlerova posledního filmu a příběh je absolutně nekompromisní. Nechápu, proč nemá Vince Vaughn ambice pouštět se do podobných projektů, protože je tu absolutně špičkový a ani k tomu nepotřebuje hodně. ()

Corpsegrinder

Syrový násilí v Bone Tomahawk šlo ruku v ruce s tim že jde o western a zřejmě to byla drsná doba. Tady to ale dostává uplně novou úroveň neboť vraždění a mlácení lidí je převedeno do současný podoby a míra realismu je zde řekl bych dost vysoká. Viděl jsem ve stovkách filmů umřít tisíce lidí ale málokde jsem z toho měl nepříjemnej pocit jako tady. Film jede drtivou většinu času ve studeně modrým filtru což mu dává hodně depresivní nádech. Vince Vaughn jako drsná pouliční verze Waltera Whitea je téměř k nepoznání. Jeho cesta vězením mi hodně připomínala Refnovu klasiku Bronson.Zahler rád točí akci prakticky bez střihu což tomu dodává právě ten pocit realismu, kdy kamera neuhne žádný ráně. Zápor vidim snad jen ve slabších gore efektech kdy některý kusy lebky vypadaj hodně plastově. Děj má skoro knižní strukturu a pomalu graduje do závěru kterej od první minuty tušíte neni zrovna veselej. Jeden z nejdusnějších vězeňskejch filmů na trhu. ()

Hanys_

Trošku přivřu oči a napálím i tu pátou, protože Brajgl na 99ce patří mezi top vězeňské snímky nejen poslední dekády, a navíc thriller s takovýmhle tahem na branku tady nebyl minimálně od prvního Taken. Craig Zahler po Bone Tomahawk a letos vydané čtivé knize "Špinavé kšefty na Northon Street" začíná patřit mezi to nejzajímavější, co momentálně Hollywood nabízí. Vaughn luxusní, a to jsem na něj byl po True Detective už připravený. ()

SpaceOdyseus

Paradni zalezitost. Po pribehove strance jde o jednoduchou zalezitost, ktera nikam nespecha. A presne tak to mame u chlapskych filmu radi: zdanlive pomale, chladne a brutalne atmosfericke. ()

tom.nosek

Zápletkou podobné filmu Shot Caller ze stejného roku. Přesto je film o dost jiný. A přestože Shot Caller je asi poctivěji zpracovaný, ani Brawl In Cell Block 99 se nemá za co stydět, navíc jeho děj je (i přes pár zvláštních chování některých postav) dost propracovaný a zajímavý. Určitě zajímavější než právě Shot Caller. Vince Vaughn se navíc opravdu předvedl, role tvrďáka mu naprosto sedla. Jinak musím ocitovat uživatele J*A*S*M, který to jasně vystihl: "Hlavní postava vypadá jako 'trumpovský redneck', fór je v tom, že když od něj v úvodu čekáte chování, které by předsudečně odpovídalo jeho vizáži, nedočkáte se, poněvadž vás překvapí tím, že je v něm víc, mnohem víc. Druhý fór je v tom, že se i přesto jím činěného násilí nakonec dočkáte." ()

aquiver

Toto vězeňské drama je sice od nástupu do výkonu trestu intenzivní podívanou, avšak ve výsledku působí jen jako nebohé béčko. Při hlubším zamyšlení film nemá s realitou mnoho společného a nic, kromě slušně natočeného násilí a dramatizování béčkové zápletky, již vypovědět nedokáže. 65 % ()

HArna

Na pana Zahlera si musím dát pozor, protože už jeho předešlý počin mě bavil. Tohle je o kus lepší. Brutální, surový nářez bez kompromisu - tak se mi to líbí! Žádná kaše navíc, přitom má film přes 2 hodiny, ale rychle to utíká. Skvělý Vaughn, který v drama filmech chytil druhý dech a jeho herecká kariéra začala poprvé dávat smysl. Ještě něco? Škoda, že se to nedostalo kin. A taky nás čeká tento rok od Zahlera třetí film se stejným hereckým obsazením + Mel Gibson!! Jinak tohle 90%, který je v mé top 5 roku. ()

Gogo333

Zahler s další brutální lahůdkou, z westernu jsme přešli do vězení, a tak je tu více prostoru pro násilý mezi vězni, ale i dozorci. Vince Vaughn si konečně uvědomil, že komedie nejsou jeho šálek kávy a dal se na pořádnou filmařinu. Jak už v True Detective dokázal, vážnější a drsnější role mu jdou. Film má výbornou atmosféru a i když se tváří, že nemůže překvapit, tak překvapí. Za mě velká spokojenost a jsem zvědav na další Zahlerův film. 85% ()

Mičl

Možná nesnažit se o zbytečné drama často až moc dlouhými scénami se záseky kdy si člověk říká, že snad leží na ovladači a pauzuje to. Volil bych jinou režii a formu filmu degradoval bych to na klasické béčko. Nedovolilo by to divákovi v průběhu promítání nad filmem příliš dlouho přemýšlet a rozebírat si děj , který by se snad i hodil na rychlokvašku co by akční pecku, protože a co vyzdvihuji je výkon změna z komedianta v drsňáka Vince Vaughana, ale se všemi těmi pákami a jeho nedynamičností by se mi spíš hodil na wrestlera nebo teak něco. Celkově bitka na bloku 99 ještě ujde, ale fakt je to zbytečně dlouhý. ()

Krabak

Jsem udiven, jak vysoké to má hodnocení. Děj filmu není buh ví jak originální, herecké výkony jsou totálně průměrné a rvačky, na kterých má nejspíš film stát? Ty mi přijdou jak z filmu se Spencerem a Hillem. A to ve filmu který není komedií, je dost problém. K tomu všemu dosadit do hlavní role Vaughna, který nikdy nebyl bůh ví jak dobrý herec a jehož pohybové nadání je na urovni zrezlého robota je prostě dalším průserem. Film jsem dokoukal asi až na po 6té, protože 2 hodiny takové tragedie jsem nemohl dát v jednom kuse. --->30% ()

HonzysKISS

No, přijde mi to až moc zbytečně zdlouhavý film. Nevím, jestli by to bavilo každého, to asi ne, ale už jenom kvůli těm mlátičkám stojí za to se na to podívat, ty jsou tam suprový. Krásně jde slyšet lámání kostí. Čekal jsem, že to bude lepší film. Je dobrý, ale určitě ne výborný. ()

Litvicek

Ze začátku strašně pomalý nástup. Sledoval jsem to 40 minut a přišlo mi to jako dvě hodiny. Pak se to rozjelo a Vince začal lámat a drtit kosti takovým způsobem, že mi to vyvolávalo neskutečný pocit euforie. Akční scény naprosto famozní a Vince hraje zřejmě svou nejlepší roli vůbec. Když přimhouřím oko a budu brát celý příběh s nadhledem, tak jsem s filmem naprosto spokojen. ()

kolemjdouc

tak tohle byl nářez.Famózní Vaughn.Famózní scénář.V poslední scéně jsem myslela že omdlím.Docela hnus.Překvapivě dobrá kamera.Žádné digitální přimalovávání.Spousta neznámých herců.Maskéři jeli asi na doraz.Odvedli kus práce.Všechno bylo jinak než vídáme v jiných USA filmech.Jsem ráda že jsem tohle DVD zakoupila. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů