Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

danielwanderer

Už je to sakra dlhý čas, čo som tento film videl naposledy... A nejakú pamiatku vo mne nezanechal a preto som sa ani nepozeral po ďalších dieloch, no teraz, keď mám možnosť Pirátov z Karibiku vidieť, tak si túto sérku vychutnám. Ako nevinne to začalo a aky hype a z toho vykľuľ, že? Príbeh o Jackovi Sparrowovi ako legendárnom pirátovi túžiacom po ešte legendárnejšej lodi Čierna perla, doplnený o love story kováča Will Turnera s nejasnou minulosťou a guvernérovej dcéry Elizabeth, vyvolal poriadne pirátsku chorobu (nie, teraz o napaľovaní fakt nehovorím :)). Mno, ale tak mal prečo, i keď všetko je veľmi idealizované a schválne aj vtipné, tých 140 aj čosi minút ubehne veľmi pohodovo. Plus undead piráti sú super, u mňa tak 7 a pol. ()

xladojx

Fantastický výkon Johnyho Deppa, který si svou postavou Jacka Sparrowa "ukradl" pozornost většiny snímku na sebe, společně s parádní režií, triky, scénářem, humorem (a dalšími aspekty potřebnými ke kvalitnímu blockbusteru), dělají z prvních Pirátů jedním z vrcholů "popcornové" zábavy... ()

DarthOrbyd

Nenáročný letní film, jemuž se nevyhnul úspěch. Vznikla tak dvě nepříliš povedená pokračování, jež se snažila zahrát na epičtější notu. ()

Erian

Svěží a vtipný byl tenhle přímořský vánek, který na věčné časy pohřbil legendu o tom, že pirátské filmy jsou jenom hloupé a profláklé klišé bez špetky inovace a nápadů. Naopak Jack Sparrow (kapitán, Jack Sparrow) jako potrhlý pirát, který byl vypovězen ze své bárky skupinou přívrženců kapitána Barbossy se snaží najít v osobě bezhlavě zamilovaného Willa Turnera svého spojence, je příběh sice předvídavý, ale propracovaný, vtipný a hřejivý. Johnny Depp prokázal, že umí leccos, i vystřihnout pirátem šmrnclého rockera, potrhlíka a idiocií či čím já vím, postiženého jedince, což dává najevo svými přehnaně vycizelovanými pohyby a grimasami. Orlando, budiž mu herecká země lehká, asi krom svých ryze nacvičených výrazů překvapení, obdivu a zloby (tentokrát výraz překvapení s pokrčeným obočím) toho moc neodehrál, ale hezky se na něho kouká, to se mu musí nechat. Keira Knightley je rovněž líbivou tvářičkou a povedeně křičí... ještě se nenašla holka šikovná:) Pirátské osazenstvo je veselé a hravé, krvelačné a rozhádané jako mají piráti být, prostě tenhle film je zábava, vtip, šmrnc a hec vyhecovaný. Přeplnil očekávání a dostál svému slovu, letní filmové lahůdky. ()

Gromit

Výborně natočená dobrodružná komedie s ďábelsky zábavným Johnnym Deppem, krásnou Keirou Knightleyovou a démonickým Geoffreym Rushem. Oblíbil jsem si ji už po prvním shlédnutí, netušil jsem ale, že její pokračování budou ještě lepší. ()

Anomiska

Dobrodružný film s veľkým "D". Po pár rokoch, čo sa filmári pokúšali priniesť pirátske dobrodružstvá je tento film skutočne vydarený. Skvelá výprava, hudba ako ďalší rozmer, no proste krása. Na druhej strane musí však priznať, že podľa mňa veľa toho zachraňuje vo filme Jack Sparow v podaní Johnnyho Deppa. Vďaka jeho origálnemu stvárneniu sa dej nevlečie, ale ho naopak oživuje a zvyšuje jeho príťažlivosť pre diváka. ()

Astrebleue

Ten celej šílenej humbuk, co okolo toho vznikl mě dost odradil.Prostě je to s odpuštěním velice příhodný dílko pro děti od 12 do 16 let.Mně se u toho křivil obličej.Avšak kvality to jistě má, to nelze upřít. ()

Ogrb

Nadšení tak úplně nezdílím, ale zábava to byla dost dobrá, k tomu dokonalej Depp a Rush, díky kterejm jsem překousl i mě naprosto odpornýho Orlanda Blooma. Tohle má bejt herec. No potěš prdel! Každopádně o dost lepší než velká část dnešních blockbusterů a lepší než obě pokračování dohromady. 7/10 ()

Jamajdzan

Jaká je podle vás ta vůbec nejlepší filmová scéna všech dob? Já bych zvolil úvodní scénu tohoto snímku a to "vylodění" kapitána Jacka Sparrowa v Port Royal na jeho potápějící se kocábce. Záběr kamery, osvětlení, Deppův výraz i celkvá atmosféra tohoto záběru si mě získala natolik, že už jenom kvůli ní bych dal filmu 100%. Ovšem to je jen úvod na který navazují další dvě hodiny úžasně zábavné podívané. Výborné herecké výkony velká kupa dobrodružství, akce i humoru mě natolik okouzlili, že snad Pirátům z Karibiku ani nemůžu vyčítat poněkud chudší příběh. Prokletí Černé Perly je skutečným klenotem mezi akčními komediemi. ()

rottik-cb

Film, ze kterého jsem byla jako malá naprosto nadšená :) Resuscitace pirátského tématu jak má být. Celý film táhne Johnny Depp, sice spíš šaškující než hrající, ale i tak je na něj velmi pěkný pohled :) Oproti dřívějšímu hodnocení musím jednu hvězdičku ubrat, stále však jde o výrazně nadprůměrnou filmovou zábavu. ()

smajly

Má to grády, je to líbivě komerční, člověk až na malé výjimky nemusí zapojovat mozek...takže čistě vzato, je to dobrá podívaná. Když tento film navíc hodnotíte ve světle jeho pokračování, musíte uznat, že z celé (zatím) trilogie jde o nejzdařilejší kousek. Podivné Deppovy grimasy, které ze začátku dodávají filmu komedální nádech a které začnou později nudit, se dají odpustit. Na rozdíl od dalších dílů se tito "piráti" dají pochopit už na první shlédnutí. Líbilo se mi to - 85%. ()

LukH

Pro mne za 3,5 hvězdy, což ale dát nemohu. Jednoznačně nejlepším atributem filmu je Jack Sparrow - záměrně nepíšu Johnny Depp, protože se mi líbí nejen, jak to Johnny hrál, ale i postava samotná, její ostrovtip a bohémství :-) Plusem je pro mne i Keira Knightley, na kterou se rád dívám. A tím vlastně končím. Ocenil bych více zábavy nebo kratší stopáž. ()

Tiiso

První díl Pirátů jsem prověřil od doby jeho uvedení, čtyřmi projekcemi. A musím uznat, že se mě snímek více než méně líbí. Ačkoliv, jsem pociťoval při každém-jediném sledování, rozporuplné okamžiky, ty blahodárněji působící jsem zaznamenal vícekrát. Celý ten příběh je komponován s dobrým úmyslem. Nebo možná lépe řečeno výsledek z toho snažení vyšel lepším průměrem. Občas sice vyprávění vzbudí úsměv (nevěřícný a také trochu nad nějakou tou trapností posměšný), ale také i srdečný smích. S odstupem vlastně film mohu nazvat komedií a dobré na tomto zjištění je, že to tak tvůrci dozajista zamýšleli. Dále se jim podařilo dobře skloubit právě zmíněnou rovinu komediálnosti s podtextem vážnosti, aniž by z toho vznikl nepovedený hybrid. Tuto oblast snímku hodnotím velmi vysoko. Z hlediska posouzení výkonu aktérů, jsem mírně na rozpacích. Jelikož nejsem sto objektivně posoudit herecký projev Deppa. Nejsem si totiž vůbec jistý, jestli je dokonalý profesionál (aby předvedl takovýto výkon) anebo jestli je prostě trochu blázen a taková role mu nedělá naprosto žádné problémy. Ve finále z pozice filmu, je to jedno, jelikož jeho postava a jeho výkon sedí ve snímku velmi dobře a houby záleží na tom, co jsem výše uvedl. Ostatní postavy a jejich charaktery jsou civilnější a lze říci i obyčejnější. Vizuální stránka tohoto počinu obsahuje laťku vysoce nastavenou a záběry z pobřeží, moří a vše co k tomu patří, působí dobře exoticky a plní předsevzatou úlohu. Triky týkající se zakletých námořníků mají pak kvalitu kolísající, ale pořád v mezích normy koukatelnosti. Hudební doprovod odpovídá mainstreamovému velkofilmu a nedokážu si představit, že bych v uších u takového filmu slyšel vlastně něco jiného. To neznamená ale, že by základní motiv nebyl pěkný. Je lehce zapamatovatelný a to díky šermířské scéně (Depp vs. Bloom), kde se opakuje několikrát a v různých variacích neustále dokola. Takže když snažení tvůrců sečtu a podtrhnu, vznikla přede mnou velmi hezká čtyřka, což v řeči ČSFD znamená výbornou známku. ()

Simi_Papi

Klasický hollywoodský mustr okořeněný jednou zajímavou postavou. Johnny je jediná záchrana, která drží omšelý příběh nad vodou. Gore si nechává lepší nápady do pokračování a Bruckheimer mu nedává příliš prostoru. To nejlepší i nejhorší z továrny na sny. 79% ()

KirstenN

Zábavná a úžasná podívaná. Po zhlédnutí tohoto filmu, jsem si Johnnyho Deppa hrozně oblíbila. 4 hvězdičky dávám za skvělé triky, herecké obsazení a chytlavou hudbu Klause Badelta. 1 hvězdičku za mého oblíbence Johnnyho Deppa alias Jacka Sparrowa, tedy kapitána Jacka Sparrowa. Pro mě určitě nejlepší ze všech, zatím tří dílů. Uvidíme, jak dopadne čtvrtý. ()

dj_kure

Fantastický příklad skvěle natočeného blockbusteru. Jeden z filmů který se mi nikdy neomrzí. Parádní herecké výkony, obzvlášť můj oblíbenec Johnny Depp :) Jednoduchý příběh s jednoduchou zápletkou a originálním humorem. Pokud hledáte film na odreagování a "vypnutí" je tohle jasná volba! :) ()

fantomas19

* Johnny Depp / Jack Sparrow / KAPITAN / rum * akcia, humor & dobrodružstvo * Keira Knightley & Orlando Bloom * Americká dobrodružná komédia z roku 2003, ktorú režíroval Gore Verbinski, je príbehom lásky v prostredí pirátskych bojov. Mladý Will Turner (Orlando Bloom) miluje Elizabeth Swann (Keira Knightley), ktorú by jej otec, guvernér ostrova, Weatherby Swann (Jonathan Pryce) najradšej videl v náručí kapitána Norringtona (Jack Davenport). Pirátsky kapitán Barbossa (Geoffrey Rush) unesie Elizabeth a Willovi neostáva nič iné, ako uzavrieť dohodu s podivným, bizarným, asi opitým, momentálne zatvoreným vo väzení a nespoľahlivým kapitánom. Pirátsky kapitán Jack Sparrow (Johnny Depp) je v dobrodružstvách, priťahovní problémov a najmä v neriešiteľných situáciách ako ryba vo vode. Piráti z Karibiku je svieža, oddychová komédia je plná humoru a akcie. Milý hudobný motív dopľňa dominantné herecké kreácie Johnnyho Deppa, či Geoffreyho Rusha. Akrobatické bitky, krkolomné úteky, či prekvapivé zvraty v modernom šate úžasných efektov dovoľujú Pirátov z Karibiku smelo zaradiť do nadčasovej hviezdnej spoločnosti skvelých dobrodružných filmov všetkých čias. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)