Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

mine.slayer

Skvělá akční, komediální podívaná, zabalená do tajemného roucha, připomíná mi to jízdu na horské dráze na způsob strašidelného pirátského hradu. A jelikož k tomuto filmu chovám velkou úctu, na další díly Pirátů z Karibiku raději zapomenu. ()

pegtr

Vcelku dobrý a povedený film který narozdíl od pokračování(kromě čtyřky)má pořádný děj a velkolepý příběh.Film vcelku nenudí(což se o filmech podobné délky říct nedá). Johnny Depp je velice charistmatický herec. ()

Jevablo

Ale jo, na tento díl se dá koukat. Dialogy mají spád, neřeší se úplné hlouposti a i Keira Knightley dostává tolik (tak málo) prostoru, že ani není poznat, že neumí hrát... ()

mcamino

Film hodnotím až po 14 letech, za tu dobu jem ho viděl několikrát, největší cenu poindividuálních hereckých výkonech pro mě má naprosto nečitelný děj a zvraty v něm, pro mě za 5*. ()

shinlove

Film, díky kterému poznali Deppa i ti, kteří ho neznali! Skvěle promyšlený od úvodu až do konce, dobré a vtipné dialogy, zajímavé scény, ale všemu prostě kraluje Jack Sparrow! :) 5* ()

prostoreka

Osobne si myslím, že nebyť Deppa, tak celý títo piráti by neboli tak ,,skvelí" ako sa hovorí. Ale pohoda, len by som okolo toho nerobila halo. ()

AltairAhad

Skvělý film, který nikdy neurazí. No spíše Johnny Depp nikdy neurazí. Ty čtyři hvězdy jsou vlastně skoro všechny za jeho aboslutně skvěle zahranou roli Jacka Sparrowa a pak za nějaké ty efekty a fajn hudbu. Jako oddechovka bezvadný film, ale za charismatem Deppa jsem nějak celou dobu postrádala děj a nějaký herecký výkon od elfa Legolase. ()

ReTeZa

Johnny Depp jako kapitán Jack Sparow je skvělý, nezapomenutelný a zábavný... Celý film je skvěle vystaven a po celou dobu příběhu člověk neví, odkud přijde další komplikace... ()

Filatov

Piráti z Karibiku nikdy nebyly zas až tak můj šálek čaje, nicméně musím ocenit vtipnost a lehkost scénáře, který si slušně utahuje z hlavních postav a vztahů mezi nimi. Celé to je prostě komediálně laděné a nejvíc se mi z hlavního tria líbil Orlando Bloom jako Wil Turner, protože hrál asi nejpřirozeněji se všech tří. A to, co táhne moje hodnocení nahoru jsou výborné efekty zvláště při scénách s prokletou posádkou, protože ti když byli na scéně, byla to prostě paráda a super bod za efektní nezapomenutelnou honičku mezi Černou Perlou a Interceptorem :-) ()

martin1604

Ostatní díly jsou taky zábavné, ale největší kouzlo má pro mě tenhle. Neviděl jsem ještě všechny filmy s hercem Johnny Depp, ale v tomhle se mi líbil nejvíc. Nešikovný pirát na lodi s děravými plachtami pluje za dobrodružstvím a člověk pluje s ním. Během té plavby jsem opravdu tam na palubě Černé Perly, piju rum a držím kormidlo zpříma dokud to jde :) ()

Pythonator

Brilantní dobrodružný film, kterému narozdíl od jeho pokračování těžko hledat nějakou chybu. Tvůrcům se tu podařilo vytvořit nový superžánr pirátské fantasy s nádhernou pohádkovou atmosférou. Johnny Depp je king a Keira je prostě překrásná. Ta nemusí ani hrát, stačí když se bude dívat do kamery a hned udělá z filmu lepší místo pro potěchu oka. ()

Isabelle

Film, který nesmíte brát úplně vážně, ale rozhodně vás pobaví! Johnny Depp v roli kapitána Jacka Sparrowa, postava, kterou si každý zapamatuje a většina oblíbí! Jack je prostě pohodář a ikdyž na to nevypadá, tak má hodně věcí dopředu promyšlených. Viděla jsem všechny díly, ale první mám nejradši. Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly je prostě vynikající rodinný film na odreagování. ()

Mahalo

U filmu jsem se velice bavil a nevěřícně jsem koukal na úžasné herecké výkony, Johnny Depp byl pro postavu Jacka Sparrowa jako stvořený, na filmu jsem nenašel ani jednu chybu, vše bylo prakticky dokonalé, takže dávám 100%. ()

ElVory

Jeden z nejlepších celovečerních filmů co znám. První, originální a nejzajímavější díl celé pirátské ságy. Kdo by si od té doby nepamatoval kapitána Jacka Sparrowa. Kdo viděl, už nezapomene. Akce a zábava na jednom místě. V rázném příběhovém tempu, uběhnou dvě hodinky jako nic. 95% ()

JecteJogurty

Film je dnes už takou klasikou, ako napríklad Indiana Jones. Netreba za filmom hľadať hlboké myšlienky ale dobrodružstvo, akciu, skvelý humor a dokonalé herecké výkony. Jack Sparrow bola a je životná rola Johnnyho Deppa. ()

Tumbik

Johnny Depp je neuvěřitelně sympatický a nadaný herec, svou úlohu zde odvedl bravurně. Film mě i celkem pobavil a celý se nese ve skvělé pozitivní atmosféře doprovázené úžasnými hereckými výkony. Hudba je absolutně skvělá, Badelt odvedl skvělou práci. :-) ()

trojkolka

Jak řekl papoušek "vítr do plachet, vítr do plachet" a v tomto duchu se nese celý film, který mi vykouzlí úsměv na tváři pokaždé od začátku až do konce, kdykoli si ho pustím. Nádherná Elizabeth, okouzlující Will a správně ujetý Jack. Hudba a kostýmy si zasluhují obrovskou pochvalu a už se těším, až si ho pustím znovu :-) ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)