Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly

• Slovensko Piráti Karibiku (viac)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů. (oficiálny text distribútora)

Hopper

Skvelá popcornovka od Bruckheimer a spol., pri ktorej čas neuveriteľne letí, Depp má charizma a Rush ako Barbossa je tiež k zožraniu... Skrátka zábava par excellence. ()

DocBrown

Dve hvezdicky za Deppa. Ale kdyz jsem videl, jak jdou po morskem dne s clunem na hlave, tak jsem to mel sto chuti vypnout. Archimedes se obraci v hrobe. No ale u komedie jsem to jeste da zkousnout. ()

Perry-

Super. Piráti se vrátili na filmová plátna se vším všudy. Johny Depp pojal svého piráta jako zhulenou, opilou rockovou hvězdu a vyšlo mu to na 1 a Oscarovou nominaci. P.S: Dokoukejte film až do konce titulků. Je tam jedna pěkná scéna. ()

wosho

Pro mě jasná kultovní zaležitost. Staromodní dobrodružství se spoustou humoru v moderním kabátě. A k tomu boží Depp a mladičká Keira (byť líp vypadá, než by tady hrála). Jediným záporem je už i u jedničky zbytečně přemrštěná stopáž a hloupé vytváření nového filmového vesmíru. ()

xmozek

Výborné pobavení na sobotní večer.Johny depp v roli KAPITÁNA Jacka Sparrowa byl prostě báječný.Vizuální efekty téměř dokonalé, režije kamera všechno bylo na jedničku ale jsou to "jen" 4 * ()

dopita

Nejlepší díl série. V dalších dílech už byl vystaven na odiv hlavně obrovskej rozpočet, takže všechno sice vypadalo moc pěkně, ale příběh haproval, takže jako celek to až takovej úspěch nebyl. Velkej klad série Pirátů z Karibiku jsou herci. Johnny Depp a Geoffrey Rush kradou film pro sebe. V dalších dílech navíc přibyli další výborní herci. Takže velká škoda, že tu hrajou i celkem nezajímavá Keira Knightleyová a neschopák Orlando Bloom. ()

The_Second

Nejlepší pirátský film s vynikajícím příběhem a spoustou nezapomenutelných postav od Cottona až po Jacka, ale hlavně kapitána Barbossu, kterej je rozhodně nejlepší záporák. ()

VIPerson

Kamínek co spustil lavinu....a ta lavina byla čím dál tím slabší a slabší,až tvůrci utopili všechno,co na pirátech bylo fajn.Snad jen úroveň soundtracků stoupala až ke třetímu dílu,který pro mě byl hudebním vrcholem celé tetralogie (?).Čtyřka si nezaslouží žádná pozitiva....U Prokletí Černé perly bylo skvělé to osvěžení v letních blockbusterech a skvělé oživení pirátského tématu jako takového.Johnny Depp tu nepůsobil tak přehrávajícně a v podstatě utvořil svým potrhlým chováním a svou "opileckoprovazolezeckou" :-o chůzí ikonickou a sympatickou postavu,díky které pak další filmy vydělávaly bambilióny.Keira Kneightley tu ještě nebyla taková kráva a Bloom byl ještě stále hlavním hrdinou milostného příběhu.různé nápady a vtipné scénky na Černé perle s kapitánem Rushem byly také ještě moc fajn.No a Badeltův/Zimmerův soundtrack se již dnes stal legendárním. ()

Paity

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly jsou super dobrodružný film. A když si ještě vezmeme, že je to pirátský film, tedy žánr, který neměl v posledních 25 letech vůbec na růžích ustláno, tak to hodnotím ještě výš. Samozřejmě celé by to bylo poloviční bez Geoffreyho Rushe a Johnnyho Deppa. Naopak bez Orlando Blooma a Keiry Knightley by byl snímek ještě lepší. Ale nemůžeme chtít všechno. Každopádně Černá perla je zábavná, napínavá, částečně akční a hlavně vtipná, což je myslím si její největší deviza. Proto je také mezi padesátkou nejoblíbenějších filmů. ()

noby

Výpravná pirátská dobrodužná komedie s nádechem parodie byl určitě dobrý nápad. A i když se většině filmu místy až tolik nepodařil, Deppovi se podařil neskutečně. ()

kukuuuc10

80% Kino. První a taky poslední piráti, kteří mě bavili a užil jsem si je plnými doušky. Myslím, že jsem je viděl i v ideálním věku (12 let), kdy mě mohly ty pirátské vraždy a všemožné dovednosti, ohromit. Bylo by to geniální, kdyby to Černou perlou skončilo. Druhý díl je už pouhým stínem toho prvního a ty další?...ani to ne! ***** ()

jakeer

Pirátov som si pozrel až 19 rokov od ich vzniku (čiastočne aj pod vplyvom aktuálneho úspešného ťaženia Johnnyho Deppa na súde proti Amber). Pritom film bol pre mňa legendou dlhé roky - najlepšia filmová hudba všetkých čias ma sprevádzala a definovala počas celých mojich 20's. Zámerne som sa však filmu vyhýbal a po včerajšku konštatujem, že vďakabohu. Samozrejme, že za tie roky som si vytvoril o kapitánovi Jackovi Sparrowovi istú predstavu, ktorá sa bohužiaľ nestretla s filmovou realitou. Jack má byť síce hlavnou postavou ale príbeh ťahá lovestory Blooma a Knightley, ktorí obaja hrajú podoriemerne. Deppa som tiež už videl hrať lepšie, a nielen charakterové role, ale aj podobné fantasy. Herec sám o sebe má väčšiu charizmu, než táto postava. Skutočne dobre hlavného záporáka stvárnil Rush. Príbeh je všeho všudy priemerný a ak má byť toto suverénne najlepší diel série, tak asi zvyšok ani nepotrebujem vidieť. Najviac som si užíval tu skvelú Zimnerovú hudbu, o ktorej sa po dvoch desaťročiach dozvedám, že tiež nie je tak celkom jeho. ()

shimpy(CZ)

Pirátské filmy moc nemusím, ale pokud v nich hraje Johnny Depp jako okouzlující Jack Sparrow, nemůžu odolat. Parádní záležitost, která neurazí a pobaví. ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (viac)