Láska nebeská

• Česko Láska nebeská (viac)

Vianoce v Anglicku. Ale zopár týždňov pred ich príchodom sa už vonku dejú nezvyčajné veci. Niektorí sa zamilujú, potom sa rozídu, iní sú zase beznádejne osamotení a stále niekoho hľadajú. Tento film je príbehom ôsmich ľudí, ktorí počúvajú hlas svojho srdca. Hlavnou postavou príbehu je novozvolený premiér, ktorý nevie dať najavo to, čo cíti voči svojej novej asistentke Natalie. Jeho strašia sestra Karen zase pomaly prichádza na to, že jej manžel Harry flirtuje s pracovníčkou jeho kancelárie Miou... Jamie je zase spisovateľ, ktorý opustí svoju partnerku po tom, čo ju pristihol pri nevere a odcestuje do Francúzska, kde chce napísať román, ale začne si tam s portugalsky hovoriacou slúžkou Aureliou... a to je len začiatok. (STV)

Reverger

Já vím, je to patos. Je to snad i klišé, a i když jsem si stál za rozhodnutím, že nejlepší antikoncepce jsou pro mě v období léta ponožky v sandálech, je to nejspíš tenhle film. Pokud přijde řeč na romantickou komedii, drsňák jako jsem já – a to teda jsem – nezapomene zmínit tenhle klenot v tomhle žánru, aniž by to neříkal tak procítěně, se zaujetím a se slzou na krajíčku. Pak jsem před dívkami za emocionálního zbabělce, ale budiž. V tomhle stylu se o to může pokoušet kdekdo, může si i vytvořit vlastní linii, po které si pojede, ale tenhle snímek u mě nastavil laťku hodně vysoko a předpokládám, že mi ji jen tak nic nestrhne. Je to srdceryvný snímek a pro mě v období Vánoc, zcela nepostradatelný. ()

Ad4mson

V podstatě jediná scéna, která mi utkvěla v paměti, je úžasné úvodní poselství o lásce z letiště Heathrow. Zmínka o telefonátech z unesených letadel 11. září mě okamžitě dojala. Ale potom následoval jen průměrný sled scének s parádními cameo roličkami. Vím jistě, že už se na to nikdy nepodívám a nejlepší vánoční film? Ale kdeže.... ()

Steel32

Nejsem fanda romantických filmů, ale po tom co jsem viděla nepovedený Šťastný Nový rok a ještě horší Na sv. Valentýna, jsem se rozhodla dát Lásce nebeské letos šanci. A už chápu to hodnocení, je to takové milé, zamilované a vtipné s nádechem vánoční atmosféry a skvělým obsazením. ()

Lilloos

Sice jsem se párkrát upřímně zasmála, ale jestli je tohle ten věhlasný anglický humor, moc mě nebere. To samé můžu říct o jakýchsi pokusech o romantiku. Ještě že to zachraňuje nadupaný soundtrack a Liam Neeson se svým roztomilým synáčkem. ()

Flopik

Neskutočne pozitívny film.Úžasní herci, prepracované dejové linky a ešte k tomu som sa aj kvalitne zasmial.Hudba je fantastická, film pri ktorom vás nedojme niečo smutné, ale práve ten happyend...Neviem čo viac napísať, treba vidieť.Možno ešte jedno, krásna myšlienka, že v živote netreba niekedy príliš premýšľať a proste do toho treba ísť po hlave. ()

dee.n

Pro mě je hřích tohle nazývat vánoční klasikou, ale budiž. Některé příběhy velmi dojemné, zajímavé, lidské a nádherné, ale osudy malého zrzka, včetně nejtrapnější letištní scény, kterou jsem za svůj život viděla, mě nutí hodnotit jen třemi hvězdičkami. ()

Blueeyes

Těšíváte se na vánoční televizní pohádky? Já ani ne. Jsem ve svém okolí jedna z mála, koho vánoční pohádková smršť nechává chladným. Možná proto, že jste-li matkou malých dětí, užijete si během roku tolika pohádek, až vás z toho budou brnět uši :-). Takže důvodů proč miluju Lásku nebeskou je hned několik! 1. Bill Nighy jako Billy Mack. Nebudu lhát. Tahle postava je fantastická, zábavná i hluboká zároveň, o tom žádná. Ne tedy, že bych s ním chtěla mít dvojdomek, to zas ne :-). Ale stárnoucí rocker, který si nebere servítky a chová se zásadně zcela nevhodně mě děsně baví! 2. Rowan Atkinson jako prodejce šperků Rufus. Mr. Beana nemůžu upřímně ani vidět. Bavil mě, dokud jsem byla malá a možná tak ještě během puberty. V dospělosti už nad ním cítím spíše lítost a směju se u něj jen vyjímečně. Ale tady se Rowan opravdu vyznamenal! Jeho role je sice drobná ale výrazná a na scénu, kdy balí náhrdelník do dárkového sáčku se pokaždé těším jako dítě :-). 3. Alan Rickman jako Harry. Alan je jednička! To přece dobře ví každý fanoušek Harryho Pottera. Nepotřebuje nijak moc dialogů, hraje hodně očima a zejména obočím a je to prostě radost se na něj dívat. Když promluví, co slovo, to perla. Navíc se mi moc líbí vývoj téhle postavy, její morálně etický souboj sama se sebou a vůbec. 4. Martin Freeman v roli Johna. Tahle dějová linka je prostě krásná. Jak se do sebe zamilují při natáčení erotického filmu, je úplně vánočně dojemný. Navíc Martin mě zkrátka bere, ať hraje kdekoli. Nejvíc asi ve Stopařově průvodci, ale taky v Hobitovi nebo Sherlocku Holmesovi. Všude je báječnej. 5. Andrew Lincoln jako Mark, který je nešťastně zamilovaný do manželky svého kamaráda, nepříjemná situace, znáte to. Ta chvíle, kdy ukazuje Juliet listy se svým vyznáním, to je velká romantika a co si budu nalhávat, pokaždé se dojímám a pláču. Pokaždé. Tak. To je jen těch pět největších nej, mojí oblíbené romantické komedie. Ale baví mě všichni. Prostě plejáda těch největších hvězd a nejkrásnějších příběhů v té největší romantice ever. :-) ()

IvcaSammet

Pro začátek bych ráda znovu připomněla, že romantické filmy bytostně nenávidím, a při pomyšlení, že bych měla strávit 135 minut svého času u jednoho z takových filmů je pro mě přímo noční můrou. Love Actually ale nabízí tak neuvěřitelně snové herecké obsazení, že jsem mu dále nedokázala vzdorovat. A musím říct, že bylo na čase! ... Humor převažuje nad romantikou téměř po celou dobu, takže nehorázně přeslazený a strašně kýčovitý závěr nakonec nepůsobil zas tak strašně, jak jsem jej očekávala. Přiznávám, že toho ke konci bylo na můj vkus bylo opravdu až moc, ale přece jenom bych si sama sobě neodpustila, kdybych Love Actually neohodnotila všema pěti hvězdičkama ... Protože tak skvěle jsem se nepobavila ani u některých čistě komediálních filmů. ()

Hepy13

Poprvé jsem byl z filmu hodně zklamán, vůbec mi nesedl, a nadělil jsem mu jen tři hvězdy. Roli určitě sehrálo i jeho hodnocení, načemž jsem očekával daleko lepší film. Trochu to bylo i tím že moje oblíbená Keira Knightley byla ve filmu tak málo, a příběhů bylo zase až moc. Podruhé už mě ta vánoční atmosféra strhla přeci jen mnohem více, a i rozplétání jednotlivých příběhů bylo pro mně snadší. No a časem mi některé příběhy začali pomalu přirůstat k srdci...ta s Hughem Grantem, Keirou a nezapomenutelným vyznáním, ale nejvíc ten Liamem Nessonem a jeho synem! Teď už je Láska nebeská vánoční srdcovka, tak jako Sám doma. ()

Azurovydrak

Námět příjemný, pohodový, ale těch dějových linek je moc a některé dostaly žalostně málo prostoru, takže se kolikrát vlastně vůbec nedozvíme, jak příběh dopadl. Většinu zachraňují geniální Bill Nighy a Hugh Grant. 75% ()

Tomislav

Dávám pět hvězdiček, přestože si uvědomuji, že pár věcí k dokonalosti chybí. Hlavně postava lovce Američanek trošku vážněji než ostatní nedostatky ohrožovala maximalní hodnocení, přesto si ale nemohu pomoci. Tenhle film se mi vážně hrozně moc líbil a dokázal mě skvěle pobavit! ()

kaze

Dlho som hľadala tohtoročný romantický hit ....a konečne som ho našla. Tento film ma úplne dostal. MIlujem krásny anglický humor. ()

Milwa

Jednoznačně super film na vánoce i na kdykoli jindy. Do kina jsem šla s nedůvěrou a z kina s tou nejlepší vánoční náladou za posledních pět let...škoda, že to bylo po vánocích:-)....s odstupem 2 let je tento film ještě lepší ve srovnání s konkurencí...rozhodně nejlepší romantická komedie za toto období...:-))) KAŽDOROČNÍ VÁNOČNÍ FILM...1.2003...prostě mi to nedá a zase musím něco připsat...:-) já tenhle film prostě žeru...1.2008 jsem zvědavá co připíšu příště:-) 2010 - stále to platí:) až do 2013 nevynecháno... ()

Vazbič

Nádherný film, ze kterého pozitivní energie jenom teče, skvělí a sympatičtí herci (+nádherné herečky) a navíc jsem se stejně jako kolega Marťas ztotožnil s postavou, která byla zamilovaná do Keiry Knightley. ()

ypres.bass

Dokonale provázaná mozaika různých vztahů různých lidí. Nádherné dívky a plaší mužové v podání předních herců, to je to co tomuto filmu dodává tu krásu a atmosféru. Původně jsem dával ***, teď přidávám další dvě. ()

blazenka

Nejúžasnější romantická komedie všech dob, bez přeslazenosti, lacinosti a romantické naivnosti. Film, který nemá weak point a je od začátku do konce geniální. Za zmínku stojí výkony všech herců, v tom množství, které se tam vyskytuje je to naprosto úchvatné. Colin Firth v roli neohrabaně roztomilého spisovatele, Liam Neeson truchlící po své zemřelé ženě, Hugh Grant v nezapomenutelné úloze pana premiera a jeho taneční kreace, Laura Linney jako plachá Sarah, Emma Thompson v roli citlivé manželky, Alan Rickman jako její manžel, Keira Knigtley coby okouzlující nevěsta, Martine McCutcheon jako oplácaná Natalie, ďábelsky úlisný Bill Nighy a Rowan Atkinson ve své výborné scénce s balením dárku. Tolik jemného humoru v jednom filmu! Když k tomu přidám ještě výborný sountrack - sakra, proč je jen 5*? Za mě 1000%. ()

Zeek

Komedie z období vánoc, která je plná romantiky a britského humoru. Prolínání příběhů je v tomto filmu perfektně provedené. Tento film je také přehlídkou opravdových herců, kteří podali výborné výkony, ačkoliv Hugh Granta úplně nemusím, i on zahrál velmi slušně. Pro mě nezapomenutelnou miniroli si zde vystřihl Rowan Atkinson. Tento film vyžene z hlavy jakoukoliv depresi, takže můžu jedině doporučit a v době vánoc je toto nejlepší možnost romantiky v podobě filmu, který si můžete vybrat. Moje hodnocení: 85% ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

Tady Vary: Předplaťte si své místo v kině

30.09.2023

Unikátní formát filmové sezóny s předplatným přináší do českých kin projekt Tady Vary 2023/24. Předpremiéry očekávaných filmů, úvody s hosty, červený koberec a festivalová atmosféra. Na to všechno se… (viac)

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

Pokračování Lásky nebeské bude mít 10 minut

16.02.2017

Klasický sequel Lásky nebeské nás jen tak nečeká, Richard Curtis ale napsal desetiminutový kraťas, v němž se podíváme na život všech hlavních postav v 2017. Kdy přesně ho uvidíme? Jeho premiéra… (viac)

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

V 69 letech nás dnes opustil Severus Snape a Hans Gruber, tedy legendární britský herec Alan Rickman. Hvězda Harryho Pottera a Smrtonosné pasti podlehla rakovině, zanechala po sobě však bohatou… (viac)