Výstredný londýnsky bádateľ a dobrodruh Phileas Fogg vynašiel lietadlo, elektrinu a ďalšie úžasné objavy, ale celý svet ho stále vníma ako outsidera. Zúfalý, že ho nikto neberie vážne, sa staví s váženým riaditeľom Akadémie vied, Lordom Kelvinom, že obletí celú zemeguľu, a to len za 80 dní. V roku 1872 Fogg vyštartuje na šialený let okolo sveta spolu s ďalšími dobrodruhmi - čínskym zlodejom Passepartoutom a osudovou ženou Monique La Rocheovou. Na troch neobvyklých hrdinov, ktorí sa pokúsia vyhrať stávku na cestu okolo sveta za 80 dní, čakajú skvelé dobrodružstvá, veselé príhody a neuveriteľné nebezpečenstvá v tých najexotickejších kútoch na zemeguli - v Paríži, Turecku, Indii, Číne a USA. (TV JOJ)

Jardys88

Dneska jsem se na to podíval protože to známí vychvalovali až skoro do nebes. Jo jo není to nejhorší. Spousta známích osobností a samozřejmě můj oblíbený Jackie. Bohužel se mi naprosto nelíbil Steve Coogan. ()

lele

Musím říct, že na tuto ptákovinu se vždycky ráda znovu podívám. A nejvíc se těším na Arnolda, nemám ho nějak zvlášť ráda a tohle je podle mě jeho nejlepší role ;) ()

zurivymlok odpad!

Někdy se divím, že mám Jackieho tak rád, když se 60 % filmů hodí opravdu jen pro odpad. U Jackieho si hold člověk musí vybrat těch deset patnáct nejlepších a na zbytek zapomenout. Škoda, že nedává spíše přednost kvalitě před kvantitou. ()

Mangus

Žáner dobrodružný tento film plne vystihuje. Pekné, farebné scény, mnoho vynálezov (aspoň zozačiatku), cesta okolo sveta, pár neprajníkov. Jediná vec, čo mi prekážala, je už spomenutá prevaha akčných scén s Jackie Chanom. Nie že by to nebola sranda, ale myslím, že tento film mal byť o tej ceste, z ktorej tam moc nie je. Vlastne tam preskočia desiatky dní a zobrazených je iba pár zastávok (aj keď Arniee bol super :-D ). Ku koncu sa to skôr zvrháva na shanghai sériu komédií (Vtedy na východe, Šangajskí rytieri) a dokonca sa tam ukáže aj Owen :-D. No, ale dajme tomu..., celkom dobrý dobrodružný film. 6/10 ()

Insomnia

Už som videl oveľa lepšie adaptácie tohoto knižného diela, toto spracovanie s originálom má veľmi málo spoločné, tí, ktorí si prečítali knihu vedia, že je to blbosť, ale pre tých, ktorí nepoznajú knižnú predlohu, to je celkom dobrá zábava. ()

Svadbos

Chruňácka adaptácia klasiky Jula Verna je umuprostá a priehrštie CG efekty neukazujú prítomnosť cestovania po svete až na niekoľko medzinárodných lokalít. Vo filme z roku 1956 sa mihnú Sinatra, či Dietrich, tu zas Schwarzenegger v srandovnej parochni. ()