Melanie Parkerová (Pfeiffer) žongluje mezi kariérou architektky a rolí svobodné matky. Jack Taylor (Clooney) se vyhýbá závazkům, pracuje v novinách jako autor všemi milovaných sloupků a svou dceru si k sobě bere každý druhý víkend. Když jejich děti zmeškají školní výlet, Melanie s Jackem souhlasí pro jeden den s hlídáním svých dětí. V následujících dvanácti hodinách dojde k mnoha nepovedeným štastným náhodám, které rozhodnou o nečekaném konci... (oficiálny text distribútora)

nash.

I po letech stále příjemná, svižná a zábavná romantika, která do poslední minuty neztrácí na romantickou komedii nečekaně "akční" tempo a ještě potěší závěrem, který se obešel bez tradičního polibku. A všechno spolehlivě jistí obsazení hlavních rolí. Clooney je sympaťák a neskutečný pohodář, ale Michelle, ta je nejen krásná, ale navíc jako nervní protivná Melanie herecky mnohem výraznější. A jistří to mezi nimi dokonale. ()

Piggsy odpad!

Režisér tohodle filmu je pěkný sráč. Myslí si, že když natočí komedii se slavnými herci, tak se z toho všichni poserem smíchy. Já jsem se ale nezasmál ani jednou. Děj je jeden velký kýč a nemůže ničím překvapit. Je totiž tvořen scénami, které už jsem viděl ve sto jiných filmech. Ani dobrý herecký výkon George Clooneyho nic nezmění na tom, že to celé stojí za hovno. Ale co, proč já se s tím tady vlastně otravuju? Odpad a hotovo! ()

Spock

Předem říkám, že to je místy hodně naivní, ale já si ten film opravdu zamiloval. Hlavní dvojce je kouzelná a jejich děti se taky povedly. Jsem tak trochu romantik, a proto mi tento film tak skvěle sednul. Nebudu se přít o to, že tahle romantika možná není ta „nejromantičtější“, ale to je mi celkem jedno. Film skvěle funguje a jeho závěr, samozřejmě dost průhledný, mě potěšil. Z filmu na mě srší velká pohoda. Koho nepotěší film samý, ten se třeba vzhlédne v hlavních hrdinech. Charisma George Clooneyho je v tomto filmu zejména pro ženy velmi „nakažlivé“. :-) ()

Jara.Cimrman.jr

"Kdybych někdy předstírala zájem o muže, tak mě zastřel." Kdyby ke mně byl život ještě o něco štědřejší, tak bych byl sympaťák jako Jack a domů by si mě odvedlo něco tak úžasného jako Melanie. Pak už bychom si jenom užívali, nestárli a neměli žádné děti, které by nám v tom bránily. Nicméně je to tak, jak to je a já mám zakázáno si na cokoli stěžovat, tak si alespoň občas užiju Báječný den se dvěma báječnými lidmi. Mě je s nimi prostě dobře a za to jsem ochoten zaplatit hvězdami. ()

NinadeL

Pokud jsem tenhle film kdy viděla dřív, musela jsem mít vlčí mlhu. Nebo jsem ještě nebyla zralá, ale tohle je dokonalost sama. Ta kompaktní funkčnost je až fascinující, s jakým přehledem a nicotnou zápletkou se dá uhrát celý film na bázi jediného zmateného dne, který jen stále někdo komplikuje. Zásadní kouzlo samozřejmě stojí a padá s dokonale neviditelnou formální stránkou a hereckými koncerty nijak se neexhibující přirozeně krásné a opravdové Michelle a kupodivu nijak nevtíravého George. Ti dva nejsou příkladnými protiklady, oni mají k sobě neskutečně blízko právě díky své otevřenosti vůči svým dětem a snaze balancovat mezi péčí o ně a svou kariérou. Není tu nic, co by vyprávění kladlo zásadní překážky, jde jen o ryzí obraz fenoménu 90. let. Vrcholil tlak na svobodné mateřství spojené s ambiciozní kariérou a bonvivánství s odstupem k zodpovědnosti. A pak na řadu přišly rybičky a kočka Lois Lane, která všechno pomohla nasměrovat k ideálnímu konci. ()

• Škola, ve které přijdou Jack a Melanie na to, že jejich děti již opustili třídu, je ve skutečnosti soukromá střední škola interierového designu v New Yorku. Vstupní dveře byly natřeny na červeno kvůli filmování. (don corleone)
  • Báječný den (1996) se mimo jiné zapsal do nekonečného seznamu filmů, které vzdaly úctu klasickému technicolorovému muzikálu Čaroděj ze země Oz (1939). (NinadeL)
  • George Clooney v jednom rozhovoru přiznal, že jednou trošku přebral a dorazil na plac pod vlivem tequily. Údajně v tom byl nevinně, jelikož měl mít ten den volno, jenže natáčecí schéma se operativně změnilo, na což přišel až v jednu ráno. Naneštěstí se zrovna točila scéna, kde na sebe s Pfeiffer relativně z blízka poštěkávají, tudíž si představitelka hlavní ženské role užila onen alkoholový odér na plné pecky. (ČSFD)