Lucy Kelsonová (Sandra Bullock) je právnička a environmentálna aktivistka z New Yorku. Čas trávi poskytovaním právneho poradenstva na jednej z mestských kliník a organizovaním protestov proti ničeniu miestnych pamiatok. George Wade (Hugh Grant) je nezrelý, záletnícky realitný agent a boháč, ktorý sa pri práci rád spolieha na druhých. Pri náhodnom stretnutí ponúkne George Lucy pozíciu svojej osobnej právnej poradkyne - a zároveň jej sľúbi, že ak bude preňho pracovať, komunitné centrum, ktoré plánuje zbúrať, nezbúra. Ibaže... (TV Markíza)

villon17

Sandra je vážně skvělá a ve spojení s Grantem jsem skoro slintala blahem:) Hvězdná kombinace. Škoda, že to zase dopadlo dobře. Hodně parádních scén, o jejichž vtipnost se samozřejmě postaral Hugh Grant. Nehrát tam tito dva a nebýt to po přečtení projevu tak dojemné, dostane tento nepochopitelně přeložený filmeček o hvězdičku méně. ()

miqaella

Úroveň filmu celkom dobrá, ale Hugh Granta som mala radšej vo filmoch kde z neho ženy neodpadávali a nehádzali sa mu do postele. Nemožem však povedať že nie je dobrý herec. Tento film aj keď je v poslednej dobe jeden z mála dobrých v ktorých som videla S. Bullock je veľmi nerealistický a je tam veľa scén pri ktorých som si radšej odišla z izby aby som nemala znechutený večer. ()

Deimos

VHS/// Obsazení 4/10 Děj 3/10 Hudba 4/10 Efekty 2/10/// +no hudba je vlastně jen mírně podprůměrná, někdo má rád ústřední dvojici, trošičku příběh, některé dialogy -herecká kreace Sandry Bullock, málo vtipné, málo romantické, málo akční, celkově hodně podprůměrné/// Z romanitckých komedií se tahle řadí k těm hodně špatným. Nemá to náboj ani jiskru. Až na pár dialogů a jedné či dvou scén mě zde nic nepobavilo, hodně jsem se nudil a to je špatně./// Celkem 32%/// ()

majklfly

Od filmu About a boy nemůžu Hugha Granta vidět. Ten samý úsměv, pohled, gesta neustále se točící dokola a opět v postavě bohatémo majtele hotelu. Takže k celému filmu, pro změnu nudná americká komedie, kterou snad jen trošku zpříjemňuje Sandra Bullock. Má nepochybně velký talent a doufám, že Slečna drsňák se nestane její životní roli.... ()

xCindy

Průhlednější než 80g papír – nesnáší se, zamilují se, pohádají se, udobří se ... to už tady bylo milionkrát, chce to něco víc a to i u romanťárny. Dvě hvězdičky za moje oblíbence Hugha a Sandru a pár vtipných dialogů. Pro mě velká nuda a kdybych nebyla líná vstát (ntb mám vedle TV, musím vypínat ručně), tak jsem své trápení utla už někde v půlce. ()

• Dům, ve kterém žije Georgeův bratr, je ve skutečnosti jedním z domů Donalda Trumpa. Trump produkci zapůjčil svůj domov ve Westchesteru a natočil k filmu cameo, kde hraje sám sebe. (veronikajel)
  • Budova, kterou se postava Sandry Bullock a jejích dvou společníků na začátku filmu snažila zachránit, byla kdysi divadlem a nyní je kostelem, který se nachází na 175 St. a Broadway v NYC. Budova byla také použita k natáčení scény indického paláce ve filmu Guru (2002). (veronikajel)