Mladá Kathy Nicol sa pokúša nájsť nový zmysel života potom, ako sa jej podarilo dostať sa z bludného kruhu závislosti na alkohole. Kvôli súhre viacerých faktorov ju vysťahujú z jej domu na pobreží, ktorý pre ňu predstavoval poslednú životnú istotu. Dom má byť predaný v dražbe hlboko pod cenu, čo predstavuje životnú príležitosť pre iránskeho imigranta Behraniho. Bývalý plukovník iránskeho letectva síce odchádza z domu každé ráno bezchybne oblečený, v skutočnosti však v tajnosti tvrdo manuálne pracuje aby manželke a synovi zaistil aspoň zlomok z ich bývalej vysokej životnej úrovne. Obaja protivníci, ktorých rozdeľujú hlboké názorové i kultúrne rozdiely spolu zvedú neľútostný súboj o stavbu, ktorá pre nich predstavuje naplnenie ich sna. V ich tragickom zápolení sa však ani jeden nemôže stať úplným víťazom. (STV)

Vančura

Pro mě osobně nekoukatelný film, po dvaceti mínutách jsem ho ve stavu vrcholného odporu vypnul. Nekonečně mě srala Jennifer Connelly i celý ten obskurní děj, který budil zdání nějaké zkurvené multi-kulti telenovely. Tenhle film mě nekonečným způsobem míjí. Nehodnotím a chci to teď hned z hlavy vytěsnit. ()

Adrian

Vynikajúce herecké výkony, silný príbeh a rodiace sa presvedčenie, že pre Jennifer Connelly sa drevené morské móla na pobreží stanú asi doživotným sprievodcom v jej filmových projektoch :-) Po Dark City, Requiem for a Dram je House of Sand and Fog už tretím filmom, v ktorom má Jenifer takmer rovnakú scénu, ako samá stojí na konci spomínaného morského móla. ()

Tom Hardy

Zatraceně účiná deprese, která staví na precizně budovaném napětí - věrohodně zoufalé postavy, pomalá melancholická hudba a povedená kamera (o zajímavých kompozicích nemluvě). Závěrečná katarze je silná, na můj vkus ovšem příliš rychlá, což jí ubírá na věrohodnosti. Přesto jde o jeden z nejsilnějších filmových zážitků, které jsem v roce 2004 viděl... ()

Anderton

Klasický komorný umelecký film v americkom štýle, akých v kinách až tak veľa nevidíme, pretože idú väčšinou na dvd, aj napriek hviezdnemu obsadeniu. Alfou a omegou Domu sú herecké výkony dvoch hercov v hlavných úlohách, ktorým veríme, že svojimi postavami žili aj mimo plátno počas celej doby nakrúcania. Scenáru nie je moc čo vytknúť, v podstate dostaneme to, čo očakávame a aj zvraty sú tak nejak očakávané, ale v podaní oboch hviezd emocionálne silno podané. Menší problém mám s tým, že Connelyovej postava mala na dom väčšie právo a tak sa s týmto faktom mohli scenáristi viac pohrať. ()

Dr.film

Tak musím se přiznat, že mě toto dílko velmi mile překvapilo. Velice pěkně stavěné drama, postupujíc k dramatickému vyvrcholení v čele s charismatickým Benem Kingsley na kterého je radost pohledět v každém filmovém políčku tohoto filmu. Mohu jen doporučit milovníkům kvalitních dramatických příběhů a ani stoupenci jiných žánrů se zde nemusí obávat zdlouhavých nebo jinak nudných scén. ()

• Autor předlohy Andre Dubus III dostal od filmových studií kolem sta nabídek na zrealizování své knihy. (Ai.ma)
  • Většina filmu byla natočena v přilehlém okolí San Francisca. (Ai.ma)