American Horror Story - Murder House

(séria)
USA, 2011, 8 h 40 min (Minutáž: 39–52 min)

Dylan McDermott, Connie Britton, Jessica Lange, Taissa Farmiga, Evan Peters, Frances Conroy, Alexandra Breckenridge, Jamie Brewer, Denis O'Hare (viac)

Rozmanité hrôzostrašné príbehy nás zavedú na doteraz nepoznané, tajomné či zakázané miesta a predstavia nám svojich výnimočných hrdinov. Navštívime strašidelný dom, ústav pre duševne chorých ale aj školu pre čarodejnice a iné desivé miesta.
Nový hororový seriál od Ryana Murphyho a Brada Falchuka, tvorcov fenomenálneho seriálu Glee, získal v roku 2013 prestížnu cenu Zlatý glóbus v kategórii Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe televízneho seriálu (Jessica Langeová) a celkovo získal 14 cien a 53 nominácií. (oficiálny text distribútora)

tosastava

Seriál by som nenazval hororový,väčšina seriálu je totiž skôr zameraná na rôzne sexuálne úchylnosti. Milovníci BDSM a iných perverzností si prídu na svoje ()

KatyBitch

série jako taková to není špatná, i ty hlášky za to stojí (zrekonstruovali to tady předchozí buzící pardon vlastníci), ale mě to nenadchlo. Tate mi nepřijde ničím roztomilý- je to prostě psychouš co vystřílel školu a zapálil maminčiného amanta, zabil 2 gaye a znásilnil matku svojí holky. Violet- ta je tak na ránu až to není hezké, její představitelka je mi tak nesympatická že radši o tom ani dál psát nebudu. Harmon je starej ku*evník a to se mu vymstí, nevím co jiného čekal, ostatní postavy jsou pro mě nudné a nepodstatné. Jedinou pro mě zajímavou věcí je Jessica Lange a Sarah Paulson. ()

Elizabethx

Velmi dobré podání. Rychle plynoucí děj. Oceňuji hlavně tu promyšlenost. Přes to, že se pohybujeme v několika časových liniích, zároveň v složitých rodinných záležitostech, tak s tím umí tvůrci výborně bojovat. Nakonec to totiž působí překvapivě velmi čistě a vše do sebe krásně zapadne a na konec, když si člověk vše srovná v hlavě, tak to je jednoduché, příjemné a nezamotáte se v tom. Jednoduše - gratuluji. První řada je výborná, postupuji na další. ()

baron156

A tady začala má závislost na American Horror Story. Směska toho nejšílenějšího, nejbrutálnějšího, černohumorného a místy mrazivého, krvavého, perverzního a zvráceného, co může být. Kdo by to byl řekl, tématika strašidelného domu je už přecd dávno za zenitem. Omyl. Příběh je od začátku skvělý, neotřelý (Rubber man), nápaditý, plný skvělých herců a výborného scénáře. Herecky zde září a předvádí svůj um Jessica Lange (zasloužený Zlatý glóbus) a zdatně sekundují Frances Conroy, Evan Peters a mnoho dalších skvělých herců. Murder House považuji za základní pilíř celého AHS a mou nejoblíbenější sérii. ()

vinducha

Tuto 1. sérii jsem dokoukal a přesvědčila mě , že dívat se na další , pro mě cenu nemá. Je to spíš takový light horor a ani to rozuzlení na konec o hlavních postavách , abych opět nespoiloval , mě taky nepřesvědčilo . Na 1 zkouknutí ano , ale kult bych z toho nedělal. ()

Colomba666

V době, kdy jsem tento seriál viděla poprvé mi bylo -náct, takže jsem se chvílemi i bála, a velmi jsem se těšívala na další díl 1x týdně kolem půlnoci na 'coolu'. Je trošku až hloupé hodnotit první serii po 11 letech od jejího uvedení, avšak po shlédnutí následujících řad, s potěšením konstatuji, že si své postavení drží i po letech, a konkurovat jí mohou jen asi 3 serie z později uvedených. ()

NikiVai

Murder House ... já ani nevím, zda se mi to líbilo nebo ne. Pro mě to nijak extra hororové nebylo, nic, u čeho bych byla v napětí nebo se bála. Spíš jsem prvních pár dílů byla zmatená o co že to tam vlastně jde. Jakmile se střípky skládanky začaly dávat dohromady, byla to taková dramatičtější podívaná. ()

FiVe

No tohle mě docela příjemně překvapilo. Je to takový rodinný hororový místy až sitcom.  Jen musíme klasicky překonat fyzikální protiklady (myslím ty paranormalní). Nemůžeš opustit dům a pak byli na pláži a tak... jednou řekneš jdi pryč a funguje to, ale pak tě objesí. Ale nenudil jsem a to se v poslení době říct moc nedalo. ()

Thalin

Víceméně vše, co se děje v domě, je divné, zvláštní, tísnivé a místy zmatené. Ale stejně to nějak funguje. Každá z postav má nějaké svoje tajemství, fetiš nebo nějaké to překvapení v rukávu. Člověk už pak jen hádá, kdo umře, kdo už vlastně mrtví dávno je a jak se to celé vyvrbí. Jeden z mála seriálů, který pro mě opravdu má tu hororovou atmosféru a tady se vcelku zvládla držet celou sérii. ()

DHard

Murder House 100%. Zajímavé, dobře obsazené postavy, poutavý děj, vícero vzájemně proplétajících se hororově-mysteriózních příběhů obyvatel jednoho vražedného domu. I když je série s přibývajícími díly lehce předvídatelná, a v závěru jí poněkud dochází dech, pořád umí šokovat a překvapit.  Jedná o nadstandardní záležitost, a zatraceně dobře odvedenou práci v daném žánru, ke které se budu velice rád vracet. Murphy / Falchuk jsou neskuteční, J. Lange je skvost. ()

Pattrick

Tak tohle byl slušnej začátek, jsme u čtvrtého dílu a já nejsem naprosto spokojenej.. Edit. Díl Rubber Man a nestačím se divit, ten seriál neztrácí dech a pořád dokáže překvapit, napnout. První série skončila a já již nyní trpělivě očekává druhou.. ()

Method76

no DO PRDELE tak to je brutalni psycharna ....... na to ze to ma byt serial tak ta atmosfera je nerealna uuuuuuuuu mazec :) jasnych 5* uz po 1 dilu ()

BigNigel

Po první epizodě dávám za 5* a jsem zvědav jestli si toto hodnocení udrží i po následujicích epizodách. Pilot mi přišel spíš jako samostaný film ve správnem retro horrorovém stylu( s nádechem 3:15 zemřeš), jako taková miniserie by mi seriál seděl víc, nějak si nedokážu představit, co si na nás autoři hodlají přichystat v dalších třeba 15 dílech. Jinak výkony herců se mi zdáli víc než přesvědčivé do svých rolích se vžili maximálně, to musím nechat. Ale neříkej hop dokud nepřeskočíš. Takže zbytek vychvalování si nechám až po dalších dílech. ()

kormoran

Zatím po čtyřech dílech hodnotím čtyřmi hvězdami, má to atmosféru, má to tajemství, má to švih. Tak snad se to nerozplizne do neuchopitelna .-) ()

ronin zabak

Pro nadšence hororů je to skvělý, ale už ten název American.... tak to je něco jako když by čechové dávali před jména filmů - český.. (český pelíšky, česká vesničko má středisková). To prosazovaní jejich národnosti už mě ve filmech vážně štve. Když to není název tak je to vlajka ve filmu a nebo místo dění je New York. Jinak průměrná lekačka s mysteriózní mlhou. Dobrý. ()

kirrana

Po siedmych častiach som milo prekvapená. Pilotný diel splnil svoju úlohu a dostatočne ma navnadil, aby som si pozrela aj ďalšie časti. Príbeh je rozbehnutý zaujímavo, len sa obávam, že im toto slušne nastúpené tempo nevydrží až do konca série. Zatiaľ hodnotím ako slušný nadpriemer, či pôjdem vyššie alebo nižšie, rozhodne zrejme až finále. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

Samozřejmě, ne doslova, i když by to byl asi zábavný crossover. Poté, co si Kick-Ass 2 v kinech nevydělalo ani na produkční náklady, je tahle série asi nadobro ukončená. Aaron Taylor-Johnson ale… (viac)

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

X-Men versus Avengers: Ta postava je naše!

26.05.2013

Většina z vás zřejmě o nějakém Quicksilverovi nikdy neslyšela. Komiksoví fanoušci jsou ale doma. Quicksilver alias Pietro Maximoff je Magnetův syn a Magneta určitě znáte. Jak už jméno naznačuje, je… (viac)

Karlík a továrna na mrtvoly

Karlík a továrna na mrtvoly

17.09.2012

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (viac)