The Red Pill

• Veľká Británia The Red Pill

Dokument, v ktorom sa režisérka Cassie Jaye, ktorá sama seba označuje za feministku, vydá za cestou hľadania "pravdy" a to ako pravdy prezentovanej feministickým hnutím, tak i hnutím za práva mužov v USA. Po rade vypočutých názorov a reakcií sa začala viac zaujímať práve o hnutie za práva mužov (MRA) a sama počas tejto cesty prehodnocovať svoj postoj k feminizmu. Divák sleduje postoje oboch strán a zistí, že podobne ťažká téma, logicky, nemá len jednu stranu mince. (Furmi)

Margay

Hodnotit tenhle dokument je překvapivě těžké. Přináší víceméně čerstvý pohled aneb ten z opačné strany barikády a povzbuzuje tak k dalšímu zkoumání a přemýšlení, uchopit téma zase z jiného pohledu. Na druhou stranu mám několik výhrad ke zpracování – stručně řečeno, výsledný film na mě nedýchá snahou o co největší objektivnost. Některé náměty jsou opravdu zajímavé a hodlám je prozkoumat blíže, více než jednou jsem se ale ptala "To Jaye(ová) a její respondenti úplně nechápou feminismus, nebo je takový rozdíl mezi feminismem americkým a tím ve zbytku světa?" Každopádně, film o rovnosti pohlaví, jenž vynáší otázky jakéhokoli genderu, je fajn. Čím víc se mluví, tím víc víme, že. Ovšem jak tady zmiňovalo více lidí, musím vás zklamat. I po zhlédnutí filmu zůstávám feministkou. EDIT: velké spoustě komentujících, pletete si feminismus s misandrií. Velký rozdíl, upřímně vás prosím, dovzdělejte se. ()

doMchek

Možno by stálo zato zaviesť do učebných osnov na základnej škole predmet na spôsob taoizmu o rovnováhe protikladov, aby sa toľkí akože dospelí ľudia, nemuseli o pol ôsmej večer zdraviť dobré ráno. ()

Firefox69

Zatraceně dobrej dokument, ze kterýho vystupuje, krom jiných, vlastně tohle hlavní poselství: "It (feminism) is an enormous industry!" Každej militantní ismus je hlavně o prašulích. ()