Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

Felix22

Bizár na druhou. V některých momentech až za hranice snesitelnosti a zvrhlosti. Vesmírní kanibalové mě přišli o level lepší, ale ani Braindead není ve finále tak špatný. A člověk kolikrát fakt žasne ()

Saroman

Takhle nějak si představuju přechod z heavy metalu na death metal. 90’s klasickej gore, revoluční ve svý odpornosti, která je i na dnešní dobu odpuzující. Ve svý době se určitě neztratil a evoluce zombíků co vylízaj z hrobu a tupě držiou ruce před sebou v ůhlu 90° se v tomto filmu změnila na takový zombíky, který už dneska známe. Průkopovej film, držící se klasický 50-60’s hororový atmosféry a přesto až odporně krvavej masakr s místy vtipnými vsuvkami. //85% ()

vandamator

Nejlepší a nejkrvavější komedie, co jsem v životě viděl. Geniální jízda od začátku do konce, bez vteřiny hluchého místa. Tolik nápadu v jednom filmu nemá obdoby. Jackson je génius a tenhle počin, je toho tím nejlepším příkladem ze všech. Nemám jedinou výtku. ()

bvlrm

"your mother ate my dog?!!"...keby john waters natáčal nechutné horory, tak by vyzerali pravdepodobne ako tento. WAUuuuwow² ()

PavHer

Absolutně nechutná hororová parodie, která si mě získala už v mládí. Ani se mi nechtělo věřit, když jsem se na tento film díval zpětně tady na ČSFD, že je od stejného režiséra jako Pán Prstenů. Scéna s motorovou sekačkou neměla chybu, stejně jako hostina, po které zaručuji, že puding nebude to co bíval :-) ()

AcHeRoN

Geniálne. Toto nezabudnuteľné dielo je bezpochyby najvtipnejší splatter horor aký som kedy zhliadol a v mojom rebríčku vtipnych hororov nenahraditeľne zaberá prvú priečku. Týmto dielom si Peter Jackson nielen u mňa zabezpečil bezprostredné uznanie. ()

Horácius

Nehorázná zábava. Byť je třeba mít trochu silnější žaludek. A takové scénky jako procházka s miminkem, to si prostě plné hodnocení zaslouží. ()

Fill16

Je to odporné? Je. Ale naprosto k sežrání. Tenhle film je stoprocentním kultem v gore filmech a navíc v tomto filmu najdete tolik vychytávek, narážek a hlavně černého humoru, který nemá obdoby. Geniální scéna na hřišti, o scéně se sekačkou na trávu není třeba slov, a závěrečný happy-end mě naprosto rozesmál! Tohle se Jacksonovi prostě povedlo! ()

jcall2bad

Film, jehož datum vzniku se datuje do stejného roku, kdy jsem se já narodil a možná i to má za následek, že se jedná o naprosto srdcovou záležitost a moji nejoblíbenější horrorovou komedii vůbec. Pasáž v parku s tím malým a konečný masakr se sekačkou na trávu (co je oproti tomu nějaká přisraná motorovka?) jsou geniální a naprosto nezapomenutelné kousky tohoto uměleckého díla, který si pouštím jednou měsíčně již zhruba tři roky a pokaždé sleduji každičký záběr s dolní čelistí na podlaze. ()

Ladisec

Tak tohle byl nejlepší krvavej nářez co sem kdy viděl, Jackson je fakt úchylnej magor a vůbec se s timhle filmem nemazlil. Chvílema sem řval smíchy a chvílema nevěřil vlastním očím, co všechno dokázal Jackson vymyslet za neuvěřitelné nechutnosti a kolik způsobů rozčtvrcení nebo rozsekání zombie vymyslel. Nazval bych to krvavou, nechutnou a morbidně legrační krvavou orgií a masakrem. Nejlepší hororová komedie všech dob. ()

Phillippus

Krásne hnusný film. Krysia opica za 5 hviezdiciek (hlavne jej likvidácia), pri močení na hrob (kto videl,vie čo sa stalo) som spadol z kresla od smiechu. Dej sa vrámci žánru nesnaží otravovať nejakou duchaplnou zápletkou, likvidácie mozgovo mŕtvych inovatívne (kde inde bola ako smrtiaca zbran pouzita kosacka). V stave dobrej nálady si túto hovadinu určite pozrite! ()

Bohulib

To je tedy opravdu maso. Nejlepší scéna je podle mne krmení zombies pudinkem, nebo možná kaší, těžko říct bez ochutnání :-). Trochu mě mrzel jen ten naprostý happy end, líbil by se mi aspoň náznak, že někdo z mrtvých "přežil". ()