Nesmělý Lionel a horkokrevná Paquita si nejsou souzeni. Panovačná matka jejich vztahu brání i po smrti. Kousla ji totiž obávaná krysí opice a tak se po smrti proměnila v olezlou zombie. Lionel, novodobý Norman Bates, však své tajemství neskryje před prohnaným strýcem, který má zálusk na dědictví i Paquitu. Schyluje se k exkluzívní párty a jenom on ví, že všechny zombie je třeba rozsekat, četl totiž americké comicsy. (oficiálny text distribútora)

clint123

Perfektný odlahčený - komický horor s kopou gore!!! Neskutočne krvavý splatter urobený na jedničku. Parádna zábava, od začiatku až do konca. Vynikajúce!!! :-) ()

Wimpy

Kultovní film z dílny Petera Jacksona. Proudy krve v nezměrném množství a velmi vyvážená balance mezi černou komedií a horrorem. Když jsem ten film viděl prvně, zvedal se mi žaludek. Ke konci projekce jsem měl však jasno. Od té doby uplynulo skutečně mnoho repríz. Kdo by nechtěl mít doma krysí opičku z ostrova poblíž Sumatry? A konec konců i hudba od Petera Dasenta je velmi podmanivá a k filmu naprosto sedne. ()

vofo

Úplně vidím dnešní mládež, které říkám, že tohle natočil Peter Jackson. Ten, ktertý natočil Pána Prstenů. Nikdo tomu nebude chtít věřit. Ale je to tak. A musím říci, že je to neuvěřitelně hnusná / zábavná / originální záležitost, která nemá obdoby. Zde Jackson ukazuje svojí lásku k filmu a zároveň úžasný nadhled. ()

bmx6

Tento film mi na poprvé moc nesedl.Nejspíš jsem od toho čekal úplně něco jiného.Ale na po druhé už jsem věděl do čeho jdu a mohl jsem si tento krvák v klidu vychutnat.A opravdu jsem se bavil. ()

Delmondo

Tak tohle byl masakr a to doslova! Peter Jackson si opět s filmem vyhrál jako malý chlapec a předložil nám nádherně ujetou, krvavou komedii. Navíc díky filmu vím že když se mi v bytě přemnožej zombie dá se to řešit jedině sekačkou. ()

Cazzysvjet

Neskutečné jak to dokáže po víc jak dvaceti letech stále ohromit. Hektolitry krve a hnusu servírované s extra přílohou krve na víc s krvavou omáčkou a krvavým suflé jako dezert. Skutečnost , že příběh má hlavu a patu je skoro až zarážející. Umí si to dělat srandu samo ze sebe a zoombie žánru , který to samo o sobě zakládá a zároveň to neztrácí tvář. A ještě to má humor. AMAZING!!! 90% ()

marekspanel

Nejradši bych tomu dal plné, ale nejsem na tolik zvrácený abych to 100% obdivoval :D Paradoxně tohle jsem od Pýtra viděl jako první, i když nebudu se chvástat tenkrát jsem nevěděl ani o koho jde. Větší kontrast mezi filmy jsem u žádného jiného režiséra nezaznamenal. Absolutní úchylárna o zombíkách, u které sem se tak nasmál až mě bolelo břicho snad ještě týden a zároveň první film, u kterého jsem opravdu málem hodil šavli (puding s uchem a hnisem!). Tolik krve, vnitřností a hnisu a různého humusu v jednom filmu těžko uvidíte, zároveň v tak šílených scénách a vtipných zároveň, že to opravdu nemá obdoby (prdící zažívací systém, který se zhlíží v zrcadle, sexuální zvrácenosti mezi zombie a následně jejich potomek, kung-fu masakrózní kněz..). Sakra u toho musel být štáb od rejži po klapku totálně zhulení nebo nevím :D Bože!!! Hláška: "že ty sis nečistil zuby?!" a pak mu vytrhl čelist :D :D ()

májovec13

Sranda, to jo, ale furt nechápu, jak po tomhle mohl někdo řícit: "Petere, nechtěl by si natočit monstrózní fantasy ságu podle nejprodávanější knížky všech dob?" ()

HolyKeeper

Braindead je kultovní horor, který se nebere příliš vážně. Naopak. Je neuvěřitelně zábavný a nadhledem a humorem srší na každém kroku. Příběh není nikterak zajímavý, ale dobře zpracovaných nechuťáren je tu dostatek. Pokud máte rádi horory a nevadí vám ani ty staršího data vydání, je Braindead pro vás povinnost. Všichni ostatní, kteří dáváte přednost moderním vysokorozpočťákům, tento hodně ulítlý skvost raději ignorujte. ()

Saren odpad!

Grindhouse: Planet Terror, Tokyo Gore Police - minimálně na tyto opusy (v kontextu komentáře, srovnání) by se měli tvůrci povinně podívat, aby pochopili, že místo velké nadsázky, jež těží právě z průjmovitých kousků, přivedli na svět něco, co si vyjmenovaná díla berou na paškál. ()

buchannon

Tento film byl už od začátku neuvěřitelně blbý, respektive herecké výkony byly nepřirozené a blbé, ale je mi jasné, že takto to Jackson chtěl. Byl to vlastně záměr natočit naprosto absurdní film (který asi opravdu nedokážu docenit), jaký tu ještě nebyl a jaký by se dal přirovnat snad jen k Armádě temnot. Sledování bylo neskutečným utrpením. S kvalitní filmovou zábavou nemá tento snímek pranic společného. Všechna ta pětková hodnocení jsou naprosto ustřelená, když vidíte céčkový horor, který se vymyká všemu ostatnímu (což ale neznamená, že má nějakou kvalitu), dáváte vy všichni "erudovaní kritici" 5*, často ale pokud jde o kvalitní film, který má nějaký smysl, nekompromisně ho odsoudíte do propadliště dějin. Vím, že se tento spektákl nemá brát vážně, ale v tomto případě fakt nemám smysl pro humor. ()

Grázl83 odpad!

Větší sracku jsem snad nikdy neviděl. Nechápu to šílené vysoké hodnocení, podobně jako u Evildead 2, což je podobný typ filmu. Po režijní stránce také žádná sláva, look filmu je vyloženě béčkový, herecké výkony úděsné a triky trapne až úsměvné. Za 3mil dolarů se určitě dalo natočit lépe. ()

Elilast

V co se nezdravy vztah s matkou může vyvinout? Hlavní hrdina funguje jako postava grotesky. Příliš si ho neoblibime, ale fandíme mu a smejeme se jeho eskapadam. A přestože jde spíše o komedii, můžeme si všimnout poměrně závažných témat. Nadhazuje se otázka, kdy skutečně přestáváme být lidmi a kdy už jsme něčím jinym, nad kterou přemýšlíme u starých či výrazně znevýhodněných lidí, nebo nad sebou. Protože zombies v tomto filmu byly schopné též rozmnožování a lásky, usuzuji, že se jejich lidství zcela neztratilo a o to smutnější byl finální masakr. Stojí ale zoufale udržování zbytku lidi za to? Pro nás? Pro ně? A můžeme o tom vůbec rozhodovat? ()