Pán prsteňov: Spoločenstvo Prsteňa

• Česko Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (viac)

Statočný hobit Frodo (Elijah Wood) si na plecia naložil ťažký údel - rozhodol sa totiž čeliť novej, neočakávanej životnej situácii, postaviť sa silám temna a spolu so svojimi starými i novými priateľmi sa vydať na ťažkú púť za záchranu sveta... Frodo totiž zdedil po svojom najmilšom strýkovi Bilbovi (Ian Holm) prsteň, ktorý ho postaví do súboja so silami zla, reprezentovanými krutovládcom Sauronom. Ten chce za každú cenu získať onen prsteň, pomocou ktorého sa môže stať neobmedzeným pánom Stredozeme... V snahe zabrániť jeho plánom sa musí Frodo spojiť s ďalšími bytosťami, nielen z rodu hobitov - ako on sám a jeho priatelia Sam (Sean Astin), Pippin (Billy Boyd) a Smieško (Dominic Monaghan) -, ale i mocných dobrých čarodejníkov, ktorých už v Stredozemi nezostalo veľa - ochranu odvážnej skupinky si na starosť vzal múdry a obetavý Gandalf Sivý (Ian McKellen); - elfov - ich zástupcom sa stal nebojácny Legolas (Orlando Bloom) -; trpaslíkov - ich česť sa rozhodol reprezentovať večne frflúci, ale inak veľmi statočný a láskavý Gimli (John Rhys-Davies) a ľudí - ich záujmy sa odhodlali chrániť mocný, no nevyrovnaný Boromir (Sean Bean) a tajomný Aragorn (Viggo Mortensen). Spoločne sa vydávajú na cestu, na konci ktorej sa im - ako dúfajú - podarí prsteň raz navždy zničiť... (oficiálny text distribútora)

Bohnice05

Vynikajícně a nádherně natočený film, který se mi líbil víc než kniha, což se mi snad nikdy nestalo. Pastva pro oko a dokonalý příběh, který je sice o některé drobnosti mírně ochuzen (jako návštěva Toma Bombadila, která mě jediná na filmu mrzela). Další výtkou je málo bojových scén, což sice není úplně pravda, je tu jistý střet na Větrově, bitva v dolech trpaslíků a závěr, kdy společenstvo doběhnou skuruti, ale přiznejme si to, že obléhání Helmova žlebu, gigantická bitva před Minas Thirit a závěrečná mela před bránami Mordoru jsou o něco víc! Přesto všechno jednoznačně perfektní filmový zážitek ve všech ohledech. Nutno ještě říct, že Společenstvo prstenu je v mojí desítce za celou sérii. ()

S.Dedalus

Dvě hvězdičky jen za visuální stránku, kterou v celku považuji za povedenou. Co se týče adaptace samotné, film je naprostý hollywoodský škvár a popcornový biják. Režisér si vybral jen souboje a milostné románky, které ovšem v knize hrají možná tak páté housle. Z příběhu o nezlomnosti přátelství, o boji dobra se zlem a o pomíjivosti všeho krásného a kouzelného udělal nepřetržitý sled bezduchých akčních scén. Na jednu stranu chápu, že se film líbí lidem, kteří nečetli předlohu, protože si jím můžete ukrátit dlouhý večer, kdy máte chuť na něco opravdu HODNĚ nenáročného, ale na rozum mi opravdu nejde, jak může kdokoliv, kdo Tolkiena četl a líbil se mu, považovat tento paskvil za povedené zpracování. Lidé jsou divní. ()

lasonic

Skoro 3 hodinovy film, ktory ked koncil, tak mi bolo velmi luto, ze uz je koniec. Vtedy by som dokazal pozriet asi vsetky tri casti za sebou. ()

Radek.SCH

Nějvětší zápor: je to děsná kýčovitá blbina, která se námětem podobá většině pohádek. Nějvětší klad: je to děsná kýčovitá blbina, která se námětem podobá většině pohádek. ()

Thoughtless126

Film je absolutně úžasnej! Prodloužená verze vám dá větší zážitek a opravdu se vyplatí jí sehnat. Neoplývající žádnou super akcí a přitom se skvěle bavíte. Akce tam je, ale do určité míry a tak je to správné! ()

optimus0s

Peter Jackson dokázal úžasné věci tím, že převedl tuto skvělou triologii na plátno. V prvním díle nás seznámí s postavami a rozjíždí už hned úžasné dobrodružství. ()

Rokle

Vzpomínám si na den, kdy jsem usedal do sedačky v kině bez extra znalostí o čem že ten Pán prstenů bude :) Výsledkem bylo, že jsem se následující dva roky vždy ve stejnou dobu těšil, jak se tahle epická podívaná bude vyvíjet. Ač jsou následující díly neméně kvalitní, dokonce vzhledem k předloze mnohem rozmáchlejší, u mě vyhrává Společenstvo. Postupné setkávání jednotlivých členů je natolik silným momentem, že se jim sebevětší bitva nemůže rovnat. Film TOP 10. ()

kacirek_

"The world has changed. I feel it in the water. I feel it in the Earth. I smell it in the air.....One Ring to rule them all." Dokonalé, co se dá taky napsat jiného, že? Dokonalý příběh, muzika, herci, režie, prostě všechno. Knihu jsem zatím nečetla (ani nevím proč), ale věřím, že bude lepší jak film:-), jestli to vůbec jde. Krásný začátek příběhu o jednom zlobivém prstenu, který musí každýho dostat na kolena. Co jsem zjistila, je to, že stárnu, dřív se mi líbil Legolas, dnes jsem vyplácaná z Aragorna, ovšem až se zamiluju do Gandalfa, tak to bude špatný (ale ta jeho plachetnice....):-). Já bych chtěla být Arwen a žít s elfama, ovšem asi bych taky zvolila mortal life, co bych taky pro Aragorna neudělala, že. Já prostě pána prstenů miluju, a obzvlášť prodloužené verze. ()

drankeryth

Uvodny film skvelej trilogie spracovany podla knihy, ktoru napisal pan J.R.Tolkien. Toto fantasy dielo patri medzi moje oblubene filmy. Putovanie Froda a Sama na ceste do Mordoru, aby tam znicili prsten prstenov. V tomto prvom diely to len este zacina a postupnym vyvinom deja sa film dostava do spravnych obratok. Skvele sceny, kostymy, masky , suboje a v poslednom rade vykony hercov, vas presvedcia ze film nebol Petrovi Jacksonovi lahostajny. ()

J. T. Kirk

Konečně jsem viděl SE a musím uznat, že je to ještě lepší a není se čemu divit. Hlavně jsem se divil tomu, kolik tam měli elfové prostoru oproti sestříhané verzi. Ian McKellen je naprostý borec. Ze začátku se nám to pomalu rozjíždí a každou další minutou to nabírá obrátky, kterých se už nezbavý. Naprosto skvělá hudba. Chybí mi tu víc akce, hlavně nějaká pořádná bitva, ale to je vynahrazeno v pokračováních. Jinak si myslím, že je zbytečné se nějak rozepisovat, protože tento film, resp. tuhle triologii zná snad každý.. ()

SidneyP

Je mi úplně jedno, že jsem jeden z mála, co tomuto filmu dává míň jak pět hvězdiček. Je mi úplně jedno, že má toto dílo 90%. Je mi úplně jedno, že i doteďka je film dost oblíbený, i po těch letech. Já prostě teď a tady dávám čistý průměr... A to mi jsou podobné filmy proti srsti, jenže tento je natočen tak bravurně, že dát tomuhle odpad může snad jen blbec. Soráč lidičky, dobrý film to je, ale že bych z něho byl vedle jako dalších 40 000 lidí tady, se říct fakt nedá. 65%. ()

Hapretor

Z celé trilogie nejvíce kecací, a vzhledem k tomu, že jsem knížku nečetl a nejsem ani přímo fanda, tak i, pro mě, nejvíce nudný díl. Přesto si to zaslouží pochvalu. Kostými, triky, ta bitka na konci - wau, hudba - to vše fakt dobré. Hlavně výběr natáčecí lokace byl velmi chytrý tah. Ta příroda/prostředí se k ději skvěle hodí. ()

Faila

Jedničku jsem četla až po filmu, takže absence Toma Bombadila a dalších veledůležitých postav a scén jsem neobrečela. Další dva díly jsem stihla přečíst před filmy a kupodivu ani v tomto případě jsem nic neobrečela. Z celé trilogie na mě sálá ta (a teď budu patetická) nesmírná láska a oddanost Petera Jacksona vůči Tolkienovi a jeho světu, ale také vůči filmovému průmyslu, kterému se občas musí jít na ruku - ale je to neustále děláno s ohledem na knihy. Cokoliv, co je vynecháno, přidáno či pozměněno neudupává atmosféru a sílu knižní předlohy, ba kolikrát přesně naopak. Přiznám se, že v trojce bylo pár věcí, při kterých už to podle mě ujíždělo, ale jednička je stále ta dokonalá pohádka plná špičoušatých elfíků, dlouhovousých trpaslíků, hobitů s nechutně chlupatýma nohama a dosti silnoosobnostními lidmi. Pak to začne být svižnější, stromy se hýbou a mluví, Saruman srší blesky, hobiti jsou napapaní, takže začínají sršet vtipem, ale Frodo se moc nesměje, Glum je správná sviňucha ... jo a Gandalf, ten prostě válí, zvláště po tom, co si vypral hábit. ()

Mortishka

Pre mňa dokonalé epické fantasy dielo..bez konkurencie! Milujem J.R.R.Tolkiena a Peter Jackson ma touto lahôdkou dokonale nasýtil. Prvé slová vyslovené od lady Galadriel vás okamžite vtiahnu do fantázie a príbehu. Nemám k filmu žiadne námietky , žiadne negatívne ohlasy.. perfektný výber hercov, prekrásna lahodiaca hudba ktorá doslova omámi a opája myšlienky...čarovné prostredie Nového Zélandu vytvára rozprávkový svet. ..Pre mňa 5* ...Splnil sa mi sen! ()

t.e.r.k.a

I když se zdá, že je tento film dost dlouhý, je naopak příliš krátký. Po přečtení knihy od úžasného spisovatele Tolkiena a následném zhlédnutí filmu jsem s politováním zjistila, že některé části prostě musely být vynechány. Ale přesto je to naprosto geniální film se skvělými herci, který vás tak vtáhne do děje, že málem zapomenete dýchat. ()

Heroine odpad!

Ani nevím kde začít. Možná tím, že jsem četla JRR Tolkienovu knihu, a proto jsem filmem více než zhnusená. Děj je zezrůdněný podle představ militantního, agresivitou nadšeného debila, který se ujal režie. K tomu ještě ta přehnaná vznešenost a urozenost, že i ti nejlepší herci hrají trapně až se za ně divák propadá. Efekty a triky jsou jak z televizního fantasy filmu z devadesátých let, paruky horší než z komunistické pohádky, nejtrapnější kamera co jsem kdy viděla (viz. Arwen když říká "jestli ho chcete, pojďte si pro něj"), trapas, hnus, hnus a trapas. Více méně to není v hercích, většina jich jsou špičkoví profíci. Musím ovšem razantně nesouhlasit s Woodem jako Frodem, který vypadá jako zoufalý skrček. Mohla bych zajít do detailů, jako je Balrog který vypadá jako hořící chrobák, jeskynní obr který vypadá jako šedé prase, chudák Hugo Weaving, který vypadá jako nasraný vodník, hudba která podtrhne trapnost scén, a nebo v neposlední řadě velké oko, které vypadá jako gynekologická operace. Ale mohla bych vyjmenovávat velice dlouho. Ještě to podtrhl vynikající český dabing, a další neuvěřitelně špatný film je na světě. ()

Anayka

Tenkrát byl ve Středozemi ještě relativní klid... možná proto se mi Společenstvo líbí nejvíc :) A protože ty knihy mám opravdu ráda, jsem taky ráda, že to Jackson nezk***il. ()

Nový Pán prstenů na cestě?

Nový Pán prstenů na cestě?

24.02.2023

Poté, co se koncem minulého roku podařilo švédské korporaci Embracer pořídit veškerá zbývající práva na značku Pána prstenů (seriálová koupil předtím za nemalé peníze Amazon), uzavřela nyní studia… (viac)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera